18.2.2013
Kategorie: Politika

Jak Bohuslav nad nezaměstnaností zvítězí …

Sdílejte článek:

(c) KAREL KŘÍŽ 18/02/2013

Žijeme to ve zvláštním období. Opustili jsme socialistickou cestu do Severní Koreje, abychom se po maličkém ohlédnutí po svobodné společnosti zcela nepochybně vrátili zpět na téměř původní místo. Nějaký měsíc po sametovém přeskládání nomenklaturních kádrů v mocenských pozicích to sice chvíli vypadalo na malý posun vpřed, ale čím víc vycházejí na povrch zákulisní detaily celého “revolučního” procesu, je nad slunce jasné, že se jen ohrada přemalovala jásavými barvami nadnárodních koncernů či polostátních monopolů a ovcím bylo laskavě dovoleno hlasitěji bečet.

Místo budování společnosti založené na nedotknutelných právech, svobodách i majetku každého jednotlivce s hospodářstvím postaveným na principech rovné soutěže a volného trhu, kteréžto faktory byly vždy v historii hybnou pákou prosperity a bohatství, byl nám politickými mocenskými silami vnucen jakýsi hybrid socialismu a kapitalismu, jakási “vykomunikovaná” bájná třetí cesta, po které prý konečně dojdeme k vysněnému blahobytu a sociálním lepším zítřkům.

 

A této společenské stezce také odpovídají myšlenky a činy našich politických představitelů. Zatímco vládnoucí sociální demokracie pod vedením Petra Nečase nekoncepčně lavíruje v daňovém systému, předstírá boj proti korupci a “snižuje” zadlužování roční sekerou ve výši přes 100 miliard korun, aniž by uvedla v život alespoň jednu jedinou zásadu ekonomického liberalismu, kterými se oháněla ve svých volebních programech, extrémisté nalevo od Kalouskovy excelovské tabulky předvádějí národu, jak by na to vyzráli oni.

 

Příkladem je předseda komunistické partaje s krycím názvem ČSSD Bohuslav Sobotka. Zcela v duchu odkazu svých předchůdců, vysvětlil v OVM národu, že zdroje pořád jsou a jen on a soudruzi z jeho strany je dokážou najít, správně přerozdělit a zahájit tak vítěznou bitvu s nezaměstnaností a všemi dalšími problémy našeho skomírajícího národního hospodářství. Už si asi jen počkáme na nový výstřej z Aurory a zase bude dobře!

 

Tento plod parlamentního skleníku si však vůbec neuvědomuje realitu života. Možná mu někde na stranickém školení přečetli něco z Keynese a celé politbyro pak jako kolovrátek začalo opakovat mantry o tom, jak se musí ten hloupý kapitalistický volný trh “moudře” řídit z teplých kanceláří lidí, kteří v životě nepoznali úskalí drsné praxe, možná si opravdu myslí, že peníze se někde líhnou jakočísílka na jeho výplatní pásce z erárního ropzpočtu. A tak nám kavárenský teoretik sociálních smírů, investičních pobídek, čerpání evropských grantů či přerozdělování chce radit, jak napumpovat miliardy do zadřených kol ekonomiky a prodanit, prodotovat a proregulovat se k prosperitě.

 

V normálním světě by byl k smíchu a svoje bludy by mohl hlásat tak akorát v cirkuse jako zábavnou vložku mezi vystoupením slonů a žonglujících opiček. Nikoliv však, bohužel, v současné realitě. Nejenže jeho výplody společnost akceptuje jako racionální variantu ekonomického rozvoje, ale ve volební demokratické většině je dokoce preferuje. Většina elektorátu totiž přijala za svou tezi, že prostě zdroje jsou, budou a nikdy nevyschnou. Většina elektorátu přijala tezi, že vybudujeme dobro silou moci a za cizí peníze. A Bohuslav Sobotka a jemu podobní jsou jejich světlem na konci tunelu.

Světlem jásavým, oslňujícím, vítězným. Je to přeci všechno tak prosté. Sebrat někomu těžce vydělané peníze a tyto cizí peníze pak rozdělit mezi soudruhy spolubojovníky za lepší svět. Tak se vyřeší nezaměstnanost, růst HDP, dluhy, sociální smír, nároky kulturní fronty, globální oteplování, multikulturní soužití, všechno. A když bude nejhůře, zavedeme stoprocentní daň, znárodníme, sepíšeme tisíce nových zákonů, povoláme armádu úředníků a policistů. Všichni budeme pracovat pro stát, socialismus nebo smrt! Kruh se opět uzavírá.

 

Kdo tedy věří Bohuslavu Sobotkovi a zdá se mu, že žije z ruky do huby, neboť se mu jaksi nedostává peněz, může to zkusit dle jeho návodu. Bydlíte v přízemním domku 3+1? Vyžeňte jej do štoku! Skočte k lichváři a půjčete si dva milióny na stavbu. Nevadí, že patro nepotřebujete. Rodina bude mít chvíli pocit dostatku peněz a rozhodně se vám zvýší rodinný HDP. Také budete mít všichni práci, žádná domácí nezaměstnanost. Na střechu můžete pořídit solární panely. Bude to velmi ekologické a ještě třeba dostanete nějakou dotaci, když si před tím znovu půjčíte minimálně 50% pořizovací hodnoty. Do nepotřebných prostor pak můžete nastěhovat několik multikulturních nepřizpůsobivých přátel. Také jste zvítězili nad všemi problémy lidsta, stejným způsobem jako předseda Sobotka. Pohoda?

 

Chtěl bych se jenom Bohuslava zeptat. Jak dlouho dokáže rodina, která si zvykla přežívat za cizí peníze, za peníze z těch imaginárních zdrojů, které jsou, přežít? Co bude dělat až znovu nebude na večeři? Postaví další patro? Kdo to bude do nekonečna financovat? Budou to muset sanovat sousedé pod hrozbou kriminálu? Nebo snad konečně otevře šrajtofli, naplněnou “odměnami” za tuto populistickou hovadinu uváděnou v praxi i Sobotka a jemu podobní ekonomičtí “odborníci”?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.