vote2020
12.11.2020
Kategorie: Politika

Já ty “konspirační weby” fakt nechci číst, ale když oni na ČT žádnou analýzu nedělají

Sdílejte článek:

OTO JURNEČKA

Média se tváří že je hotovo, lidé žijící v alternativní bublině zase vidí Donalda Trumpa jako jasného vítěze. Jaká je situace v této chvíli reálně? Jaké má Trump možnosti?

Trump zpochybňuje volby dvěma způsoby:

  1. Došlo k podvodům
  2. Došlo k chybám

Média reagují takto:

  1. K podvodům nedošlo
  2. Chyby byly marginální

Pokud chce Trump zvrátit výsledek, musí se mu to podařit alespoň ve třech z těchto „swing“ států: Michigan, Wisconsin, Pensylvánie, Nevada, Arizona, Georgia, Filadelfie.

Situace v nich je momentálně následující:

Michigan:

Trump podal žalobu tohoto vyznění: Zda bylo pozorovatelům republikánských voleb nezákonně zabráněno ve sledování procesu sčítání hlasů; zda se nelegální hlasovací lístky započítávaly přes námitky republikánských vyzývatelů.

Žaloba žádá odstranění těch hlasů, které došly po volebním dni. Žaloba žádá odstranění těch hlasů, které byly započítány, když republikánští pozorovatelé nebyli přítomni. Žaloba žádá odstranění těch hlasů, které byly započítány vadnými tabelačními stroji (tyto poruchy strojů byly hlášeny především z Detroitu). Michiganský soud žalobu zamítl, případ je eskalován na federální úroveň.

Wisconsin:

Podezření: Šest ze sčítacích míst, má dvojnásobný počet voličů ve srovnání s volbami 2012 a 2016. Přičemž ostatních 54 sčítacích míst ve stejném státě má naopak nižší volební účast, než byla v letech 2012 a 2016. Pokud vím, žaloba v tomto státě dosud podána nebyla.

Pensylvánie:

Předmět sporu: Údajně 2.6 milionu korespondenčních lístků byla bez identifikace. To znamená, že lístek byl započítán, aniž by byl podpis ověřen a ověřeno, že člověk existuje a je ve státě registrovaným voličem.

Údajné obvolávání demokratických voličů, kteří nevložili svůj lístek do druhé obálky, aby přišli odvolit znovu. Napadení podle 14 dodatku – s voliči musí být zacházeno stejně (votes must be treated equally).

Rudy Giuliani konstatuje: „Soud nařídil, aby naši pozorovatelé byli v Pensylvánii připuštěni ke sčítání, ale nebylo jim to umožněno. To je neuposlechnutí soudního příkazu a tyto hlasy budeme zpochybňovat.“ Jde o 450.000 hlasů spočítaných bez přítomnosti republikánských pozorovatelů.

630.000 voličů odvolilo pozdě, respektive po skončení stanoveného času. State legislature (zákonodárný sbor státu Pensylvánie) stanovil, že uzávěrka (deadline) je 20:00 volebního dne pro všechny, s odůvodněním, že není důvod zvýhodňovat korespondenční voliče nad těmi, kteří volí osobně a také mají 3. listopad 20:00 jako nejzazší termín pro odvolení. (Zdůvodnění: rovnost před zákonem). Nicméně nejvyšší soud Pensylvánie vydal rozhodnutí, že pro korespondenční lístky se volby posouvají o další 3 dny. Nicméně článek 1, odstavec 4 US ústavy, říká, že pouze State legislator může stanovit termín voleb. Z toho důvodu je možné, že Nejvyšší soud US, kde mají republikáni převahu 6:3, respektive reálně spíše 5:4, zruší rozhodnutí nejvyššího soudu Pensylvánie.

Republikánští zákonodárci vyvolávají audit voleb v Pensylvánii – de facto přepočítání.

Nevada, Arizona, Wisconsin:

Žaloby se týkají převážně neumožnění přítomnosti republikánských pozorovatelů při sčítání a také poruchy tabelačních strojů.

Georgia:

State secretary of Georgia Brad Raffensperger (jednou z pravomocí této funkce je například supervise voleb) rozhodl o auditu voleb v Georgii.

Podezření: Mezi korespondenčními lístky je 27.000 lístků lidí starších 90 let. Z toho 2.000 lidí ve věku více než 100 let, a 500 lidí starších 105 let. Dále 2.500 lístků lidí, kteří odvolili, ale nejsou ve státě Georgia registrovaní. (jsou registrovaní v jiném státě)

Filadelfie:

Podezření: 682.000 hlasů sečteno bez přítomnosti republikánských pozorovatelů (kterým bylo zabráněno v přítomnosti)

—————————————————

V médiích říkají, že se od Trumpa odklonila dokonce i sama republikánská strana. Není to tak docela pravda. Za Trumpem stojí značná část republikánské strany, ne kvůli němu, ale kvůli tomu že tato přepočítání by v mnoha státech zvrátila i volby do senátu. Což se týká množství lidí s jejich zájmy a zájmy jejich sponzorů. V senátu se navíc nyní hraje o majoritu.

Jaké má tedy nyní Trump legální možnosti?

8. prosince je hraniční termín pro státy, aby vyhlásili vítěze. 14. prosince je hraniční termín pro nominované volitele, aby zvolili a vyhlásili celkového vítěze.

Zvrátit stav lze nyní třemi způsoby, které jsou legální, avšak jejich realizace by, snad s výjimkou prvního scénáře, pravděpodobně vedla ke střetu, jehož podobu si netroufnu předpovědět:

Možnosti jsou tyto:

1) Anulování pochybně získaných hlasů v jednotlivých státech.

Zde se domnívám, že pokud soud Trumpovi vyhoví ve věci volebních lístků počítaných v době, kdy nebyli republikánští pozorovatelé k procesu připuštěni, potom by hlasy počítané v tomto časovém rozmezí neměly být vyřazeny en-bloc, ale prostě znovu, tentokrát pod dohledem, přepočítány.

2) Zvolení volitelů zákonodárci, namísto prostřednictvím hlasů ze všeobecných voleb.

To znamená legální (což je předmět sporu) cestu, kdy by volitelé (kteří v US reálně volí prezidenta) nebyli vybráni volbou lidu, ale byli by vybráni zákonodárci každého státu, bez ohledu na vůli lidu. Guvernér státu by takové rozhodnutí nejspíše vetoval, celé by to šlo k nejvyššímu soudu, v němž mají republikáni převahu.

3) Zastavení certifikace a vynucení hlasování delegáty sněmovny reprezentantů (dolní komora Kongresu). To znamená, že pokud by státy nevyhlásili vítěze do stanoveného času, potom Nejvyšší soud řekne: Stop, a přinutí volit delegáty sněmovny reprezentantů. Ti však, podobně jako v předchozím případě, nejsou vybráni na základě proběhlých voleb, ale byli zvoleni již dříve v jiných volbách. Vtip spočívá v tom, že těchto tzv. State delegates má každý stát pouze jednoho. Takže Kalifornie má jednoho, stejně jako Aljaška má jednoho, (řešeno 12 ústavním dodatkem), na rozdíl od standardních volitelů, kterých deleguje každý stát počet v závislosti na počtu obyvatel státu (Kalifornie 55, Aljaška 3). Republikáni mají v dolní komoře výraznou převahu těchto delegátů, pokud by se tedy volilo tímto způsobem, byl by Trump vítěz.

—————————————————

Snažil jsem se v tomto článku o shrnutí momentální situace, protože něco takového na našich zpravodajských webech postrádám. Lidé spekulují a nechápou o co se Trump snaží, proto zde nastiňuji jaký je v téhle chvíli jeho manévrovací prostor.

Zdá se mi, že převládá názor, že by to Trump měl nechat být a akceptovat prohru. S tím bych v podstatě souhlasil, za předpokladu, že k masivním podvodům, opravdu nedošlo. A došlo? Nedošlo? Já opravdu nevím. Vyloučit to nemohu a důvěřovat v tomto nedokážu. Nakonec moc se nepředává, moc se bere, jak řekl jeden král v jednom seriálu. Vycházím tedy z toho, že všichni jsou schopni všeho a jediné co jim v tom může zabránit, jsou striktní, přehledná a vymahatelná pravidla.

Stále jsem přesvědčený, že Biden se stane příštím americkým prezidentem a Trump to nakonec uzná. Přesto jsem rád, že k masivnímu přepočítávání a kontrole dochází. Snad to stanoví precedent a vyprovokuje změny, které zajistí větší transparentnost a bezpečnost voleb.

Na závěr si neodpustím osobní vsuvku. I když je dost možné, že všechny chyby a nedostatky zjištěné při volbách jsou, jak říkají demokraté, jen běžnými nedostatky vyskytující se při každých volbách, proč jsou prakticky všechny chyby a poruchy strojů ve prospěch Bidena?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 379 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
politicon.cz
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.