milionchd
25.6.2019
Kategorie: Společnost

Já tomu Minářovi prostě nevěřím

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

A díky tomu má pro mně milion chvilek, trošku nahořklou příchuť. Aby bylo jasno, vítám to probuzení společnosti a občanskou aktivitu, která formou demonstrací probíhá.

Vítám skutečnost, že lidé konečně ve větším množství dávají hlasitě najevo svůj názor. Jenže když sleduji všechny ty demonstrace, ty – místy opravdu hloupé až infantilní transparenty, hlodá ve mně červíček pochybnosti a otázka, pro kolik z přítomných se jedná jen o zpříjemnění volného času, o recesi a v případných volbách nakonec půjdou volit ANO či ČSSD.

Jak jsem uvedl v nadpisu, zvláště negativně na mně působí onen aktivista, Mikuláš Minář. Stejně tak i ten človíček v kloboučku, co nedělní demonstraci provázel. Jeho jméno si nepamatuji. Oba dva, a i někteří další mi připomínají svazácké funkcionáře z minulého režimu, kteří na schůzích SS mládeže plamenně hovořili o budování socialismu a nádherné cestě ke komunismu. Fujtajbl. Vše to působí tak nějak uměle a hraně. A nesedí mi to srovnání s událostmi roku 1989, které překypovaly přirozenosti a chybami způsobenými nezkušeností a hektičností. Tady je vše dokonalé. Vše je naprosto přesně organizované a zatímco v publiku jsou cítit emoce, na z podia to vane chladem.

Nepřeháním. Jen se ze záznamu podívejte na úvod nedělní demonstrace. Když pan Minář přišel na podium. Nemusím být psycholog ani psychiatr a stačí mi pohled do jeho tváře abych poznal, jak se opájí úspěchem. To nebyl výraz člověka pokorného, toužícího po vítězství ideje. To byl úsměv sebeuspokojení. A já takovým lidem prostě věřit nemohu.

V žádném případě nechci naznačovat to, co zde šíří někteří příznivci spiknutí a kampaní. Jako že to někdo tajemný organizuje a platí. To je samozřejmě naprostý nesmysl. Problém spíše vidím v celosvětově rozšířeném “mládežnickém” rebelantství, kdy protest je hlavním motorem a je ve skutečnosti jedno proti čemu a zač se protestuje. Hlavně že se protestuje proti establishmentu. Za ekologii, za planetu, za skřítky. Co chcete. Jenže politická situace v České republice je příliš vážná pro takové hrátky. A její vážnost potvrzuje samotný Babiš, který v rozhovoru řekl doslova že ” čím více peněz do lidí pumpujeme, tím více protestují”. On prostě nechápe, že peníze jsou sice důležitou součástí lidského života, ale v širší perspektivě nemohou být rozhodujícím motivem pro chod společnosti.

Takže se nyní pohybuji na velkých rozpacích. Jednak jsem šťastný, že občané vyšli do ulic a že jím není jedno, kdo stojí v čele země, na druhé straně se ale obávám manipulací a zneužití. Poslední výroky například Kalouska nebo Okamury nenechávají nikoho na pochybách, že by si rádi přihřáli polívčičku. Takže pozor aby se nevyplnilo to přísloví o dešti a okapu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 738 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 3,31 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)