prepperzbran
4.6.2020
Kategorie: Společnost

Já se o svou brokovnici bojím

Sdílejte článek:

LU LINA

To bylo keců. O tom, jak se o své zbraně nemusíme bát. O tom, jak máme skvělý zákon o zbraních, který bude vláda v Bruselu hájit. „Česko odmítne část směrnice o zbraních, my se svých lidí nebojíme,“ hřímal opakovaně minulý ministr vnitra v bojovné póze.

Vida, a neuplynulo ani moc času a současný ministr vnitra (ze stejné strany) v hlubokém předklonu směrem k Bruselu a se státnickým výrazem ve sněmovně prohlašuje, že „je lepší evropskou směrnici o zbraních naplnit a peníze vynaložit na jiné užitečné věci.“ „Penězi“ jsou míněny „stovky milionů“ , které bychom podle soudruha Hamáčka museli zaplatit Evropské komisi jako pokutu za odmítnutí implementace zbraňové směrnice za kterou by se nemuseli stydět ani bolševici. A která je naprosto nepochybně, bez ohledu na doprovodné sladké řečičky, prvním krokem na zcela jistě nedlouhé cestě k téměř úplnému odzbrojení občanů EU.

Stojí jistě za připomínku, že tato evropská směrnice vznikla primárně jako reakce na sérii evropských islamistických teroristických útoků a má vést k podstatnému ztížení jejich proveditelnosti v budoucnosti. Tím, že se podstatně omezí vlastnická práva civilních držitelů zbraní ve zpátečnických zemích EU, které takové držení v Evropě ještě v nějaké míře povolují a které pokrokové členské státy považují v podstatě za jakousi nežádoucí úchylku vrhající stín na většinově již odzbrojené a tedy zase o něco dokonalejší společenství. Vítejte v EU.

Fakt, že žádný z těchto teroristických útoků nebyl spáchán legálně drženou střelnou zbraní nýbrž pašovanými zbraněmi z černého trhu nikoho z tvůrců a obhájců toho nařízení zjevně nepálí. Ani fakt, že všechny proběhly v zemích s „pokrokovou“ zbraňovou legislativou a tedy v naprosto občansky odzbrojených společnostech. A žádnou roli nehraje zjevně ani fakt, že tato silně restriktivní směrnice tedy dopadne primárně na státy, které nemají s islamistickým terorismem ani s trestnou činností páchanou s legálně drženými zbraněmi vůbec žádný problém.

A to nemluvě o faktu, že islamističtí teroristé povraždili například jen v období let 2014 – 2017 více lidí jinými prostředky, než jakýmikoliv střelnými zbraněmi.

Bruselu jde od počátku o jedinou věc – o odzbrojení i zbytku Evropské unie. Na základě geniální myšlenky, že kde není civilně držených střelných zbraní, není ani kriminality se střenými zbraněmi. Působí to sice silným dojmem jakoby autorem této myšlenky byl Jára Cimrman, ale bohužel tomu tak není. Jde o realitu.

Už způsob vzniku této směrnice, jejího schválení a realizace poměrně hodně napovídá k čemu má skutečně sloužit.

Upečena jako téměř všechno v Bruselu v temných koutech trialogu a předložena evropskému parlamentu k povinnému a zcela formálnímu schválení. Které trvalo, ačkoliv šlo o velký zásah do občanských práv, celé čtyři minuty a padesát vteřin. Přičemž čtyři minuty z tohoto času tehdy parlament zamítal pozměňovací české návrhy…

Taky se mi od začátku moc líbila unijní taktika přesunout tak bytostně bezpečnostní tématiku jako je držení zbraní do šuplíku „vnitřní trh“ a obejít tak nepříjemný zádrhel s tím, že v rámci EU šuplík „bezpečnost“ vyžaduje jednomyslné schválení, zatímco šuplík „vnitřní trh“ pouze většinové. A voilà, protesty či dokonce nesouhlas unijních zpátečníků s nezastavitelným pokrokovým vývojem na poli civilního držení zbraní nám padají tiše pod stůl.

K zamyšlení je také fakt, že dopady a plnění cílů směrnice se budou každých pět let vyhodnocovat. Vzhledem k tomu, že plánované částečné (zatím) odzbrojení bezúhonných civilistů nebude mít vzhledem k faktům a popsaným okolnostem na četnost a průběh páchání budoucích teroristických činů ani ten nejmenší vliv. Protože si islamisté nutné zbraně se značnou pravděpodobností opět opatří na černém trhu, který se bohužel řídí pravidly poptávky a nabídky a nikoliv směrnicemi EU.

Takže po pěti letech a x dalších teroristických útocích dojde Brusel nutně k závěru, že směrnice jde nepochybně správným směrem, ale byla příliš mírná. A utáhne o něco šrouby. A tak dále, až tak nejpozději někdy kolem roku 2030 zjistíme, že nám kvůli tomu, aby si radikální muslimové nemohli na Balkáně kupovat útočné pušky, nechali vzduchovky do 7,5 J.

Nezapomenutelný Juncker už v roce 2015 při představování směrnice prohlásil, že komise chtěla původně mnohem „hustější“ verzi – rozuměj totální odzbrojení – ale nakonec trochu ustoupila, aby se poddaní nevzbouřili. Salámová metoda se přece tolik osvědčila. I z  toho lze odvodit, jak to celé bude asi dál probíhat.

I dali jsme tohle všechno velice hlasitě k evropskému soudu. Ne proto, že by našim politikům – čest těm asi dvěma výjimkám – záleželo na českých držitelích zbraní, na ty pochopitelně sere pes, ale proto, že je nás docela hodně a většina asi chodí volit. A evropský soud nás, velice překvapivě, poslal vloni v prosinci do prdele s tím, že co EU činí, dobře činí a psi ať si klidně štěkají, nicméně karavana jde dál.

A tak jsme zase sklopili uši a ocas a sedli poslušně páníčkovi k noze, aby nám dal piškotek.

Směrnice hladce prošla ve sněmovně navzdory několika soudným hlasům, kterým tímto děkuji, prvním čtení a vůbec nepochybuji, že by nebyla schválena. Přece se nevzdáme několika stovek milionů nebo dokonce dotačních miliard kvůli vlastní svobodě a suverenitě.

V prosinci 2019, po rozhodnutí evropského soudu poslanec Kalousek prohlásil, že TOP09 bude hlasovat pro směrnici. Asi v tom smyslu, že protestoval jako občan, ale jako politik musí držet basu. A nemáme se prý bát, nikdo o tu svojí brokovnici určitě nepřijde.

No, tak já se teda o tu svojí byť jen imaginární brokovnici teda rozhodně bojím.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 787 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.