babisnebe
23.4.2019
Kategorie: Politika

Já neodejdu, i když mě obžalují. A zapamatujte si to

Sdílejte článek:

SM

Pokud státní zástupce obžaluje Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, sdělil premiér rezolutně, že i tak z funkce neodejde. ČR by tak byla skutečnou raritou – v čele vlády by úřadoval obžalovaný premiér.

Andrej Babiš stále říká, že kauza Čapí hnízdo je vykonstruovanou, někdo ji vytvořil na objednávku s cílem premiéra politicky zlikvidovat. Ať už je pravda jakákoliv, faktem je, že pokud by státní zástupce předsedu vlády opravdu obžaloval, měl by skončit a před soudem se případně očistit. Jinak už tak notně pošpiněná politická kultura utrpí ještě víc. Směrem do zahraničí by tak byl obžalovaný premiér velmi špatným signálem a snižovala by se tím nepochybně prestiž naší země, a to nejen v Bruselu. Vrcholné politické návštěvy by se totiž zajisté ptaly, jak je vůbec možné, že stojí v čele vlády někdo, kdo je obžalován a ,,vesele” si úřaduje dál a vlastně dělá, jako by se ho to netýkalo.

Problém tkví v poměrně zásadním posunu vnímání těchto činů na rozdíl od 90. let, k čemuž samozřejmě dopomohla současná politická třída. Politikové odstupovali za mnohem menší prohřešky a nemuseli být obvinění ani obžalovaní, viz například kauza Jana Kalvody a jeho smyšleného titulu JUDr. Tehdy ještě nebyl tak vyvinutý ,,pud křeselzáchovy” jako dnes, kdy někteří politikové zřejmě navždy ustrnuli v parlamentu (viz Marek Benda) a nejsou schopní se normálně živit mimo politiky, protože jsou hezky placeni ze státního eráru.

Hnutí ANO by tak nepochybně prospělo, kdyby se Babiš stáhl do ústraní minimálně do doby, než se kauza vyřeší. Vládu by pak mohl převzít třeba Richard Brabec či schopná Alena Schillerová, Babišova pravá ruka. Jenže to premiér, jak už se nechal nekolikrát slyšet, nikdy neudělá, což si máme navíc všichni zapamatovat. Je to velká škoda pro už tak pokleslou politickou kulturu, která by se odstoupením Babiše z funkce alespoň částečně v očích lidí rehabilitovala. Bezskrupulózní lpění na politických funkcích za každou cenu jakožto chronická ,,nemoc mocných” je jevem mimořádně závadným, který ještě více snižuje politické řemeslo, protože politika, i když se nám to líbí nebo ne, řemeslem je, ale nemělo by být rozhodně doživotním.

ZDROJ: securitymagazin.cz


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 622 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.