MERKELNDR
12.6.2018
Kategorie: Politika

Já, Evropská unie vyrazím proti americkým clům, oznámila Merkelová

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Výrok Merkelové je doslova signifikantní pro dnešní stav v Evropské unii. Zatímco předseda Evropské komise Juncker slibuje cestu do Washingtonu, aby urovnal nebo se alespoň pokusil urovnat vztahy s USA, nesoudná německá kancléřka Merkelová, ač nemá žádný mandát, jménem EU vyhlašuje USA obchodní válku. Merkelová se činí seč může, aby Evropu zavlekla do hlubin obchodní válek, migrační okupace a lokálních konfliktů. Není ani vteřinu důvodu se s ní na této politice podílet. Jde o politiku zhoubnou.

G7 mohlo být zcela bez cel

Zcela bezcelní zónu pro G7 navrhl v Kanadě americký prezident Trump jejím účastníkům. (Představitelé zemí G6 jsou Kanada, Japonsko, Itálie, Francie, Německo, Británie a Evropská unie.) Řešení pro všechny spravedlivé. Proč o něj G6 neměla zájem? Protože dosavadní nerovnováha vzájemného obchodu v neprospěch USA této skupině velmi vyhovuje. A protože se Merkelová zbláznila stejně jako ten Hitler ve své době, vytáhla do obchodní války s USA. Že Američané obratem uvalí cla na německé automobily lze očekávat, a stejně tak lze očekávat, že brzy přijdou s diferencovanou celní politikou vůči jednotlivým státům EU. To bude krokem dalším.

Merkelovské Německo, původně Spolková republika Německo, zůstane v boji s USA osamoceno. Válka, ani ta obchodní, se s USA nedá jen tak vyhrát a obě strany pouze budou sčítat škody. Merkelová utrpí podstatně větší. Nepochybně se tato „Vůdkyně“ bude snažit ekonomicky zahojit v evropských německých neokolonií, které si pomocí Lisabonské smlouvy a eura vystavila v EU. Čím dříve jí národy EU tuto politiku zbourají, tím lépe. Včera bylo pozdě.

Merkelovou je nutné už izolovat

Nejen zcela nesmyslná obchodní politika Merkelové si nezaslouží následování. O té její hrůzné migrační se napsalo a ještě napíše spousta hrůz. Pokud naivní a předčasné jásání některých politiků po výroku Merkelové, že kvóty na migranty byly chybou ukazuje, jak mnozí této nepoctivé, prolhané a nečestné političce opět naletěli. S prominutím, jako malí haranti.

Výrok by měl smysl, pokud by k němu Merkelová doplnila, že chybné poznání bude základem pro Dublin IV. Nic takového ale neřekla. Když budou nesmyslné kvóty nahrazeny mechanismem trvalého přerozdělování s extrémními pokutami za nepřijímání ekonomických migrantů, tak nejenže se špatný stav nezmění, ale ještě se zhorší.

Ministr vnitra Itálie Salvini odmítl vpustit loď s migranty, nabranými u libyjského pobřeží podivnými „záchranáři“ do svých přístavů. První krok k ukončení nesmyslné politiky Berlína byl učiněn. Je nutné učinit i kroky další. Bylo by dobré, kdyby i mnozí čeští politici si to konečně uvědomili.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...