29.10.2013
Kategorie: Společnost

Já bych vyznamenal děti, nikoliv jejich vrahy pane Zemane

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 29|10|2013

„Možno říci, že vláda dosáhla nejnižšího stupně úpadku, není-li už středem jejího zájmu nic kromě peněz. Vláda musí být vždy hotova obětovat svou vládu pro lid, a nikoliv lid pro vládu.“ Jean Jacques Rousseau

 

 

Naše země se nachází v rozbouřených vodách. Ač suchozemci, vlny na nichž se pohybujeme již dávno přesáhly rozměru obyčejné bouře a začínají se blížit vlnobití vyvolaného orkánem.

 

Překvapivé to ale může být pouze pro někoho, kdo nedbal na varování meteorologů o tom, že se sbírají mraky sociálních problémů, do nichž počali upadat lidé po milionech jak z důvodu ekonomické deprese znásobené diletantskými zásahy do hospodářského života, tak tím, že moc samu začali tvořit síly, které v zemích především na západ od Rozvadova stojí mimo společnost, pokud osoby z nich pocházející přímo nejsou chovány v některém z nápravně výchovných ústavů.

 

Všechna pomalu dlouhodobě nashromažďovaná frustrace a deziluze, počala vést k tomu, že se Miloš Zeman v historicky prvních veřejných prezidentských volbách prolhal na pražský Hrad, přičemž se ráčil demaskovat téměř vzápětí, kdy jej v průběhu slavnostního ceremoniálu zachytily pevné zdi Hradu a zabránily mu tak svalit se na zem, ale to již bylo pozdě.

 

Naivita voličů znásobená jejich znechucením nad stavem společnosti přivedla onoho pána na Hrad, aniž by si většinový volič uvědomil to, že Miloš Zeman je alter ego toho, kdo nese jeden z největších dílů odpovědnosti na všeobecném úpadku, tedy Václava Klause a tudíž vlastně volí pokračování onoho stavu věcí, nyní znásobených deformovanou osobností nového hradního pána.

 

Což bylo rovněž zhmotněno ve formě odměny velvyslaneckým postem bývalé první dámě a záplavou vulgarit, hloupých vtipů a opileckých bonmotů ze dna láhve, jimiž se nový prezident jal dávat světu najevo svoji existenci.

 

Jako každý správný vůdce, který je přesvědčený o správnosti svého chování, se i prezident Zeman postavil do čela svých kohort a ještě předtím než svedl bitvu o duše voličů a jejich hlasy, počal vydávat rozkazy vyplývající z vítězství, které se ovšem odehrálo pouze ve špiritusovém oparu, který tyto luzné představy ráčil vyvolat.  

  

Hladce vymyšlený kontinuální přechod jeho osobní moci, od přechodné vlády loutkové k vládě dlouhodobé a nezpochybnitelné, opírající se o dušičky hlasů v hrníčku však vzaly záhy zasvé a poté co vyšly najevo tyto Zemanovi 1,5% Lipany i Chlumec v jednom, vypadali vojevůdcové jeho náboženské sekty jako včelaři, sledující roj, který jim právě ulétl kamsi do nenávratna.

 

Stejný osud potkal i církev Václava Klause, který dosáhl svého 0,4% Waterloo, aby se posléze ukojil alespoň na své bývalé straně ODS a vylil na ni všechnu svoji žluč, neboť kde není rozumu, tam je antihavlismu, kterým se vyznačují osoby prázdné.

 

Ale i tak, bylo třeba odměnit své věrné.

 

Některé povzbudit v jejich pokusu o noc dlouhých nožů v ČSSD, byť její smysl porážkou Zemanovy gardy vzal za své, ale alespoň tak se vůdce pomstí těm, kteří ho nejsou hodni, tedy lidu a jiným zase předat své znamení chvály kovových koleček nazývaných medailemi, přičemž tak tento akt osobou Miloše Zemana rovněž nutně ztratil svoji hodnotu.   

 

Nijak jinak než pohanou všech slušných, kteří přijali pozvání ku včerejší slávě, ono Televarieté na Hradě, bohužel nelze nazvat.

 

Aparátčík okresního výboru Komunistické strany přebírající medaili za zásluhy, včetně ikon normalizačního kulturního moru zabíjejícího radost ze života a smysl pro všechno hezké, zaštítěný skutečnými osobnostmi, hrdiny a umělci, z onoho jinak slavnostního aktu, kterým normální země oceňují své nejlepší, nejmorálnější a nejlepší občany udělal špinavou záležitost, sloužící k osobním zájmům a ocenění jednotlivých představitelů Zemanovy nomenklatury.

 

Ostatně ocenit jedním z nejvyšších státních vyznamenání někoho, kdo na uloupeném a dle sovětského vzoru násilně zkolektizovaném majetku realizuje „experiment“ toho, co je přirozené, tedy trhu a v rámci monopolu pro zločinecký komunistický režim realizuje dodávky jinak embargovaného zboží , především počítačových komponentů, je v případě někoho jiného než prezidenta republiky choromyslné, ovšem v jeho případě to nelze nazvat jinak než odpudivé.

 

A člověk si tak říká, zda ti opravdu ocenění hodní, měli toho včerejšího angažmá zapotřebí, ale to je prosím jenom moje soukromá úvaha na okraj, protože mám k mnohým tam oceněným hlubokou úctu, která s nějakou medailí nemá vůbec nic společného.  

 

Jestli něco shledávám na Miloši Zemanovi dobré, pak je to ocenění nejenom tvůrkyně památníku lidických dětí, ale jejich památky vůbec. I když by si stejný památník a ocenění zasloužily i děti z hromadného hrobu v Ďáblicích kam komunisté házeli děti, které zavraždili v kriminálech a koncentračních táborech stejně jako nacisté a je jenom škoda, že vyznamenáním pro děti, celý ceremoniál vlastně nezačal a neskončil.

 

Protože by to bylo to nejlepší, co bychom vlastně vůbec mohli udělat.

 

 

Třeba ty děti bezejmenné, které spí svůj věčný sen v hlubinách společného ďáblického hrobu, ocení prezident příští a bude to někdo, kdo by se dokázal stydět, kdyby tomu tak neučinil.

 

Já se stydím, že tomu tak není již dnes.

 

 

Miroslav Václavek, Šumperk 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 49 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.