Gifts-Christmas-tree-1291620263_37
24.12.2015
Kategorie: Společnost

Já bych si k Ježíšku přál

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA 24|12|2015

Abych nebyl urážen ve svém křesťanském cítění pohledem na muslimské šátky. Aby nikde v reklamě nevytlačoval muslimský půlměsíc betlémskou hvězdu a akceptoval tak mé rodilé založení. 

Abych se nedivil, že tam kde ještě před pár lety visel kříž, je teď prázdné místo. Tam kde stály na náměstí jesličky, není teď nic, nebo pomník zabitým při bombovém atentátu.

Abych mohl v klidu říci, co si myslím o proroku Mohamedovi a nemusel se přitom bát, že mě někdo bude popotahovat.

Rád bych se zase podíval na slavnostní rozsvícení vánočního stromku a nebál se, že při tom buď bouchne nějaká bomba, nebo že tam policie bude proti normálním lidem hrát přesilovku.

Aby se mohly všude a pořád zpívat a hrát koledy, tak jako už po staletí. A aby ti, co tu ještě před pár lety nebyli, neříkali, že je to uráží.

Abych pořád nemusel přemýšlet, kdy si někdo kritiku nebo satiru vyloží špatně a řekne, že jde o urážku nějakých věřících. Abych nemusel svým dětem zas vysvětlovat, že co se dočtou v novinách, nebo na internetu, není vždy pravda. Abych nemusel ve svém vyjadřování přemýšlet o autocenzuře, protože bych se dotkl těch, o kterých se nesmí mluvit špatně.

Aby mi má žena kývla na exotickou dovolenou a nezamítala mi to s tím, že ty podřezavače hrdel nemíní podporovat ani dolarem.

Chtěl bych, abych zase v klidu mohl cestovat po Evropě a aby na mě na každé hranici nemířili samopalníci a nezkoumali podezřívavě mé auto. Abych se při nástupu do letadla nemusel svlékat skoro do naha a aby má žena nemusela vyhazovat i zubní pastu zapomenutou v kabelce.

Potěšilo by mě, kdyby ten, kdo dříve odsuzoval asimilaci a dnes mluví o nutnosti přizpůsobení se, přiznal, že se tenkrát mýlil. Omyl by mohl přiznat i ten, kdo před pár měsíci pateticky volal: „Přijďte sem všichni, jste vítáni!“, když teď mluví o potřebě kontroly hranic. Byl bych rád, kdybych nebyl o nutnosti tolerance poučován právě těmi, kteří jsou nejméně tolerantní k jiným názorům, než jejich.

Když dnes slyším, že islám do Evropy patří, tak bych si přál, aby se jednoho dne mé děti nedozvěděly, že naopak křesťanství do Evropy nepatří.

Byl bych rád, kdybych za tyto starosvětské myšlenky nebyl označován za rasistu a xenofoba. Rád bych, aby bylo uznáno, že mám i na takovéto názory nárok.

A to vše bych rád pod stromeček. 

ZDROJ: Tomáš Flaška

bloger_558

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...