tucker
12.11.2018
Kategorie: Společnost

Já a Putin bychom chtěli vědět … Seznamte se: Tucker Carlson

Sdílejte článek:

LU LINA

Ve středu večer oblehla bojůvka americké Antify dům televizního komentátora Fox News Tuckera Carlsona a s pokřikem „Budeme se prát, víme, kam chodíš spát!“ vyrazila vchodové dveře. Důvod? Tucker Carlson veřejně nesdílí jejich světonázor. Kdo je vlastně Tucker Carlson a proč tolik vadí demokratům, jejich voličům a jejich rudým SA-manům?

Pravicový konzervativec a komentátor pravicově konzervativní americké televize. Ostrý jako břitva, inteligentní, vtipný, politicky nekorektní. Pokud informuje své diváky o něčem, co vypadá jako fialová koule, říká jim, že to vypadá jako fialová koule, a ne jako žlutá krychle. Fox News a Tucker Carlson jsou tedy, jak vidno, téměř přesným protipólem CNN. A to je také hlavní důvod toho, proč proti němu byl ze strany pořádkových oddílů demokratů podniknut bezprecedetní násilný útok.

Jsem si téměř jist, že proti žádnému komentátorovi CNN, NYT či Washington Postu Antifa nikdy nezaútočí. Proč také, jsou na jedné lodi a s vydáváním fialové koule za žlutou krychli mají velké zkušenosti a vůbec žádný problém. Jsem si také jist, že kdyby nějaká buď mediálně fiktivní, nebo dokonce i autentická extrémně pravicová skupina oblehla dům, dejme tomu Fareeda Zakarii, s jeho čtyřmi dětmi a manželkou, skandovala násilná hesla a vyrazila dveře, že by na to ČT udělala celodenní speciál o rostoucím pravicovém extremismu a Fendrych by se upsal až k mnohonásobnému orgasmu.

Ale takhle? Zívačka. Dobře mu tak, hajzlovi pravičáckému, jízlivému. ČT nic, Aktuálně nic, Respekt nic, iDnes nic a tak dále, až k jediné výjimce mezi významnými médii, kterou je Echo24. V současnosti asi jediný větší zpravodajský web, který se dá označit za vypadající přibližně pravicově. Ale neměla by v případě útoku na svobodu slova a svobodu médií, a tohle byl přesně ten případ, jít ideologie zcela stranou? Neměli by komentátoři napříč politickým spektrem bít na poplach společně? A tak hlasitě, jako když se něco podobného stane třeba…v Rusku?

Přiznám se, že jsem velkým fanouškem Tuckera Carlsona. Ačkoliv je má angličtina velice bídná. Seznámil mne s ním internetový disident Pan Šibenička, který k jeho vystoupením vyráběl české titulky. Dokud i kvůli tomu nebyl z jůtubu odejit. Žádný jeho nástupce se bohužel zatím neobjevil, což je pro zdejší názorovou pluralitu veliká škoda. Protože ta je přece velice důležitá, jak nám neustále dokola opakují všichni ti Demokratičtí bloci a Evropské platformy a Peheové. A já si názorovou pluralitu představuju jako stav, kdy jsou přítomny všechny možné relevantní názory na věc, ne jenom ten ze CNN.

Z hlubin gůglu a svého archivu jsem nakonec vykutal dvě podle mého názoru reprezentativní ukázky toho, jak dělá novinařinu Tucker Carlson. A tedy toho, proč mu Antifa zdemolovala dům. Dal bych levou bradavku za to, kdyby na české televizní scéně existovalo něco alespoň vzdáleně podobného televizi Fox News a jejímu komentátorovi Carlsonovi. Něco, co by trochu vyvažovalo ty hromady levicově liberálního hnoje, které se nacházejí na jediné misce českých mediálních vah.

A protože jsem skromný, klidně by mi i stačil alespoň jeden jediný moderátor ČT, který by svou práci dělal tak, jak jí dělá Tucker Carlson. A tedy reprezentující v této dle zákona nestranné a objektivní instituci pravicově konzervativní světonázor. Způsobem, jakým ho reprezentuje Carlson. Inteligentně, ostře, logicky, nekorektně. Který by alespoň občas narušil tu absolutně jednostrannou selanku typu „Proletáři všech zemí, spojte se!“ Takovou televizi bych si zaplatil rád.

Kdysi, dávno tomu, dokonce jedna podobná osoba v ČT existovala. Sice nebyla zrovna dvakrát pravicově konzervativní, ale alespoň byla ostrá, inteligentní, logická a relativně i nekorektní. Říkám, že to bylo dávno. Václav Klaus starší z ní míval těžké sny. Trochu si šlapala na jazyk. Ano, byla to Barbora Tachecí. Její dnešní verze na ČRo je bohužel jen jejím stínem. Asi má taky rodinu.

První ukázka je letošní jarní grilování senátora Wickera, podotýkám, že republikánského, ohledně amerického angažmá v Sýrii a údajných Asadovo chemických útoků. Nazvěme ji pracovně: Já a Putin bychom chtěli vědět.

Ta druhá se týká jedné genderové právní normy chystané ve státě Delaware. Tamní progresivisté jsou tradičně daleko před námi. Hodlají umožnit dětem, aby změnily své pohlaví či dokonce rasu bez svolení i vědomí rodičů. To vše ve škole, která dostane nařízeno jim to umožnit a na jejich přání i zatajit rodičům. V tomto případě byl Carlsonovým hostem Mark Purpura, genderový aktivista. Nemohu si pomoci, ale soudruh Purpura vypadá přesně jako ti týpci, co nabízejí holčičkám před školou bonbóny. Pracovní název této ukázky zní: Chybí vám v tom rozhořčení. A já vám nějaké poskytnu.

Tak tohle je Tucker Carlson. Už chápete?

To, jak dopadne tahle kauza je strašně důležité. Carlson není bezdětný buzik bez závazků, má čtyři děti a manželku. A není ani miliardář s vlastní ochrankou. Bydlí na předměstí, a všichni už vědí kde. Pokud na něj bude brutální tlak tohoto typu pokračovat, nebo, nedej bože, sílit, jak se zachová? Co si vybere? Pravdu, nebo rodinu?

Nechtěl bych být v jeho kůži a přeju mu, aby to hlavně ustál. Já na jeho místě bych ale volil rodinu. Jako asi většina otců a manželů.

A proto je to tak odporné. A proto je ještě odpornější, že jeho názorově odlišní kolegové, až na pár výjimek, zlomyslně mlčí. Protože místo uboze zlomyslného ticha by novinář Tucker Carlson od všech kolegů teď potřeboval jako sůl profesní kolegialitu a podporu. Hlasitou. Velice hlasitou.

To by ale všem těm pokrokovým kokotům nesměla hlava sloužit jen k tomu, aby jim nepršelo do krku.


Vlastně jsem si tuhle přednášku mohl klidně ušetřit a jednou větou vám říct, že důvody proč Antifa napadla Carlsona vidíte v kostce na úvodní fotce.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 111 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.