why-is-there-a-israel-palestine
4.4.2018
Kategorie: Společnost

Izraelská armáda odvedla v Gaze skvělou práci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Palestinští extrémisté se pokusili nezákonně vniknout na izraelské území a vojáci Židovského státu jim v tom zabránili. Za použití síly jsou plně zodpovědní muslimští radikálové, kteří vyprovokovali násilnosti.

Ano při potyčkách v pásmu Gazy zahynulo 15 Palestinců. Ovšem je třeba říci, že izraelští vojáci zakročili pouze proti násilníkům, kteří na ně házeli kameny a dokonce po nich stříleli z kulometu. Palestincům, kteří protestovali pokojně, nikdo neublížil. Je třeba říci celou pravdu. Gazu ovládá teroristické hnutí Hamas, které neznává právo Izraele na existenci a je zodpovědné z mnoha teroristických útoků proti Židovskému státu, při kterých umírali nevinní civilisté včetně žen a děti.

Na Blízkém východě budou krveprolití pokračovat do doby, než muslimští extrémisté z řad Palestinců pochopí, že terorismus není řešením, a bez uznání práva Izraele na existenci mír není možný. Židovský stát dal už při svém vzniku v roce 1948 najevo, že se svými arabskými sousedy chce žít v míru. A příležitostné tuto nabídku opakuje. Jenomže druhá strana mu nenaslouchá.

Je také zajímavé si všimnout, jak kdo reaguje na současný konflikt v Gaze. Nikoho nepřekvapí, že deník KSČM Haló noviny otevřeně podporuje Palestince a píše o izraelských agresorech, kteří vraždí nebohé civilisty. Od komunistů ovšem nelze nic jiného čekat. Ti už desítky let šíří protiizraelskou nenávist a podporují arabské teroristy včetně muslimských radikálů. Zajímavé je, že nepřátelský vůči Židům je rovněž jinak proruský a proputinovský web svobodne noviny.eu, který Izraelce obvinil z použití chemických zbraní proti Palestincům. To je ovšem lež. Izraelské bezpečnostní složky pouze proti řádícím palestinským demonstrantům nasadily bezpilotní letoun, který na ně svrhl slzný plyn, čili látku, jež v případě násilných protestů používají bezpečnostní složky v mnoha zemích světa.

Ostře proti Židovskému státu zaútočil také turecký prezident Recep Erdogan, který vyzval muslimy k vytvoření společné islámské armády a útoku na Izrael. Erdogan jenom krátce po tomto výpadu navštívil ruský prezident Vladimír Putin, ale hovořil jenom o rusko-tureckém přátelství a nenávistná slova svého hostitele nechal bez povšimnutí. Rusko tak opakovaně sice tvrdí, že je přítelem Izraele, ale slova nenásledují skutky. Rusové také vyzbrojují šíitské radikální hnutí Hizballáh, které má na svědomí mnoho teroristických útoků v Izraeli.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.