palestina
5.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Izraelci vrahy odsuzují, Palestinci je oslavují

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieNa webu České televize mě zaujala zpráva, že soud v izraelském Lodu uznal židovského osadníka Amirama Ben Uliela vinným z vraždy palestinské rodiny. Právem mu hrozí až doživotní vězení.

Manželskou dvojici a jejího osmnáctiměsíčního syna zabil Ben Uliel před několika lety při žhářském útoku v palestinské vesnici Kfar Duma na Západním břehu Jordánu. V každém případě půjde dotyčný na hodně dlouho do vězení. Je to v pořádku, vrahové patří za mříže. V Izraeli také drtivou většinu normálních lidí nenapadne veřejně oslavovat tak podlý čin, jakým je vražda lidských bytostí.

Jinak je tomu ovšem u Palestinců. Tam se teroristické útoky a vraždy Židů veřejně oslavují na ulicích, vypalují se rachejtlle a střílí z palných zbraní. Na jeden takový případ upozornil před časem J. X. Doležal na webu Reflex.cz. Palestinský Arab Musbah Abu Sbeih zavraždil v Jeruzalémě devětadvacetiletého izraelského policistu a šedesátiletou židovskou ženu. Jeho dcera ho považuje za hrdinů a je na něj hrdá. A není to ojedinělá záležitost. Islamističtí fanatici běžně velebí vrahy i malých židovských dětí a k násilí vyzýval sám prezident Palestinské samosprávy Mahhmúd Abbás slovy. „Žehnáme každé kapce krve, která byla prolita pro Jeruzalém. Je to čirá a čistá krev, prolitá pro Alláha. Každý mučedník přijde do ráje.“

Veřejná oslava vrahů je mně odporná. Tímto se palestinští Arabové vylučují ze společnosti civilizovaných lidí. Štvou mě postoje OSN, Evropské unie a Ruska, které dělají, že to nevidí. Izrael je jedinou civilizovanou zemí na Blízkém východě, přesto proti němu směřuje nejvíc rezolucí OSN. Nikoliv komunistické proti severní Koreji, která brutálně terorizuje vlastní obyvatelstvo, ale proti Židovskému státu, jenž svým občanům zajišťuje rozsáhlá lidská práva. V islamistických zemích, například v Íránu, jsou lidé vražděni, mučeni i bičováni a nic se neděje. Jakmile však Izrael nechá zbořit dům palestinského teroristy, je zle. Není to nic jiného, než pokrytecký dvojí metr.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 513 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)