temple-mount-jerusalem-israel
17.10.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Izraelci čelí nejenom palestinskému ozbrojenému terorismu, ale i terorismu politickému a diplomatickému

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HANA LUKEŠOVÁ 

V průběhu října Izraelci čelili a čelí nejenom palestinskému ozbrojenému terorismu, ale i terorismu politickému a diplomatickému a to nejenom ze strany muslimských politiků, což se dá jistě očekávat, k nimž ovšem na druhé straně přidali, jak jinak, mnozí eunijní politici, podorganizace v rámci OSN i nevládní organizace, které ve jménu jakéhosi mýtického „vyššího dobra“ nepřímo podporují palestinské teroristy a tím pomáhají zasévat antisemitismus do nejvyšších vrstev politické a diplomatické sféry. Odstrašujícím příkladem je přijetí další protiizraelské rezoluce, kterou přijala Rada Evropy, která nevybočila ze své zanícené propalestinské linie.

The Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) (Parlamentní shromáždění Rady Evropy) přijalo dne 8.10.2018 rezoluci, odsuzující Izrael ze zatčení a věznění nezletilých palestinských teroristů a vyzvalo izraelské orgány, aby spolupracovaly s organizací UNICEF (dětským fondem OSN) a Mezinárodním výborem Červeného kříže, „aby změnil zákony, praxi a postoje, které by plně chránily práva nezletilých Palestinců v justičním systému Izraele“. Shromáždění vyjádřilo „svou připravenost pomáhat v tomto ohledu Knessetu a palestinským orgánům“. Čtyřicet sedm členů PACE hlasovalo ve prospěch rezoluce, jedenáct proti ní a čtyři se zdrželo hlasování.

Usnesení přijaté na základě zprávy Liliane Maury Pasquier uvádí, že je třeba „ukončit všechny formy psychického nebo fyzického zneužívání dětí během zatýkání, tranzitu a čekání během výslechu“. PACE doporučuje, aby žádné dítě nebylo ve vězení či v detenční vazbě „z jakéhokoli důvodu“ a vyzval Izrael, aby zvýšil trestní odpovědnost dětí nejméně na 14 let.

Před hlasováním PACE Aliza Lavie (Yesh Atid), vedoucí delegace Knessetu ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí prohlásila před plénem PACE, že zpráva je „zkreslená a selektivní prezentace reality, která nepředstavuje vyznamenání delegátům s úplným obrazem situace v Izraeli“. Zmínila se o mnohých vraždách izraelských občanů a podotkla, že se jednalo o veřejná místa (průmyslová, obchodní a kulturní centra), která navštěvují a kde žijí jak Izraelci tak Palestinci.

Lavie uvedla, že „v posledních letech došlo k nárůstu obvinění nevládních organizací a agentur OSN ze zneužívání falešného zatýkání nezletilých Palestinců. Ale tato obvinění ignorují kontext- zapojení těchto nezletilých do terorismu“.

Lavie obvinila palestinské vedení ze zneužívání palestinských dětí k teroristickým aktivitám, k pokusům o vraždy Izraelců pomocí kamenů, střelných zbraní, útoků noži, také k využívání dětí jako lidských štítů během násilných protiizraelských konfrontací u Gazy. Dále obvinila palestinská média a vzdělávací systém z podněcování proti Židům již u malých dětí a to jak Palestinskou samosprávou tak Hamasem. Posléze zdůraznila evropským politikům, že administrativní vazba pro dospělé i nezletilé zločince je široce používána po celém světě, včetně mnoha těchto žalujících států k zabránění terorismu a neposledně podotkla, že je velmi jednoduché sedět v pohodlí a špinit Izrael, zatímco Izraelci musí bojovat proti palestinským teroristům, kteří vrhají kameny, granáty, vypouštějí ohnivé draky a balóny, odpalují rakety na izraelské území a že Stát Izrael bude oponovat opakovanému úsilí o vydávání jednostranných, selektivních protiizraelských zpráv a bránit se probíhající mezinárodní kampani proti němu za pomoci obviňování a zneužívání dětské kampaně.

Na závěr Lavie vyzvala PACE, aby nasměrovala svou kritiku obecně na vykořisťování a zneužívání nezletilých dospělými lidmi ve všech zemích světa a k ukončení pokrytectví a dvojího standardu.

Jenomže dvojí standard proti Izraeli bohužel uplatňují světoví politici, mainstreamové sdělovací prostředky i všelicí diplomaté, zatímco obviňují a pranýřují Stát Izrael, tak skutečné zločiny, porušování lidských práv, týrání vězňů a dětí v ostatních, zejména muslimských státech, v Číně, KLDR a jiných afroasijských despociích přehlížejí a nevěnují mu patřičnou pozornost.

Namísto toho v Evropském parlamentu vzdávají jeho představitelé čest palestinským teroristům, jmenovitě Leile Khaled, odpovědné za únosy letadel, či dalším idolem politických antisionistů se stala sedmnáctiletá palestinská dívka Ahed Tamimi, která sbírá ovace v mnohých částech světa, je proslulá svými provokacemi proti izraelským vojákům, jednoho z nich se snažila vyprovokovat k násilné reakci a to tím, že ho napadla, mlátila ho pěstmi a kopala do něj. Napadený izraelský voják však udržel chladnou hlavu a nenechal se Ahed vyprovokovat.

Ahed je bohužel u všelikých „bojovníků za mír“ populární, ačkoliv vyzývá k násilnému terorismu proti Izraelcům za pomoci nožů, kamenů, střelných zbraní a volá po odstranění Izraele. Ahed je odstrašujícím příkladem palestinského zneužívání dětí a jejich využívání k teroristickým aktivitám. Zatímco „lidskoprávní aktivisté“ kritizují Izrael za údajně špatné zacházení s palestinskými vězni, tak na druhé straně syrští aktivisté podotkli, že Ahed v izraelském vězení nestrádala, neodešla s podlomeným zdravím a naopak nějaká kila přibrala.

Zatímco oběti palestinského terorismu, tj. zavraždění Izraelci, včetně dvou izraelských rabínů Raziela Shevacha (35) a Itamara Ben Gala (29) ze začátku letošního roku, mainstreamová média, „lidskoprávní aktivisty“ , „bojovníky za mír“ , aktivisty „neziskových organizací“ nedojímají, snaží se palestinské teroristy omlouvat a co je horší, evropští politici, neznající realitu tamější vyhrocené situace, zkažení pohodlným a bezstarostným životem ve „žvanírně“ zvané Evropský parlament, odtržení od reality skutečného života, zaslepenými ideologiemi multikulti a politické korektnosti, nadále posílají Palestinské samosprávě miliony eur ročně, ačkoliv vědí, že poslané finanční prostředky jdou na konta zkorumpovaných palestinských politiků, na sponzorování teroristických aktivit, vyplácení důchodů a sociálních dávek odsouzených teroristů a obecně pomáhají palestinskému podněcování, které vede k válce ne k míru.

Palestinci hnaní ohnivou protižidovskou nenávistí nemají zájem o jakýkoliv územní kompromis s Izraelci, věnují veškerý svůj čas k provozování teroristických aktivit a násilných konfrontací s Izraelci a živeni svými vůdci jakousi iluzí o „o návratu“ svých „uprchlíků“ do celého Izraele se nestarají o zvelebování území, které si nárokují a kde žijí, ale pouze ničení všeho izraelského, což jsme mohli vidět při odsunu Izraelců z Gazy, kdy došlo k demolování izraelských objektů, včetně mnoha skleníků, které postavili Izraelci, a které posléze mohli Palestinci použít ke svému prospěchu. Tehdejší slova izraelské premiérky Goldy Meir jsou bohužel stále aktuální, o tom, že skutečný mír mezi Izraelci a Palestinci může nastat jedině tehdy, když Palestinci budou více milovat své děti, než nenávidět Izraelce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.