idf
15.5.2021
Kategorie: Politika

Izrael zvítězí, ale svět musí pochopit, že Gaze vládnou teroristé

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieŽidovský stát čelí zákeřným a zbabělým teroristickým útokům muslimských radikálů. Vyzývám města, obce, firmy, instituce a vůbec všechny lidi dobré vůle, vyvěste na znamení solidarity izraelské vlajky!

Mám radost z toho, že izraelské vlajky už vyvěsily Pražský Hrad a na své radnici městská část Praha 6. Tyto dvě instituce se jinak nesnášejí, ale je pěkné, že Židé, kteří jsou obětí podlého raketového ostřelování a navíc primárně zaměřeného na civilní cíle, je dokázali spojit. Já Miloše Zemana obecně nemusím, ale za svoje jasné proizraelské postoje má u mě jedničku. A to samé se týká i starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře.

Souhlasím se Stropnického názorem, že by měl být proveden audit těchto peněz. Já jsem pro, aby EU okamžitě přestala posílat Palestincům peníze, už proto, že vzhledem k chaosu, jaký na území palestinské autonomie panuje, může tato pomoc končit i u teroristů. Jenomže na takovém kroku by se museli domluvit všichni, kteří posílají Palestincům peníze, tedy i Rusko a USA. Pokud by to udělali jenom někteří, tak by to nemělo valný smysl.

Svět by měl také jasně pojmenovat zlo, které v tomto případě představují palestinští teroristé pálící rakety na civilisty bez jakéhokoliv varování. Izraelci před odvetným ostřelováním pásma Gazy vždy dopředu upozorní tamní obyvatelstvo, kam budou jejich údery směřovat, aby mohlo inkriminovaná místa včas opustit.

EU sice odsoudila raketové útoky proti Izraeli z pásma Gazy, ale chybí mi u ní ráznější odmítnutí zla. Ještě větší alibismus však předvádí Rusko. Jeho zástupce ministerstva zahraničí dokonce přímo jednal s islamistickými teroristy z Hamásu, samozřejmě bezvýsledně. Prezident Vladimír Putin k arabskému muslimskému radikalismu mlčí a Rusové se obecně pouze zmohli na prázdné fráze typu, zastavme násilí.

Americký prezident Joe Biden jednoznačně podpořil Izrael a to je dobře. Jenomže by měl také okamžitě zastavit americkou finanční podporu Palestincům, kterou zrušil jeho předchůdce Donald Trump, ale on ji obnovil. Na místě je samozřejmě i legitimní otázka, jestli náhodou nenarostla Palestincům křídla po vstřícném Bidenově gestu. Obávám se, že ano, i když je pravdou, že rakety vystřeloval Hamás na Izrael z pásma Gazy už dříve. Mrzí mě také sílící antisemitismus v Demokratické straně. O to víc, že demokratičtí prezidenti Harry Truman. John Kennedy a jeho bratr prezidentský kandidát Robert byli velkými příznivci Izraele. USA byly po celou dobu jeho existence hlavními ochránci Židovského státu, který by bez jejich pomoci těžko přežil.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 444 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
71 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)