NETANJAHU
27.5.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

„Izrael nepromarní historickou příležitost“ anektovat Judeu a Samaří, říká Netanjahu

Sdílejte článek:

WIN

Premiér zopakoval, že 1. července je datum zahájení izraelského procesu anexe v Judeji a Samaří.

Během pondělního zasedání strany Likud nastínil izraelský premiér Benjamin Netanjahu hlavní cíle nové vlády a doporučil 1. července jako datum odstartování procesu připojení židovských komunit v Judeji a Samaří.

„Máme tuto historickou příležitost, kterou jsme od roku 1948 neměli,“ řekl Netanjahu a srovnával vyhlášení svrchovanosti v Judeji a Samaří s Izraelskou deklarací nezávislosti před 72 lety.

„Je to obrovská příležitost a my nedopustíme, abychom ji promarnili,“ informoval Israel’s Channel 20.

Netanjahu dodal, že „nemá v úmyslu měnit“ červencový termín zahájení procesu.

V židovských komunitách v Judeji a Samaří žije více jak půl milionu Izraelců. Jde o území, které Izrael získal od Jordánska v Šestidenní válce v roce 1967. Podle izraelského plánu anexe, který byl předběžně schválen USA, zůstávají arabská města v Judeji a Samaří pod kontrolou Palestinské samosprávy.

Kromě anexe Netanjahu na pondělním zasedání také probíral restart izraelské ekonomiky a přípravu na druhou vlnu koronavirové epodemie.

Dalšími body programu zasedání Likudu byly íránská hrozba a nedávné kroky Mezinárodního trestního soudu (ICC) k stíhání a obvinění Izraele z válečných zločinů.

Netanjahu odmítl pokusy ICC o „delegitimizaci Státu Izrael“ a zacílení na vojáky IDF.

Také nominoval Mikiho Zohara na pozici předsedy Likudu.

Toto pondělní setkání probíhalo ve stínu procesu Netanjahuova obvinění z korupce, které začalo v Jeruzalémě v neděli. Premiér toto řízení rezolutně odmítl jako „soudní převrat“, jehož cílem je zbavit jej moci.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 528 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.