burkajohn
15.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Izrael je svobodný, Palestina nikoliv

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Když jsem v Židovském státu trávil volné chvíle na břehu Mrtvého moře, všiml jsem si muslimek, které se koupaly oblečené. I palestinské školačky chodí ve velkých vedrech zahalené.

To je velký rozdíl proti Izraelkám. Ty se oblékají jako jiné ženy v západní kultuře. Na autobusové zastávce nedaleko pevnosti Masadda čekala na svůj spoj mladá židovská dívka v šortkách a tričku bez rukávů. Stejně tak žákyně izraelských škol chodí v teplých dnech oblečení jako kluci, tedy v tričkách a kraťasech. Ovšem u palestinských Arabů a tedy muslimů je tomu jinak. Zatímco mužská část populace nosí na veřejnosti ve vedrech stejné oblečení jako na Západě, ženy musí být zahalené, neexistují pro ně krátké rukávy, natož krátké sukně nebo kalhoty.

Ty koupající Arabky s jejich partnery, kteří jsou na fotografii před nimi, na mě zapůsobily dost ponurým dojmem. To ve mně evokovalo, že ženy jsou u muslimů něco méněcennějšího než mužové. Koneckonců k podobnému závěru jsem došel už před lety, když jsem se bavil s jedním českým muslimem, a ten mně řekl, že je přece dobře, jestliže jejich ženy chodí zahalené, alespoň je neočumují cizí chlapi. Ale to je přece degradace ženy a jejich ponížení na úroveň mužova majetku či věci.

Myslím si, že ženská práva jsou z hlediska posouzení míry svobody společnosti velmi důležité. A proto z těchto důvodů považuji Izrael, který židovským ženám zaručuje rovná práva jako mužům, za svobodnou zemi. Bohužel o Palestině, kde ženy chodí zahalené a v opačném případě jim hrozí napadení, to říci nemohu. Palestina utiskuje své něžné pohlaví a není svobodná!

 blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.