IZRAELHAMASGAZA
12.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Izrael brání své území před teroristy z Hamásu

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieS raketovými útoky na Izraele si začalo palestinské teroristické hnutí Hamás, které je masivně podporováno Íránem. Je jasné, že Židovský stát si něco takového nemůže nechat líbit a rozhodl se rázně reagovat.

Viníkem současné výbušné situace v oblasti jsou jednoznačně Arabové, kteří neuznávají právo Izraele na existenci. Islamistické teroristické hnutí Hamás poslalo na Izrael včetně jeho hlavního města Jeruzaléma na 200 raket, logicky pak následovala izraelská reakce.

Příčinou současného napětí jsou nepokoje vyvolané Araby kvůli židovským oslavám Dne Jeruzaléma. Jedná se o izraelský národní svátek připomínající sjednocení izraelské metropole po šestidenní válce v roce 1967, který podle židovského kalendáře připadá na 28. ijar. Nejedná se o to, že by Židé oslavovali útisk Arabů, který koneckonců v Izraeli neexistuje, ale osvobození východního Jeruzaléma z jordánské okupace. Je dobré zdůraznit, že arabská okupační správa, pod kterou v letech 1948 – 1967 spadalo i jeruzalémské Staré město, zakázala Židům přístup k jejích posvátným místům včetně Západní zdi. Připomínám, že Izraelci po roce 1967 ponechali kontrolu Chrámové hory s mešitou Al-Aksá a Skalním domem muslimské správě. Tento svátek tedy není protimuslimský, ale je připomínkou ukončení nepřátelské nadvlády nad posvátnými židovskými místy.

Židé neupírají Arabům vstup do jejich svatyní, muslimové mají v Izraeli plnou náboženskou svobodu, akorát ji samozřejmě nesmí zneužívat k terorismu. To je velký rozdíl, arabští muslimští radikálové nenávidí Židy a přeji si zničení Izraele, Židé opakovaně prohlásili a svými činy dokázali, že chtějí žít s Araby v míru. Nejsou to Izraelci, kteří útočí na civilisty a vraždí je, to je záležitost islamistických radikálů.

Jednoznačně se nyní za Izrael postavily USA, i když to se dalo očekávat, a raketové útoky proti Židovskému státu z pásma Gazy odsoudila i Evropská unie. Naopak Rusko alibisticky vyzvalo obě strany ke klidu. Tím samozřejmě nepřekvapilo, ono v historii nikdy jasně neprohlásilo islamistické teroristické útoky proti Izraeli za zločinné a v OSN hlasovalo a hlasuje pro každou protiizraelskou rezoluci. Rusko také odmítlo plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na dvoustátní řešení v Izraeli s tím, že je k Palestincům nespravedlivý a přiděluje jim malé území. Rusko, stejně jako EU, také posílá peníze palestinské autonomii.

Na druhé straně považuji za velkou chybu, že současný americký prezident Joe Biden obnovil americkou pomoc palestinské samosprávě, kterou právem zastavil jeho předchůdce Donald Trump. Nemyslím si sice, že by za současné útoky Hamásu proti Izraeli, mohla tato změna americké politiky, protože rakety vypalovali muslimští fanatici z pásma Gazy na Židovský stát už dříve, ale určitě je to povzbudilo.

Jsem rád, že Izrael podpořili čeští politici poslankyně Jana Černochová (ODS) a poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL), kteří palestinské raketové útoky odsoudili. Asi nepřekvapuje, že KSČM se v duchu svých nejhorších tradic postavila proti Židovskému sátu a de facto tak podpořila islamistický terorismus.

Izrael ovšem přežil už horší situace a jistě zvládne i toto zbabělé raketové ostřelování z pásma Gazy, ostatně jako už mnohokrát v minulosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 191 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)