israel-main
19.6.2016
Kategorie: Historie

Izrael brání i naši svobodu a demokracii

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 19|06|2016

Když posuzuji politiky, tak je pro mě velmi důležitý jejich vztah k Izraeli a oceňuji, že předseda ODS v něm má jasno. Jako jediná demokratická země na Blízkém východě si zaslouží naši podporu.

Tento výrok je sice starý dva roky, má však trvalou platnost. „Česká republika dlouhodobě podporuje Stát Izrael a na tom se nesmí nic měnit. Tím, že Izrael bojuje s teroristy, brání i naši demokracii a svobodu. Jakákoliv změna české zahraniční politiky, o kterou se současná levicová vláda pokouší, by byla chybou,“ řekl při setkání s izraelským velvyslancem J. E. Gary Korenem předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

To jsou zlatá slova profesora Fialy, kterého znám už přes dvacet let, dávno předtím než vstoupil do aktivní politiky, a považuji ho za slušného člověka. Svým nekompromisním výrokem na podporu Izraele, to opětovně dokázal.

My musíme na Blízkém východě podporovat stát, který je blízký naší židovskokřesťanské západní civilizaci a sdílí s námi její společné hodnoty. V Izraeli panuje náboženská svoboda pro Židy, křesťany a muslimy. Například ti posledně jmenovaní mohou za normálních okolností bez omezení navštěvovat svá posvátná místa včetně Chrámové hory v Jeruzalémě. Když však bylo jeruzalemské Staré město ještě okupováno Jordánskem, Židé ke Zdi nářků nesměli. Izrael také zaručuje rovnoprávnost žen, které na rozdíl od zemí jeho arabských sousedů nemusí chodit zahalené a nehrozí jim kamenování za nevěru.

V současné době čelí Židovský stát za přehlížení ostatních zemí včetně Evropy, Ruska a Spojených států amerických zákeřným teroristickým útokům ze strany Palestinců. Jejich posledním brutálním činem byl pumový útok na restauraci v Tel Avivu, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé. V takových chvílích musíme stát za Izraelem a dát najevo, že tyto metody muslimských zločinců jsou pro nás nepřijatelné. Je bohužel smutné, že i ti, co jinak varují před fanatickým islamismem, v případech útoku na Židy mlčí a dělají, že neslyší a nevidí. Nabízí se proto vysvětlení, že jednají pouze účelově v honbě za voličskými hlasy.

Ovšem ještě horší jsou postoje sociálnědemokratického ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se netají sympatiemi k Palestincům, a na jeho příkaz se Česká republika se při jednom důležitém hlasování v Radě pro lidská práva OSN Česká republika zdržela hlasování v případě jedné protiizraelské rezoluce. To vzhledem k dlouhodobému palestinskému terorismu především z řad Hamasu, který neuznává právo Izraele na existenci, je velmi smutné.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
46 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.