israel-main
19.6.2016
Kategorie: Historie

Izrael brání i naši svobodu a demokracii

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 19|06|2016

Když posuzuji politiky, tak je pro mě velmi důležitý jejich vztah k Izraeli a oceňuji, že předseda ODS v něm má jasno. Jako jediná demokratická země na Blízkém východě si zaslouží naši podporu.

Tento výrok je sice starý dva roky, má však trvalou platnost. „Česká republika dlouhodobě podporuje Stát Izrael a na tom se nesmí nic měnit. Tím, že Izrael bojuje s teroristy, brání i naši demokracii a svobodu. Jakákoliv změna české zahraniční politiky, o kterou se současná levicová vláda pokouší, by byla chybou,“ řekl při setkání s izraelským velvyslancem J. E. Gary Korenem předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

To jsou zlatá slova profesora Fialy, kterého znám už přes dvacet let, dávno předtím než vstoupil do aktivní politiky, a považuji ho za slušného člověka. Svým nekompromisním výrokem na podporu Izraele, to opětovně dokázal.

My musíme na Blízkém východě podporovat stát, který je blízký naší židovskokřesťanské západní civilizaci a sdílí s námi její společné hodnoty. V Izraeli panuje náboženská svoboda pro Židy, křesťany a muslimy. Například ti posledně jmenovaní mohou za normálních okolností bez omezení navštěvovat svá posvátná místa včetně Chrámové hory v Jeruzalémě. Když však bylo jeruzalemské Staré město ještě okupováno Jordánskem, Židé ke Zdi nářků nesměli. Izrael také zaručuje rovnoprávnost žen, které na rozdíl od zemí jeho arabských sousedů nemusí chodit zahalené a nehrozí jim kamenování za nevěru.

V současné době čelí Židovský stát za přehlížení ostatních zemí včetně Evropy, Ruska a Spojených států amerických zákeřným teroristickým útokům ze strany Palestinců. Jejich posledním brutálním činem byl pumový útok na restauraci v Tel Avivu, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé. V takových chvílích musíme stát za Izraelem a dát najevo, že tyto metody muslimských zločinců jsou pro nás nepřijatelné. Je bohužel smutné, že i ti, co jinak varují před fanatickým islamismem, v případech útoku na Židy mlčí a dělají, že neslyší a nevidí. Nabízí se proto vysvětlení, že jednají pouze účelově v honbě za voličskými hlasy.

Ovšem ještě horší jsou postoje sociálnědemokratického ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se netají sympatiemi k Palestincům, a na jeho příkaz se Česká republika se při jednom důležitém hlasování v Radě pro lidská práva OSN Česká republika zdržela hlasování v případě jedné protiizraelské rezoluce. To vzhledem k dlouhodobému palestinskému terorismu především z řad Hamasu, který neuznává právo Izraele na existenci, je velmi smutné.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.