israel-main
19.6.2016
Kategorie: Historie

Izrael brání i naši svobodu a demokracii

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 19|06|2016

Když posuzuji politiky, tak je pro mě velmi důležitý jejich vztah k Izraeli a oceňuji, že předseda ODS v něm má jasno. Jako jediná demokratická země na Blízkém východě si zaslouží naši podporu.

Tento výrok je sice starý dva roky, má však trvalou platnost. „Česká republika dlouhodobě podporuje Stát Izrael a na tom se nesmí nic měnit. Tím, že Izrael bojuje s teroristy, brání i naši demokracii a svobodu. Jakákoliv změna české zahraniční politiky, o kterou se současná levicová vláda pokouší, by byla chybou,“ řekl při setkání s izraelským velvyslancem J. E. Gary Korenem předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

To jsou zlatá slova profesora Fialy, kterého znám už přes dvacet let, dávno předtím než vstoupil do aktivní politiky, a považuji ho za slušného člověka. Svým nekompromisním výrokem na podporu Izraele, to opětovně dokázal.

My musíme na Blízkém východě podporovat stát, který je blízký naší židovskokřesťanské západní civilizaci a sdílí s námi její společné hodnoty. V Izraeli panuje náboženská svoboda pro Židy, křesťany a muslimy. Například ti posledně jmenovaní mohou za normálních okolností bez omezení navštěvovat svá posvátná místa včetně Chrámové hory v Jeruzalémě. Když však bylo jeruzalemské Staré město ještě okupováno Jordánskem, Židé ke Zdi nářků nesměli. Izrael také zaručuje rovnoprávnost žen, které na rozdíl od zemí jeho arabských sousedů nemusí chodit zahalené a nehrozí jim kamenování za nevěru.

V současné době čelí Židovský stát za přehlížení ostatních zemí včetně Evropy, Ruska a Spojených států amerických zákeřným teroristickým útokům ze strany Palestinců. Jejich posledním brutálním činem byl pumový útok na restauraci v Tel Avivu, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé. V takových chvílích musíme stát za Izraelem a dát najevo, že tyto metody muslimských zločinců jsou pro nás nepřijatelné. Je bohužel smutné, že i ti, co jinak varují před fanatickým islamismem, v případech útoku na Židy mlčí a dělají, že neslyší a nevidí. Nabízí se proto vysvětlení, že jednají pouze účelově v honbě za voličskými hlasy.

Ovšem ještě horší jsou postoje sociálnědemokratického ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se netají sympatiemi k Palestincům, a na jeho příkaz se Česká republika se při jednom důležitém hlasování v Radě pro lidská práva OSN Česká republika zdržela hlasování v případě jedné protiizraelské rezoluce. To vzhledem k dlouhodobému palestinskému terorismu především z řad Hamasu, který neuznává právo Izraele na existenci, je velmi smutné.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 23 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
46 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.