israel-main
19.6.2016
Kategorie: Historie

Izrael brání i naši svobodu a demokracii

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 19|06|2016

Když posuzuji politiky, tak je pro mě velmi důležitý jejich vztah k Izraeli a oceňuji, že předseda ODS v něm má jasno. Jako jediná demokratická země na Blízkém východě si zaslouží naši podporu.

Tento výrok je sice starý dva roky, má však trvalou platnost. „Česká republika dlouhodobě podporuje Stát Izrael a na tom se nesmí nic měnit. Tím, že Izrael bojuje s teroristy, brání i naši demokracii a svobodu. Jakákoliv změna české zahraniční politiky, o kterou se současná levicová vláda pokouší, by byla chybou,“ řekl při setkání s izraelským velvyslancem J. E. Gary Korenem předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

To jsou zlatá slova profesora Fialy, kterého znám už přes dvacet let, dávno předtím než vstoupil do aktivní politiky, a považuji ho za slušného člověka. Svým nekompromisním výrokem na podporu Izraele, to opětovně dokázal.

My musíme na Blízkém východě podporovat stát, který je blízký naší židovskokřesťanské západní civilizaci a sdílí s námi její společné hodnoty. V Izraeli panuje náboženská svoboda pro Židy, křesťany a muslimy. Například ti posledně jmenovaní mohou za normálních okolností bez omezení navštěvovat svá posvátná místa včetně Chrámové hory v Jeruzalémě. Když však bylo jeruzalemské Staré město ještě okupováno Jordánskem, Židé ke Zdi nářků nesměli. Izrael také zaručuje rovnoprávnost žen, které na rozdíl od zemí jeho arabských sousedů nemusí chodit zahalené a nehrozí jim kamenování za nevěru.

V současné době čelí Židovský stát za přehlížení ostatních zemí včetně Evropy, Ruska a Spojených států amerických zákeřným teroristickým útokům ze strany Palestinců. Jejich posledním brutálním činem byl pumový útok na restauraci v Tel Avivu, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé. V takových chvílích musíme stát za Izraelem a dát najevo, že tyto metody muslimských zločinců jsou pro nás nepřijatelné. Je bohužel smutné, že i ti, co jinak varují před fanatickým islamismem, v případech útoku na Židy mlčí a dělají, že neslyší a nevidí. Nabízí se proto vysvětlení, že jednají pouze účelově v honbě za voličskými hlasy.

Ovšem ještě horší jsou postoje sociálnědemokratického ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se netají sympatiemi k Palestincům, a na jeho příkaz se Česká republika se při jednom důležitém hlasování v Radě pro lidská práva OSN Česká republika zdržela hlasování v případě jedné protiizraelské rezoluce. To vzhledem k dlouhodobému palestinskému terorismu především z řad Hamasu, který neuznává právo Izraele na existenci, je velmi smutné.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 85 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...