PARISFRANCIE
24.1.2021
Kategorie: Společnost

Izolace ve Francii

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝO cestování v době covidu nelze mít žádné iluze. Zatímco velké přechody nikdo nehlídá, to možná proto, aby byla volná cesta pro migranty, na těch malých, které používali místní a třeba cyklisté, jsou stažené závory. Nežijeme v epoše, která by se vyznačovala logikou a svobodou. Po třiceti letech jsme se vrátili k diktatuře politiků, k nimž se přidaly nadnárodní koncerny a globální zájmy. Jsme součástí hry o moc, bohužel naprosto nepodstatnou a přehlíženou.

Uzamykání ekonomik, obchodů a škol, omezování pohybu a další náležitosti jsou nařizovány napříč Evropou, přesto ne všude stejně. Jestliže Slováci mohou s nadsázkou tak na toaletu, v mnoha jiných státech zůstaly otevřené aspoň školy a obchody. Restaurace jsou likvidovány všeobecně, sportovní aktivity jsou uvolněné pokaždé jinak. Všude se dělají PCR testy, což je naprosto nelogické vzhledem k tomu, že od počátku nejsou předurčené k tomuto účelu, tedy stoprocentnímu zjištění covidu ve Vašem těle. Roušky jsou také fenoménem této doby, přestože jde v podstatě a v důsledku o velmi škodlivý jev nutící Vás dýchat vlastní jedy a zároveň Vám to nebrání vydechovat a vdechovat viry, jejichž velikost je tak zanedbatelná, že většinou materiálů projdou. Pokus udělat povinným nosit respirátory je už opravdu úchylnost.

Nošení roušek na veřejnosti se v často potkává s odporem a velká část lidí si je okamžitě po opuštění společných prostor sundavá. Například v Monacu však na Vás místní pokřikují, abyste si ji nandali i na ulici a když odmítnete, koukají jako kdybyste právě přinesl do knížectví lepru. To i přesto, že v okruhu 30 metrů kolem Vás nikdo není. V obchodě jim nestačí přes ústa cokoliv, striktně požadují roušku. Tedy ti ,,uvědomělí“ prodavači, druzí se za to omlouvají. Náplastí byla o tomto víkendu možnost potkávat v ulicích Monte Carla WRX speciály vracející se z rychlostních zkoušek proslulé rallye, která se jede v horách za knížectvím. A protože v nich je i sníh, musí tam být vcelku veselo.

Ve Francii je možné vnímat další zajímavost. Omezení v ní jsou vcelku přísná a po šesté hodině večerní nesmíte opouštět bez zvláštního povolení bydliště. Přes den jsou však otevřena obchodní centra i menší prodejny. Jen v restauracích si sednou nesmíte. Ta centra jsou plná a nelze si nevšimnout skladby návštěvníků. Jestli rodilí Francouzové se pohybují především venku, v Nice například na promenádě, kde se snaží hýbat a sportovat, prostory obchodních center zčernaly a je zde vysoká koncentrace Arabů a muslimů. Ty poznáte podle oblečení, shlukování a chování. Tedy mimo arabštiny a hlučnosti. Chodí zásadně v hloučku, v tu chvíli jsou silní, jdou li proti Vám, neuhnou. Děti se válí po zemi, všude běhají, arabské ženy se přehrabují ve věcech, aniž by je po sobě složily. Úroveň chování je neslučitelná s dosavadní evropskou kulturou. Což je ostatně vidět i tam, kde muslimové bydlí. Často to připomíná místa u nás, kde většinově převládá romská komunita.

Je evidentní, že Francouzům tato realita vadí, jsou však pravděpodobně smíření se svým osudem. Není to o toleranci, která je u nich vnímatelnější než u nás, je to spíše o rezignaci. Občas jste svědky toho, že se někdo naštve a hlučné Araby okřikne, reakcí je výsměch a arogance. Přicházet o své tradice a zvyky je smutné. Ale být u toho, když to způsobuje Vámi volená vláda, která je vinna tím, že neumí ochránit své hranice, je ještě smutnější. Frantíci si nemusí sypat popel na hlavu, jako to oprávněně dělají Němci. Nicméně přizpůsobení se politice Merkelové a jejím otevřeným dveřím je pro každou Evropskou zemi potencionálním průšvihem, ze kterého už nemusí být cesta ven. Francie už je za pomyslnou hranou. Ostatní státy se k ní blíží. My s naší politickou garniturou spějeme ke stejnému. A tomu je třeba zabránit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 088 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.