pandemic-4933793SPOLVIR
28.9.2020
Kategorie: Společnost

Izolace likviduje především ty, kdož se izolují

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaPlatí to nejen v současné pandemii, ale i v životě a společenských jevech. Jedině otevřenost, kontakt s okolím, neustálé reagování na nové souvislosti/nové viry, jsou zárukou přežití.

 

V současné přelomové době můžeme pozorovat, jak neúspěšné jsou všechny principy izolování/dezinfikování a ochraňování před nebezpečnými viry/myšlenkami. Analogie je platná po celou dobu, co lidské společenství existuje.

Nejprve k těm virům. Opravdu si nepomůžete, když se budete izolovat. Vaše imunita přestane dostávat podněty a začne slábnout. Zajímavý postřeh zmínila jedna lékařka na odborné přednášce. Existuje onemocnění pásový opar. Je to nepříjemná nemoc a trpí jí určité procento lidí. Zajímavé je, že učitelé tímto nepříjemným onemocněním trpí ale jen minimálně. Odpověď je jednoduchá, jejich imunita je neustále v kontaktu s viry, kterými je promořený dětský kolektiv. Neustále musí reagovat třeba na viry planých neštovic, a to jejich imunitu neustále posiluje. Chcete-li být zdraví, neizolujte se. Budete v kontaktu s běžnými viry a bakteriemi a budete trénovat svou imunitu. Děti z lesních školek a děti, jejichž rodiče je nechají hrabat se v zemi, cákat se v kalužích a dělat jiné podobné „nebezpečné“ aktivity, jsou zdravější než chudáčci izolovaní v městských bytech.

Ne karanténa, ale naopak neustálý kontakt s živým a různorodým prostředím, nás posiluje. Samozřejmě že je třeba dodržovat hygienické zásady a v případě nemoci zůstat doma a v klidu se léčit. Ale zdraví mají doslova povinnost nepřestávat žít a trénovat imunitu kontaktem s přirozeným světem okolo nás. To je opravdové budování kolektivní imunity, které chrání slabé a ohrožené. Izolace člověka, rodiny, celého státu je nanic. Oslabuje a nic neřeší. Vir se dá porazit jedině silnou imunitou, nejde zlikvidovat izolací.

Stejně je to s myšlenkami. Když přestanete přijímat podněty, které vám nekonvenují, začnete blbnout. Vaše intelektuální schopnosti prostě začnou slábnout. Uzavíráte se do svého světa a podněty zvenčí blokujete, nebo označujete za nepřijatelné. Postupem času se z vás stane fanatik, který věří jen svým teoriím. Když pozoruji diskuse ohledně pandemie, sleduju například vytěsňování, označování myšlenek za konspirace či útoky na nositele „závadných“ myšlenek. Proto se já osobně uchyluji k blokování komentujících jen minimálně. Nikdy nevíte, jestli nejdete špatnou cestou a v mnoha ohledech je dobré mít oponenty, kteří vás nutí přemýšlet a konfrontovat své postoje s okolním světem.

Do určité míry je normální nepřipouštět pochybnosti o svých poznatcích. Když se to ale přežene, umírá diskuse a ze zásadového člověka se stává fanatik. Víra bez pochybností je vlastně taková dezinfekce a izolace. Ne náhodou ti, kteří se dezinfikují a zaklínají rouškami, patří i k těm, kteří si vynucují souhlas a své oponenty nejsou schopni vystát. Snaha žít v čistém prostředí prostě zabíjí každou novou myšlenku a jiný úhel pohledu. Vývoj společnosti tak ustrne na mrtvém bodě. Pozorovat to můžete například v islámských zemích. Tam dovedly očistu společnosti od „špatných a nepřijatelných“ myšlenek k dokonalosti.

Svoboda slova dělá společnost zdravou. Znovu a znovu se o tom přesvědčujeme. Celá pandemie nám ukazuje hloubku chronické nemoci celého systému. Vlastně žijeme v zajímavé době. Čekají nás velké změny a ty se stanou bez ohledu na přání mocných. Příroda si umí udělat pořádek a kolektivní rozum se nedá obelhávat pořád. Uvidíte, vše dobře dopadne!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 905 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.