534616_article_photo_imigranti-v-parku-campo-marzio-vicenza-italia_900x
8.3.2018
Kategorie: Společnost

Italský exit je jen otázkou času

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Odložení opuštění eurozóny a neodchod Itálie z Evropské unie (EU) si Osa Zla: Brusel- Paříž -Berlín nakonec dost trapně zakoupila. Pravidla EU opět šla stranou a opatření EU přijatá pro Itálii jsou spíše korupcí, než pomocí, ale to už je v morálně a právně zdevastované EU pomalu smutným standardem.

 

Dluhy Italů

Ačkoliv některé italské strany měly opuštění eura či odchod z EU v programu, zdá se, že nakonec všechny politické formace trpělivě vyčkají vývoje. Levicové Hnutí pěti hvězd odchod z EU vypustilo z programu a Liga severu sice o euru mluví, ale odchod z eurozóny není ani u této strany na pořadu dne. Důvodů je více. Tím hlavním je slib EU, že do Itálie poteče takový proud eur, že to pomůže oddlužit italské banky bez dopadu na samotné Italy. Zadluženost Itálie je astronomická a dosahuje 131% k HDP. (K porovnání: Český veřejný dluh dosahuje 39,9 % k HDP). Pád italských bank by znamenal pád drtivé masy Italů do chudoby a sny o tom, že i Itálie bude dál tím proklamovaným „tvrdým jádrem“ EU by se rozplynul v několika málo hodinách. EU přispěchala s „řeckou“ pomocí a italští politici zmírnili svůj předvolební tón. Pragmatismus zvítězil. Zatím.

Migrace

Současné pojetí migrace ze strany EU není ničím jiným, než účelovým ponižováním a zneužíváním evropských národů. Nazývat vynucované přerozdělování migrantů „solidaritou“ je nestoudné. Až příliš to připomíná nacistické poučky o tom, že koncentrační tábory byly prý záchranným místem pro lidi, kteří se ocitli v nouzi a bez pomoci. Nechutná politika EU proto vyburcovává národy Evropy k odporu. Volby v Itálii (ale i v Rakousku) toho jsou resp. byly důkazem, o brexitu ani nemluvě.

Italové postiženi migrací vyhrožují deportací cca 600 tisíc nelegálních migrantům zpět do jejich zemí. Jak to hodlají provést ale už neříkají. Že by přestali vyplácet nepozvaným „zachráncům Evropy“ dávky také neříkají. Dnes již politicky mrtvý expremiér Matteo Renzi vyhrožoval státům V4 (Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko) sankcemi pokud odmítnou převzít ony hordy „lékařů, právníků, vědců, stomatologů,“ a podobných, při vědomí, že nejenže pro ně není žádná práce, ale mnozí z nich ani o práci zájem nemají. Na rozdíl od Vietnamců, Číňanů, Ukrajinců či jiných národů, kteří také skrze Evropu migrují. Nepřekvapí, že průzkumy v Itálii varují, že pokud by se dnes konalo referendum o setrvání v EU, Itálie by asi odešla. Pro odchod se vyslovuje 71% mladých lidí, 51% lidí do 45 let a jen důchodci by možná (ale opravdu jen možná) měli zájem na setrvání v EU (zdroj: 1url.cz/mtcKP).

Dublin IV.

Návrh na pravidla pod názvem Dublin IV je v podstatě vyhlášením hybridní války Osy Zla vůči členským státům EU a platí to i bez toho, že se najdou vlády členských zemí, kteří se za špinavé dotace a jiné osobní výhody pod takový „Mnichov“ podepíší. Jak neveřejně řekl nedávno jeden bezpečností expert: „Jedinou odměnu, kterou bychom Bruselu měli zaplatit za Dublin IV jsou střely s plochou dráhou letu.“ Přehnané, ale výstižné. Otázkou dne proto není zda národy Evropy vymění bruselský likvidační mor za chudou svobodu, ale kdy se tak rozhodnou. Doufejme, že brzy a dřív, než bude pozdě.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Anonym 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 009,- Kč
Vybráno 45.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...