534616_article_photo_imigranti-v-parku-campo-marzio-vicenza-italia_900x
8.3.2018
Kategorie: Společnost

Italský exit je jen otázkou času

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Odložení opuštění eurozóny a neodchod Itálie z Evropské unie (EU) si Osa Zla: Brusel- Paříž -Berlín nakonec dost trapně zakoupila. Pravidla EU opět šla stranou a opatření EU přijatá pro Itálii jsou spíše korupcí, než pomocí, ale to už je v morálně a právně zdevastované EU pomalu smutným standardem.

 

Dluhy Italů

Ačkoliv některé italské strany měly opuštění eura či odchod z EU v programu, zdá se, že nakonec všechny politické formace trpělivě vyčkají vývoje. Levicové Hnutí pěti hvězd odchod z EU vypustilo z programu a Liga severu sice o euru mluví, ale odchod z eurozóny není ani u této strany na pořadu dne. Důvodů je více. Tím hlavním je slib EU, že do Itálie poteče takový proud eur, že to pomůže oddlužit italské banky bez dopadu na samotné Italy. Zadluženost Itálie je astronomická a dosahuje 131% k HDP. (K porovnání: Český veřejný dluh dosahuje 39,9 % k HDP). Pád italských bank by znamenal pád drtivé masy Italů do chudoby a sny o tom, že i Itálie bude dál tím proklamovaným „tvrdým jádrem“ EU by se rozplynul v několika málo hodinách. EU přispěchala s „řeckou“ pomocí a italští politici zmírnili svůj předvolební tón. Pragmatismus zvítězil. Zatím.

Migrace

Současné pojetí migrace ze strany EU není ničím jiným, než účelovým ponižováním a zneužíváním evropských národů. Nazývat vynucované přerozdělování migrantů „solidaritou“ je nestoudné. Až příliš to připomíná nacistické poučky o tom, že koncentrační tábory byly prý záchranným místem pro lidi, kteří se ocitli v nouzi a bez pomoci. Nechutná politika EU proto vyburcovává národy Evropy k odporu. Volby v Itálii (ale i v Rakousku) toho jsou resp. byly důkazem, o brexitu ani nemluvě.

Italové postiženi migrací vyhrožují deportací cca 600 tisíc nelegálních migrantům zpět do jejich zemí. Jak to hodlají provést ale už neříkají. Že by přestali vyplácet nepozvaným „zachráncům Evropy“ dávky také neříkají. Dnes již politicky mrtvý expremiér Matteo Renzi vyhrožoval státům V4 (Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko) sankcemi pokud odmítnou převzít ony hordy „lékařů, právníků, vědců, stomatologů,“ a podobných, při vědomí, že nejenže pro ně není žádná práce, ale mnozí z nich ani o práci zájem nemají. Na rozdíl od Vietnamců, Číňanů, Ukrajinců či jiných národů, kteří také skrze Evropu migrují. Nepřekvapí, že průzkumy v Itálii varují, že pokud by se dnes konalo referendum o setrvání v EU, Itálie by asi odešla. Pro odchod se vyslovuje 71% mladých lidí, 51% lidí do 45 let a jen důchodci by možná (ale opravdu jen možná) měli zájem na setrvání v EU (zdroj: 1url.cz/mtcKP).

Dublin IV.

Návrh na pravidla pod názvem Dublin IV je v podstatě vyhlášením hybridní války Osy Zla vůči členským státům EU a platí to i bez toho, že se najdou vlády členských zemí, kteří se za špinavé dotace a jiné osobní výhody pod takový „Mnichov“ podepíší. Jak neveřejně řekl nedávno jeden bezpečností expert: „Jedinou odměnu, kterou bychom Bruselu měli zaplatit za Dublin IV jsou střely s plochou dráhou letu.“ Přehnané, ale výstižné. Otázkou dne proto není zda národy Evropy vymění bruselský likvidační mor za chudou svobodu, ale kdy se tak rozhodnou. Doufejme, že brzy a dřív, než bude pozdě.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 51 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.