534616_article_photo_imigranti-v-parku-campo-marzio-vicenza-italia_900x
8.3.2018
Kategorie: Společnost

Italský exit je jen otázkou času

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Odložení opuštění eurozóny a neodchod Itálie z Evropské unie (EU) si Osa Zla: Brusel- Paříž -Berlín nakonec dost trapně zakoupila. Pravidla EU opět šla stranou a opatření EU přijatá pro Itálii jsou spíše korupcí, než pomocí, ale to už je v morálně a právně zdevastované EU pomalu smutným standardem.

 

Dluhy Italů

Ačkoliv některé italské strany měly opuštění eura či odchod z EU v programu, zdá se, že nakonec všechny politické formace trpělivě vyčkají vývoje. Levicové Hnutí pěti hvězd odchod z EU vypustilo z programu a Liga severu sice o euru mluví, ale odchod z eurozóny není ani u této strany na pořadu dne. Důvodů je více. Tím hlavním je slib EU, že do Itálie poteče takový proud eur, že to pomůže oddlužit italské banky bez dopadu na samotné Italy. Zadluženost Itálie je astronomická a dosahuje 131% k HDP. (K porovnání: Český veřejný dluh dosahuje 39,9 % k HDP). Pád italských bank by znamenal pád drtivé masy Italů do chudoby a sny o tom, že i Itálie bude dál tím proklamovaným „tvrdým jádrem“ EU by se rozplynul v několika málo hodinách. EU přispěchala s „řeckou“ pomocí a italští politici zmírnili svůj předvolební tón. Pragmatismus zvítězil. Zatím.

Migrace

Současné pojetí migrace ze strany EU není ničím jiným, než účelovým ponižováním a zneužíváním evropských národů. Nazývat vynucované přerozdělování migrantů „solidaritou“ je nestoudné. Až příliš to připomíná nacistické poučky o tom, že koncentrační tábory byly prý záchranným místem pro lidi, kteří se ocitli v nouzi a bez pomoci. Nechutná politika EU proto vyburcovává národy Evropy k odporu. Volby v Itálii (ale i v Rakousku) toho jsou resp. byly důkazem, o brexitu ani nemluvě.

Italové postiženi migrací vyhrožují deportací cca 600 tisíc nelegálních migrantům zpět do jejich zemí. Jak to hodlají provést ale už neříkají. Že by přestali vyplácet nepozvaným „zachráncům Evropy“ dávky také neříkají. Dnes již politicky mrtvý expremiér Matteo Renzi vyhrožoval státům V4 (Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko) sankcemi pokud odmítnou převzít ony hordy „lékařů, právníků, vědců, stomatologů,“ a podobných, při vědomí, že nejenže pro ně není žádná práce, ale mnozí z nich ani o práci zájem nemají. Na rozdíl od Vietnamců, Číňanů, Ukrajinců či jiných národů, kteří také skrze Evropu migrují. Nepřekvapí, že průzkumy v Itálii varují, že pokud by se dnes konalo referendum o setrvání v EU, Itálie by asi odešla. Pro odchod se vyslovuje 71% mladých lidí, 51% lidí do 45 let a jen důchodci by možná (ale opravdu jen možná) měli zájem na setrvání v EU (zdroj: 1url.cz/mtcKP).

Dublin IV.

Návrh na pravidla pod názvem Dublin IV je v podstatě vyhlášením hybridní války Osy Zla vůči členským státům EU a platí to i bez toho, že se najdou vlády členských zemí, kteří se za špinavé dotace a jiné osobní výhody pod takový „Mnichov“ podepíší. Jak neveřejně řekl nedávno jeden bezpečností expert: „Jedinou odměnu, kterou bychom Bruselu měli zaplatit za Dublin IV jsou střely s plochou dráhou letu.“ Přehnané, ale výstižné. Otázkou dne proto není zda národy Evropy vymění bruselský likvidační mor za chudou svobodu, ale kdy se tak rozhodnou. Doufejme, že brzy a dřív, než bude pozdě.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 132 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.