1.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Italové kvůli krádežím elektřiny a vody likvidují tábor imigrantů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KV 01|10|2015

Italská policie včera za úsvitu začala odstraňovat stanový tábor, který si stovky migrantů postavily vedle cestě vedoucí podél pobřeží, nedaleko města Ventimiglia, na hranici s Francií. Akci Carabinieri nařídila prokuratura města Imperia na základě trestního podání ohledně opakovaných krádeží elektřiny a vody.

Jak informovala zpravodajská televize France24, obyvatelům tábora postaveného bez povolení již několik měsíců pomáhala nevládní organizace No Border, jejíž aktivisté ho i protiprávně napojili na zdroj elektřiny. France24 dodala, že osm z těchto aktivistů minulý týden místní úřady z města vyhostili.

Část migrantů tábor opustila ještě před příjezdem policie a další se odmítli podrobit nařízení úřadů, přičemž mnozí vylezli na balvany u pobřeží a vyhrožují, že skočí do moře. Policie celou oblast obklíčila a zablokovala přístup k hranici.

mig3-600x387

Tábor začal vznikat v červnu a v poslední době v něm žilo do 300 lidí. Policie se ho několikrát neúspěšně pokoušela zlikvidovat.

Itálie spolu s Řeckem jsou od počátku tohoto roku vystaveny největšímu náporu migrantů z Blízkého východu, ale také z Afriky a Asie. Jen do Itálie jich dorazilo více než 130.000. Itálie i Řecko jsou však pro tyto migranty vstupní branou do EU, která tak čelí největší uprchlické vlně od konce druhé světové války.

Jak upřesnila agentura Reuters, migranti se shromažďují na italské straně hranice s Francií, protože ta jim odmítá povolit překročit svou hranici odkazem na nařízení EU, podle kterých se o migranty musí postarat Itálie.

ZDROJ: konzervativnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.