salvini_stopinvazi1-850x550
26.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Itálie: Za obranu státních hranic skončíte u soudu

Sdílejte článek:

GUILIO MEOTTI

  • Toto je poprvé, co nějaký evropský soud soudí vládního ministra – zodpovědného za bezpečnost země – za to, že zakázal migrantům se vylodit v přístavu, dokud nebyli přerozděleni do ostatních evropských zemí.
  • Evropa dosud Itálii nijak nepomohla.
  • Tváří v tvář přívalu ilegálních imigrantů, kteří jsou obvykle do Itálie dopravováni zločineckými gangy pašeráků lidí, italská politická vládnoucí třída na migrační politiku po celá léta rezignovala. Nyní se tyto “elity” rozhodly odevzdat Mattea Salviniho soudu za to, na co samy neměly nikdy odvahu: za obranu evropských hranic.
  • V současnosti to vypadá, že se desítky tisíc lidí mohou přeplavit z Libye do Itálie bez jakékoliv kontroly, bez jakýchkoliv překážek a bez toho, že by cílová země mohla uplatnit své právo na sebeobranu proti epochální migrační tsunami.
  • A to nejdůležitější je, že Itálie teď posílá do Evropy a celého svobodného světa tento znepokojující vzkaz: Kdokoliv z titulu své vládní funkce brání státní hranice své země a snaží se se zastavit masovou ilegální imigraci, může skončit před soudem a nakonec i ve vězení.
  • Skutečná tragika této politické frašky spočívá v tom, že ačkoliv se Itálie stále snaží posílat lodě s migranty jinam, tak z Mattea Salviniho dělají italské “elity” zločince. Proč asi?

 

“Za této situace mě mrzí jen to, že budu muset svým dvěma dětem vysvětlovat, že jejich otec je u soudu ne proto, že je zločinec, ale proto, že bránil svoji zemi,” řekl Matteo Salvini, když ho italský parlament zbavil imunity a jeho soudní stíhání mohlo začít.

Tváří v tvář přívalu ilegálních imigrantů, kteří jsou obvykle do Itálie dopravováni zločineckými gangy pašeráků lidí, italská politická vládnoucí třída na migrační politiku po celá léta rezignovala. Evropa dosud Itálii nijak nepomohla. Nyní se tyto italské “elity” – politici, tvůrci veřejného mínění, novináři – rozhodly odevzdat Mattea Salviniho soudu za to, na co samy neměly nikdy odvahu: za obranu evropských hranic.

Matteovi Salvinimu nyní za zločin “únosu” hrozí až 15 let vězení. Obvinění proti Salvinimu se datuje od roku 2019, kdy jako ministr vnitra zabránil nelegálním migrantům se vylodit z plavidla pobřežní stráže, které tyto migranty na moři nabralo o pět dní dříve. Exministr Salvini prohlásil, že bránil svou zemi a že by to samé rozhodnutí udělal opět. Na Facebookunapsal: “Jdu k soudu s hrdostí a s čistým svědomím, protože vím, že jsem hájil čest Itálie.”

Jako ministr vnitra zaujal Matteo Salvini k nelegálním migrantům tvrdý postoj. Uzavřel italské přístavy záchranným lodím nevládních organizací, a vydal zákon, který umožnil zadržení a pokutování plavidel přepravujících nelegální migranty.

26. července 2019 zakázal Matteo Salvini vylodění migrantů z lodě Gregoretti, která se přibližovala k východnímu pobřeží Sicílie. “Vydal jsem pokyny, že jim nebude k dispozici žádný přístav, dokud nedojde k přerozdělení všech 140 migrantů na palubě po celé Evropě,” řekl. Ihned po zakotvení lodě Gregoretti – několik evropských zemí mezitím souhlasilo s přijetím těchto migrantů – obžaloval státní zástupce Salviniho za únos.

“Čekání na povolení k přistání bylo nutné, abychom se dohodli na přerozdělení těchto migrantů do evropských zemí, za plné asistence italské vlády,” řekl později Salvini. Itálie v té době zoufale potřebovala dohodu o přerozdělování migrantů v Evropě, která do té doby nenabídla Itálii sebemenší pomoc. Salvini si byl velmi dobře vědom toho, co řekl albánský premiér Edi Rama: “Co se migrantů týče, Evropa nechala Itálii ve štychu.”

Ačkoliv to může znít melodramaticky, Salvini pochopil, že v sázce je na rovinu řečeno, přežití Itálie, jak ji známe. Pokud budou současné trendy podle zprávy Machiavelliho centra pokračovat, přesáhne do roku 2065 počet imigrantů první a druhé generace v Itálii 22 milionů, tedy více než 40 % celkové populace Itálie, jejíž porodnost “se propadla“.

Toto je poprvé, co nějaký evropský soud soudí vládního ministra – zodpovědného za bezpečnost země – za to, že zakázal migrantům se vylodit v přístavu, dokud nebyli přerozděleni do ostatních evropských zemí.

V současnosti to vypadá, že se desítky tisíc lidí mohou přeplavit z Libye do Itálie bez jakékoliv kontroly, bez jakýchkoliv překážek a bez toho, že by cílová země mohla uplatnit své právo na sebeobranu proti epochální migrační tsunami.

Uzavřením hranic, pokutováním nevládních organizací a ztížením přístupu do italských přístavů dokázal Matteo Salvini snížit počet ilegálních migrantů přicházejících do Itálie, někdy však bohužel za cenu tragického úmrtí migrantů na moři. Kdy se však stalo povinností evropských zemí pomáhat nezákonnému byznysu pašování lidí?

Když Itálie v roce 2018 přijala Salviniho imigrační politiku, tak počet ilegálních migrantů přicházejících do Itálie dramaticky poklesl. Podle statistik OSN to byl pokles o 80 %, z 119 369 v roce 2017 na 23 370 v roce 2018.

Po Salviniho odchodu z vlády se však počet ilegálních migrantů v loňském roce ztrojnásobil. Podle ministerstva vnitra dorazilo v roce 2019, kdy byl ministrem vnitra Matteo Salvini, do Itálie 7 894 ilegálních migrantů. Nyní, jen za prvních devět měsíců roku 2020, přistálo v Itálii 24 332 migrantů, kteří se volně rozptýlili po celé Itálii a po ostatních zemích EU.

Itálie musela nedávno poslat vojáky, aby zpacifikovali migranty, kteří nechtěli dodržovat nařízenou karanténu kvůli COVIDu-19. Je nabíledni, že po zrušení Salviniho politiky “uzavřených přístavů” byla tato anarchie na spadnutí.

Den po zahájení soudního procesu s Matteem Salvinim zmírnila italská vláda pravidla přijatá v době, kdy byl Salvini ministrem vnitra, postihující nevládní organizace dopravující ilegální migranty do italských přístavů.

A to nejdůležitější je, že Itálie teď posílá do Evropy a celého svobodného světa tento znepokojující vzkaz: Kdokoliv z titulu své vládní funkce brání státní hranice své země a snaží se se zastavit masovou ilegální imigraci, může skončit před soudem a nakonec i ve vězení. Jsme nyní bohužel svědky sebevraždy Itálie a celého evropského kontinentu.

Skutečná tragika této politické frašky spočívá v tom, že ačkoliv se Itálie stále snaží posílat lodě s migranty jinam, tak z Mattea Salviniho dělají italské “elity” zločince. Proč asi?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 428 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.