582362_article_photo_agriclub-di-venaus-torino_900x
24.1.2017
Kategorie: Společnost

Itálie: Podnikatel nabízí zdarma pohostinnost Italům? “Rasista!”

Sdílejte článek:

MONIKA PILLONI

Podnikatel chce pomoci 30 krajanům zasažených zemětřesením: je zavalen urážkami od nesnášenlivých lidumilů a Fb cenzuruje jeho profil. V Itálii dominuje ”politická korektnost“, nikdo nemá právo se samostatně rozhodnout komu pomoci.

.
Agate Gorni Gaspare říká, že je připraven přijmout 30 krajanů zasažených zemětřesením. Je zavalen urážkami od nesnášenlivých lidumilů a Facebook cenzuruje jeho profil. V Itálii, kde dominuje ”politicky korektní pozice“ nikdo nemá právo se samostatně rozhodnout komu pomoci!Pomoc Italům, zdarma nabízet podporu pro krajany v obtížích, se stává stigmatem. Pokud je solidarita zaměřená na cizince nebo údajné uprchlíky, navíc ještě za použití peněz daňových poplatníků, je hodna veřejné a institucionální chvály. Pokud je solidarita určena občanům narozeným ve vaší zemi a dokonce zdarma, to si zaslouží urážky všeho druhu. Zastánci tolerance a svobody z vás udělají minimálně rasistu.

Stalo se, že majitel Agriclubu Venaus (Turín) nabídl přes Facebook k dispozici svůj objekt a to pro vysílené Italské občany, zasažené zemětřesením a zasypané sněhem. Takto zněla jeho nabídka:

“Agriclub poskytne zdarma ubytování a stravu 25-30 obětem zemětřesení, těm kteří jsou v zoufalé situaci, alespoň dokud nepřejde zima. Když se vláda rozhodla pomáhat pouze cizincům, musíme si pomoci sami. Díky, sdílejte prosím”.

Příspěvek během pár hodin činil desítky tisíc ocenění a sdílení.

582343_article_photo_nabidka-na-ubytovani-italu-zdarma-agriclub-di-venaus-torino_900xPosléze se Facebook rozhodl cenzurovat toto “solidární gesto” a uznal za vhodné uzavřít profil. Jistě tímto facebook vyhověl požadavku nějakého “tolerantního demokrata”, který zaplavil urážkami autora iniciativy. “Nenacházím slov, cítím vztek a hořkost. Příspěvek dosáhl 25 tisíc sdílení. Proč byl uzavřen profil? Nemám žádný provokativní záměr, jen chci pomoci zadarmo,” říká podnikatel Agate Gorni Gaspare.

V přízemí se nachází klub, nahoře jisté množství volných pokojů, které by daly dočasné útočiště a úlevu pro ty, kteří museli opustit své domy. “Chápu , že nikdo z nás by v takové situaci nechtěl odejít příliš daleko od svých poničených domů, ale moje představa je dát šanci těm, kteří by chtěli zůstat tady ten týden nebo dva a přečkat mrazivé počasí těchto dní. Nejlépe rodiny nebo i jeden rodič se svými dětmi. Budou mít k dispozici teplá jídla a teplé místnosti, “ a s pokrčením ramen tváří v tvář před slovním útokem lidumilů Agate Gaspare Gorni dodává:” Nějaký ten idiot se najde vždycky , já se o ně nestarám. Rozdíl v zacházení mezi nově příchozími cizinci a Italy v utrpení se mi zdá zřejmé. Nicméně pro mě je důležité vědět, jestli mě někdo potřebuje, jsem zde připraven pomoci. Tímto vyzývám zájemce, aby mě kontaktovali. “

Tak to teď funguje. Pokud se rozhodnete hostit údajného uprchlíka co přijel do Itálie nelegálně a tím financoval zločinecké organizace, uděláte něco dobrého, spravedlivého a ještě se ziskem. Pokud se rozhodnete pohostit Itala postiženého zemětřesením a dokonce zadarmo, jste populisté, troglodyti, vyvrhelové a nelidové … (zdroj)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 106 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...