kotlebmigr
16.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Itálie chce závazně přerozdělovat migranty

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonItalský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi chce v EU prosadit „nový plán“ na přerozdělování uprchlíků. Jde o prostou resuscitaci kvót, která najde zastánce v Německu.

„Potřebujeme strukturovaný a trvalý mechanismus (pro přerozdělování migrantů),“ řekl ministr. Podle něj není možné, aby všechnu tíhu problému s migrací nesly jen jihoevropské země jako Španělsko, Řecko nebo právě Itálie, kam migranti přes Středozemní moře převážně míří. „Nemůžeme už dál rozhodovat případ od případu a pokaždé hledat nouzové řešení,“ dodal.

Pro nápad z Itálie se vyslovilo Německo, které chce být předvojem „nového řešení“ se státy, které jsou připraveny utečence přijímat a „všichni ostatní se mohou přidat“. Proti je bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz, který nápad německo – italského řešení označil za návrat ke kvótám, které už jednou neprošly, a nyní se znovu diskutuje o řešení z roku 2015, které selhalo.

Problém je třeba podle Kurze řešit tak, že se pašerákům lidí sebere předmět jejich činnosti, migranti se budou vracet do domovských či tranzitních zemí a spustí se inciativy pro stabilitu a hospodářský rozvoj Afriky. „Nesmíme vysílat falešné signály a musíme za každou cenu zabránit tomu, aby další lidé riskovali život na cestě přes Středozemní moře,“ dodal Kurz.

Italský návrh s německou podporou ale může být úspěšný v tom smyslu, že se jistě může několik států „přidat“. Je to totiž onen koncept „vícerychlostní EU“, kde se „progresivní síly“ spojí v nějaké „humanitární řešení“ a budou pak ostatní státy, které chtějí zůstat stranou a chovat se „nehumanitárně“ vyzývat k „připojení se“. Jsou to skutečně staré známé kvóty, nyní s pokusem o prosazení „zespoda“, když to nevyšlo s kvótami schválenými na ministerské radě ministrů vnitra EU s přehlasováním států, které byly proti.

Kurz tak popisuje situaci přesně, tak jaká je. Přijímání ilegálních migrantů je přesně onen falešný vzkaz lidem z Afriky, kteří utíkají před bídou ze svých zemí a hledají spásu v Evropě. Jakmile by se prosadil mechanismus, že migranti budou bez pardonu vraceni do tranzitních respektive výchozích zemí, ze kterých přicházejí, bude to samozřejmě působit jako zpětná vazba pro další potenciální migranty. Nebudou už s takovou lehkostí platit „lístek do gumového člunu“, jestliže by je čekal po vylovení návrat do země, odkud vypluli. Zatím to ale funguje tak, že lodě neziskových organizací migranty vyloví, pak prohlásí životní podmínky na této lodi za „nelidské“ a chtějí do nejbližšího možného přístavu na Maltě nebo v Itálii. Zatím jsem zachytil jenom jednu zprávu o tom, že jiná loď než „nezisková“ migranty vylovila a odvezla do Libye a migranti z ní pak nechtěli zpátky vystoupit a bylo to řešeno silou. A to je přesně metoda, která by měla být běžná. Vyloví-li loď migranty pár mil od libyjských břehů a z „humanitárních důvodů“ je veze přes Středozemní moře do Itálie, je to právě onen „falešný signál“, o kterém hovoří Kurz.

Ostatně, tento mladý rakouský lidovecký politik je už „progresivisty“ napadán jako „krajní pravičák“. Kurz však moc dobře ví, že pokud by mlčel, prohraje předčasné volby v Rakousku. Tak jsou totiž v Rakousku rozdány karty. Itálie samozřejmě nechce mít v rukách černého Petra a být trvale na pranýři kvůli zákazu vstupu lodí s migranty do italských přístavů a proto se pokouší o tuto kličku na evropské úrovni. To však není nic jiného než pokus o resuscitaci kvót a jako takový je nutné tento pokus jasně odmítnout.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 060 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.