islamic_jihad_hamas_by_ashoura
12.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Islámský terorismus je ohrožením civilizace

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Mezinárodní terorismus nemůže být hrozbou, protože neexistuje. Existují mezinárodní hudební festivaly, mezinárodní sportovní turnaje a Mezinárodní den žen. Zpopulárnělá fráze „mezinárodní terorismus“ je politicky korektní klišé maskující realitu a zamlžující myšlení politiků a žurnalistů a dokonce i stále ještě jakž takž selský rozum českého prezidenta, který jej nedávno označil za největší ohrožení civilizace, proti němuž musíme bojovat. Jenže v mlze se bojuje mizerně, s rizikem střílení do vlastních řad.
 

Existují jen terorismy konkrétní: národní, etnické, náboženské, politické. S konkrétními cíli a konkrétními teroristy. Mívali jsme terorismus baskický ETA, terorismus irský IRA, terorismus Rudých brigád německých a italských. Dnes máme opět terorismus antisemitský: útoky na synagogy v USA, na Židy osobně ve Francii, tradičně v Izraeli, dnes už i v Holandsku, Belgii, Německu a Švédsku. Někde v Myanmaru a Thajsku mají trochu terorismu buddhistického, v Indii hinduistického a síkského. Tu a tam na nás vybafne terorismus protipotratový, terorismus veganský a terorismus bojující za práva zvířátek. Na Novém Zélandě zaútočil terorista „ekofašistický“ (viz Zpráva 45). Všechny dokážou být smrtelné, ale ohrožením civilizace není žádný z nich a ani všechny dohromady. 

Ohrožením civilizace je dnes pouze terorismus islámský. (No dobře, říkejte mu islamistický, jestli vám to pomůže se mu líp bránit). Identifikujeme jej tak proto, že se tak identifikuje sám, ať už jeho autory jsou organizované skupiny nebo osamělí vlci. Vraždí jménem islámu, s islámskými hesly a islámskými cíli. Je ohrožením civilizace – všech civilizací, včetně toho, co ještě zbývá z někdejší civilizace islámské – protože je globální. Nás samozřejmě zajímá především civilizace evropská, v jejíchž statistikách terorismu zaujímá islám v propočtu mrtvol 91%.     

Dočítáme se to v čerstvém dokumentu zvaném „Black and White Book of Terrorism in Europe“ předneseném v Evropském parlamentě v březnu, spolu s francouzskou asociací obětí terorismu AFVT. Jeho statistikám vychází tento procentuální propočet za roky 2000 až 2018. Početně je to 753 osob v EU, plus 1 868 Evropanů zabitých mimo území Evropy. O těch zbývajících 9% se dělí rovnoměrně (13 mrtvol každý) terorismus levicový a terorismus pravicový. Oba jsou v monitorovaném období početně na vzestupu, levicové násilné výtržnosti o 88% jen od roku 2012.

Celosvětově si islámský terorismus vede ještě líp. Statistiky, už několik let dohledatelné na internetu, konečně prosakují i do mainstreamu, jakým je třeba německý Die Welt. I ten už nemá srdce dál zatajovat čísla získaná od Global Terrorism Database Marylandské univerzity. Od 9. září 2001 islámští teroristé spáchali ve světě přes 31 000 útoků a zabili 146 000 lidí, sděluje Die Welt. Trochu s počítáním zůstal pozadu. Než to stačil vytisknout, teroristé jej už předehnali na 34 000 útoků a 150 000 mrtvých). Oběti jsou příslušníci všech možných etnik a náboženství a nejvíc je mezi nimi muslimů. Těch zřejmě podle hodnocení teroristů ne úplně správně muslimských nebo v boji proti nemuslimům užitečně postradatelných.

Prudký vzrůst počtu útoků nastal v roce 2015, kdy Islámský stát vydlábl z Koránu příkaz, že všichni muslimové mají svatou povinnost účastnit se džihádu a vyzval muslimy v nemuslimských zemích k terorismu v jejich bydlišti. Tak začaly v Evropě narůstat útoky lokálních „amatérských“ čerstvě na džihád konvertovaných jednotlivců. Často to byli rodilí evropští občané druhé a třetí generace imigrantů, i domorodí konvertité. Ty se vlády a média snažily vysvětlovat jako motivované psychicky, ne nábožensky. Počet radikalizovaných džihádistů v Evropě už v roce 2017 odhadoval koordinátor kontra-terorismu Gilles de Kerchove na 50 000. To je ale zřejmě číslice podhodnocená. Jen Francie jich měla už tehdy na seznamu nebezpečných radikálů patřících k islamistickým skupinám 15 000. Británie uváděla až 20 000 podezíraných. O dalších 20 000 se mluvilo v Německu.  

Smrtelných útoků od roku 2015 je 37, mnohonásobně víc bylo pokusů zmařených bezpečnostními službami. Rekord za toto období drží pařížská koncertní síň Bataclan s 90 mrtvými a 413 raněnými v listopadu v roce 2015. Francie také drží evropský rekord s celkem 249 mrtvými a 928 raněnými. Absolutní rekord za celá poslední desetiletí však stále patří madridskému nádraží z března 2004 se 193 mrtvými a dvěma tisícovkami raněných, v geniálním útoku Al-Kajdy, který donutil Španěle změnit vládu a odvolat vojáky z Iráku.

Směšná čísla ve srovnání s 25 000 mrtvými ročně v silničních nehodách, říkají kliďasové vnímající informace o islamizaci Evropy (násilné i mírumilovné) za panikaření, sýčkování, konspirační teorii, islamofobní pobuřování a hate speech. Akorát že ty silniční bouračky sice představují zbytečný úbytek evropských obyvatel, ale ne úplně civilizační hrozbu. Teda kromě těch psychopatů. kteří motorovými vozidly“ kosí pokojné chodce na ulicích s bojovým heslem „Alláhu akbar“.  

 

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 480 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
64 komentářů