MIGRANTISIS
24.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Islámský stát byl poražen – brutální mediální masáž

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Tu větu z nadpisu jsem četl za poslední dva roky snad už desetkrát. Vojska / jedno kterých národů a zemí/ jsou na dosah výhry… ISIS bude brzy poražen… ISIS dostal smrtelný úder… no a nyní konečně vítězství?

Ale skutečně byl islámský stát poražen? Jak to vlastně ve skutečnosti je? Blbost, pitomost a další bych mohl přidat, kdybych chtěl, a to bych chtěl jenže se to nesmí. Takže slušně, ano?

Islámský stát nebyl a ani nemůže být poražen, protože něco takového fakticky neexistovalo a neexistuje. To co se za ISIS vydávalo, co bylo islámským státem nazýváno, nebyl ve skutečnosti stát ale frakce několika na sobě závislých i nezávislých teroristických skupin. A tady je zásadní potíž v tom, vůbec takovéto frakce někdy porazit.

Ti kteří píší podobné články jako tento totiž předpokládají, že čtenář je naivní neinformovaný konzument, který spolkne vše, co je mu naservírováno. Rozhodně nechci nějak zásadně kritizovat autorku zmíněného výtvoru, jelikož tento je převzat od ČTK a ta jej sesumírovala na základě nadšených referencí z Berlína, Paříže a kdoví odkud ještě. Hurrá. Radujme se, veselme se. Nastane snad ve světe konečně tolik vytoužený mír? Obávám se, milí čtenáři i redaktoři a milé světové agentury, že ani omylem.

To deklamované vítězství je totiž pouze jakousi dílčí výhrou nad jednou odnoží teroristické hydry. Něco jako v tenise, když v prvním setu vyhrajete na úvod své první podání po několika výhodách a shodách.

Hlavouni oné hydry totiž od počátku věděli, že naděje na úspěch ve vojenských operacích na blízkém východě se rovnají nule. Takže to celé byl spíše plán, jak odpoutat pozornost od něčeho většího a obávám se že děsivějšího. Události v Evropě i mimo Evropu ukazují, že nejsem daleko od pravdy. Koneckonců fakt, že po první vlně migrantů, kteří před lety dorazili na starý kontinent, jsou stále desítky tisíc lidí nedohledatelné, už by měl být dostatečným ukazatelem toho, že jakákoliv radost z výhry na jednom bojišti je předčasná.

Pak je tu ovšem ještě jeden faktor, který byl do plánů celého toho ISIS monstra započítán a to je rostoucí nenávist mezi lidmi. Něco ve smyslu rozděl a panuj. Nelžeme sami sobě. Vždyť co se s námi všemi stalo? Jakmile vidíme někoho snědého, vyvolává to strach a obavy. Jenže můžeme se divit, že se lidé bojí, když fakta jsou zamlčována a obavy kriminalizovány?

Kolikrát na blogu, když jsem napsal že islámismus je zlo a že islám je nekompatibilní s evropskou civilizací, byl jsem některými označen za xenofoba, neonacistu nebo rasistu. Přitom jsem nikdy ani v nejmenším neprojevil odpor vůči lidem, etnikům nebo národům. A nejsem v tom sám.

Takže lidská civilizace dospěla do bodu, kdy je přímo ohrožena samotná její existence. Nikoliv muslimy, Araby, nebo co já vím Peršany. Ale těmi, kdo si tyto národy a věřící berou za svá rukojmí.

Co tedy znamená deklamovaná výhra nad islámským státem? Nic pozitivního. Jen to, že nyní se bojiště může přesunout do naších zemí a měst. A bohužel asi dojde k nárůstu útoků, po kterých bezpečnostní složky budou informovat, že atentátníky měly ve svém hledáčku ale něco se prostě nepovedlo a hledáček se zamlžil.

Tedy prosím, neopíjejme se přílišným optimismem.

Autor: Martin Braun


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 24 687,00 Kč
Vybráno 70.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 877 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.