MIGRANTISIS
24.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Islámský stát byl poražen – brutální mediální masáž

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Tu větu z nadpisu jsem četl za poslední dva roky snad už desetkrát. Vojska / jedno kterých národů a zemí/ jsou na dosah výhry… ISIS bude brzy poražen… ISIS dostal smrtelný úder… no a nyní konečně vítězství?

Ale skutečně byl islámský stát poražen? Jak to vlastně ve skutečnosti je? Blbost, pitomost a další bych mohl přidat, kdybych chtěl, a to bych chtěl jenže se to nesmí. Takže slušně, ano?

Islámský stát nebyl a ani nemůže být poražen, protože něco takového fakticky neexistovalo a neexistuje. To co se za ISIS vydávalo, co bylo islámským státem nazýváno, nebyl ve skutečnosti stát ale frakce několika na sobě závislých i nezávislých teroristických skupin. A tady je zásadní potíž v tom, vůbec takovéto frakce někdy porazit.

Ti kteří píší podobné články jako tento totiž předpokládají, že čtenář je naivní neinformovaný konzument, který spolkne vše, co je mu naservírováno. Rozhodně nechci nějak zásadně kritizovat autorku zmíněného výtvoru, jelikož tento je převzat od ČTK a ta jej sesumírovala na základě nadšených referencí z Berlína, Paříže a kdoví odkud ještě. Hurrá. Radujme se, veselme se. Nastane snad ve světe konečně tolik vytoužený mír? Obávám se, milí čtenáři i redaktoři a milé světové agentury, že ani omylem.

To deklamované vítězství je totiž pouze jakousi dílčí výhrou nad jednou odnoží teroristické hydry. Něco jako v tenise, když v prvním setu vyhrajete na úvod své první podání po několika výhodách a shodách.

Hlavouni oné hydry totiž od počátku věděli, že naděje na úspěch ve vojenských operacích na blízkém východě se rovnají nule. Takže to celé byl spíše plán, jak odpoutat pozornost od něčeho většího a obávám se že děsivějšího. Události v Evropě i mimo Evropu ukazují, že nejsem daleko od pravdy. Koneckonců fakt, že po první vlně migrantů, kteří před lety dorazili na starý kontinent, jsou stále desítky tisíc lidí nedohledatelné, už by měl být dostatečným ukazatelem toho, že jakákoliv radost z výhry na jednom bojišti je předčasná.

Pak je tu ovšem ještě jeden faktor, který byl do plánů celého toho ISIS monstra započítán a to je rostoucí nenávist mezi lidmi. Něco ve smyslu rozděl a panuj. Nelžeme sami sobě. Vždyť co se s námi všemi stalo? Jakmile vidíme někoho snědého, vyvolává to strach a obavy. Jenže můžeme se divit, že se lidé bojí, když fakta jsou zamlčována a obavy kriminalizovány?

Kolikrát na blogu, když jsem napsal že islámismus je zlo a že islám je nekompatibilní s evropskou civilizací, byl jsem některými označen za xenofoba, neonacistu nebo rasistu. Přitom jsem nikdy ani v nejmenším neprojevil odpor vůči lidem, etnikům nebo národům. A nejsem v tom sám.

Takže lidská civilizace dospěla do bodu, kdy je přímo ohrožena samotná její existence. Nikoliv muslimy, Araby, nebo co já vím Peršany. Ale těmi, kdo si tyto národy a věřící berou za svá rukojmí.

Co tedy znamená deklamovaná výhra nad islámským státem? Nic pozitivního. Jen to, že nyní se bojiště může přesunout do naších zemí a měst. A bohužel asi dojde k nárůstu útoků, po kterých bezpečnostní složky budou informovat, že atentátníky měly ve svém hledáčku ale něco se prostě nepovedlo a hledáček se zamlžil.

Tedy prosím, neopíjejme se přílišným optimismem.

Autor: Martin Braun


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 011 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
66 komentářů