ids-cms-ano-uprchlikum
12.4.2016
Kategorie: Společnost

Islámská demokratická strana – Čechy, Morava a Slezsko

Sdílejte článek:
JIŘINA HOLOTOVÁ 12|04|2016
To není žádný vtip, ani nadpis v rámci apríla. To je reálná vize přípravného výboru strany. Zatím vize, která se brzo může změnit ve skutečnost a na naší politické scéně tak může zakotvit regulérní politický islámský subjekt.

Přípravný výbor na svých stránkách deklaruje, že k úspěšnému rozvoji společnosti jsou zapotřebí pevné a realistické ideály, které nachází právě v islámu. Název „islámská“ prý odkazuje k morálním hodnotám islámu, název „demokratická“ odkazuje k hlasu lidu, který má právo řídit svůj stát a má právo i na přímou demokracii, slibuje dál přípravný výbor. Ha, ha ha, cukají mi koutky, už když jen vidím spojení islám a demokracie, ale zároveň jsem naštvaná, když si představím, že něco takového má ambice politicky ovlivňovat dění v našem státě.

Usilují o vypracování politického programu, který by neměl být ani pravicový, ani levicový, ani provýchodní, ani prozápadní (cituji doslovně), ale islámský a proevropský! Asi takový program a´la chytrá horákyně, zdá se. Dalším logickým krokem je petice a registrace strany.

Příprava stanov je taky v plném proudu, stejně tak programové zásady, které prý vycházejí z islámu. Když je člověk s tímto vědomím pročítá (celkem asi dvacet bodů), musí si myslet, že ho šálí zrak nebo rozum, nebo že se jedná o záměrnou lest a manipulaci.

Pro ukázku snad budou stačit první tři body programu:

  • lidský život je dar, má smysl, hodnotu a účel
  • kdo chce, ať věří (v Boha), kdo chce, ať nevěří
  • existují různé národy a etnika, a to proto, aby se vzájemně obohacovaly a rozvíjely

Lidský život, že je pro ně dar? Kdo chce, ať v Boha nevěří? Muslimové, že už nejsou jediní vyvolení? Tohle že má odpovídat Koránu, kterým se islám řídí? To by byl snad ojedinělý úkaz, zvláštní…

Nehledě na to, že podíváme-li se na to, kdo prozatím veřejně vystupuje za přípravný výbor, narazíme na jméno jednoho z největších českých islámských fanatiků Jana Veličky. Ano, opravdu je to Jan Hamza Velička, který byl aktivistou a administrátorem nechvalně známých a dnes zrušených stránek sharia4czechia iniciativy “Cesta k víře pro Česko”, která nezastavila svoji činnost a propaguje islám v ČR v rámci inciativy Islámská výzva.

Nevím, zda zcela vážně také Velička na svém fb profilu uvádí, že studoval na univerzitě Al-Azhar Al-Sharif v Káhiře, kde se vyučuje islámské právo a že pracuje jako servant ve společnosti Fi sabilillah, což volně přeloženo znamená, že pracuje jako služebník boží, je sluha “na stezce boží”, nebo “pro Alláha” či “Ten, kdo bojuje za příčinu Alláha” nebo za “džihád na cestě Boží”.

Velička je přítelem dalších českých konvertitů a muslimů, kteří u nás působí a snaží se zde prosadit islámské právo a islamizovat společnost.

Tohle je například fb status Veličky z roku 2013 “Alláh je náš cíl, Korán je naše ústava, Prorok je náš vzor a džihád je naše cesta. Bože zvětši naše znalosti, Bože zvětši naše znalosti. Ámín.” Velička byl u nás také jedním z hlavních muslimských aktivistů, kteří vyzývali k ozbrojenému boji v Sýrii a verbovali džihádisty.

Dnes tedy chce zcela legálně založit demokratickou stranu, která má za cíl etablovat se v našem politickém spektru. Doufám, že taková strana nebude mít moc “zbloudilých sluníčkových oveček”, ačkoli se její program tváří na první pohled celkem sympaticky, kdyby… Připravovaná strana má už i své fb stránky, kde trpělivě odpovídá na dotazy a připomínky návštěvníků. Doporučuji projít příspěvky návštěvníků i komenty na zdi. Přijde mi to jako účelové falešné propagování “mírumilovného islámu” a jak napsal v komentu jeden můj přítel: “je to snaha o zahnízdění přesně podle schématu politického islámu a taqiýe, čili islámské lsti!”

Připadnou registraci politických stran schvaluje Ministerstvo vnitra. Bylo by velkým precedentem, kdyby IDS-ČMS (jak si ve zkratce přípravný výbor strany říká), byla politická činnost povolena, už jenom z toho důvodu, že vznik takové strany organizuje ta stejná skupina lidí, která byla zmíněna Bezpečnostní informační službou ve výroční zprávě již za rok 2012 jako potencionální hrozba české společnosti.

Skupina se také takticky snaží navazovat kontakt na inciativu Hate Free Culture, kterou realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR a jehož hlavním mediálním partnerem je Česká televize! Velička a stránky IDS-ČMS se tím netají a vystopovat to lze v jejich aktivitách a příspěvcích.

Takže pozor na to, jak to dopadne! Také to tak trochu záleží i na nás, jak se k takovému počinu veřejnost postaví.

ZDROJ: Jiřina Holotová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 104 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...