30.12.2014
Kategorie: Multikulturní soužití, Politika

Islamofobové vs. multikulturalisté

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVA 30|12|2014

V poslední době se nějak vyrojily články multikulturalistů o tom, jací jsou prý odpůrci islámu rasisté, xenofobové, nevzdělanci, no prostě islamofobové. Jenže tyto nálepky jsou jenom prázdné výkřiky a argumentační triky, které s realitou a logikou nemají mnoho společného…

Nálepka islamofob je stejně nesmyslná jako nálepka nacistofob nebo kresťanofob. Ale budiž. V tom případě musí být islamofobní i francouzská vláda, která teď do ulic francouzských měst nasadila stovky vojáků z důvodu muslimských útoků. Multikulturalisté se dlouho odpůrce islámu snažili zdiskreditovat nesmyslnými výkřiky o rasistech a xenofobech. Avšak to už jaksi nefunguje, tuto taktiku již prohlédlo mnoho lidí. Proto přívrženci islámu přechází do dehonestace ohledně prý “nevzdělanosti”. Jenže k islamofobům patří i mnoho historiků, vědců, spisovatelů, dokonce i ex-muslimů. Ale pojďme postupně, nejprve nálepka “rasisté”. Jelikož islám není rasa, ale politicky-náboženská ideologie, kterou vyznávají lidé různých ras a národností (i někteří Češi), tak o rasismu mluvit vůbec nelze. 

Následují nálepky “xenofobové” a “nevzdělanci”. Tyto nálepky rozeberu společně, protože spolu úzce souvisí. Multikulturalisté tvrdí, že islamofobové se bojí nepoznaného, že nechtějí cizí elementy, atd. Jenže opak je pravdou. Znám mnoho islamofobů, kteří s islámem neměli problém a tuto ideologii nepovažovali za hrozbu. Až do chvíle, než se o ní dozvěděli něco více. Tedy opak xenofobie (strachu z nepoznaného). V případě islámu dochází právě k obavě z poznaného. Takže nálepku “xenofobové” můžeme taky vyloučit. 

Na to většina multikulturalistů zareaguje takto: ,,No, ale odkud ty vaše informace jsou? Určitě jenom z médií. A potkali jste vůbec někdy nějakého muslima?” Tato argumentace je poměrně nesmyslná. Proč? Zkuste si to převést na nacismus. ,,Odkud máte informace o nacismu? Určitě jenom z médií. A potkali jste někdy nějakého nacistu?” Většina z nás žádného nacistu nepotkala, ale víme, že nacismus je špatná ideologie. 

muslimske_protesty_400x327

Kromě toho velká část islamofobů nečerpá jenom z médií. Čerpají z Koránu, Sunny, hadísů, z knih o islámu, z historie i současného dění ve světě, ze statistik a dalších zdrojů. A hlavně od ex-muslimů. Ex-muslimové, to je taková “vada na kráse” jak islámu, tak multikulturalismu. Tito lidé v islámu žili, poznali ho zevnitř a teď se musí bát o svůj život, protože jim hrozí smrt za odpadnutí od islámu. Říct o těch lidech (Ayaan Hirsi Ali, Mosab Hassan Yousef, Sabatina James a plno dalších), že neví, o čem mluví, mi připadá jako cynické plivnutí do tváře.

Takže podle multikulturalistů ex-muslimové neví, o čem mluví, Islámský stát taky neví, o čem mluví (protože na to by multikulturalisté řekli, že to není pravý islám). Jenom multikulturalisté ví, o čem mluví. Oni nereagují na realitu, na to, co se ve světě děje, na vývoj… oni chtějí prostě napasovat svou utopii na realitu.  Multikulturalisté se hrají na arbitry vzělání (jako že islamofobové o islámu nic neví), ale nebude to náhodou naopak? Zkusme se zeptat multikulturalistů: ,,A co vy vlastně víte o islámu?” Už se mi mnohokrát stalo, že největší zastánci islámu o islámu nevěděli skoro nic. Takže kdo tady nemá informace? Kdo je ten “nevzdělanec”? 

Multikulturalisté se taky rádi hrají na arbitry morálky. Omílají vzletná hesla o toleranci a lásce. S tím souvisí i další velice pikantní nálepka multikulturalistů: ,,Islamofobové jsou plni nenávisti.” Ano, tady musím souhlasit. Islamofobové jsou skutečně plni nenávisti. Nenávisti k sekání hlav, násilí, vraždám ze cti, kamenování, vdavkám malých holčiček, popravám homosexuálů, právu šaría, nesvobodě, otroctví, atd. To najednou sluníčkovým multikulturalistům nevadí? Není to trošku pokrytecké?

Takže islamofobové jsou prý ti “špatní”, protože odmítají islámská zvěrstva. Co jsou potom multikulturalisté, kteří to obhajují, případně před tím zavírají oči? 

 
ZDROJ: Lea Vojtekova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.