islam-demonstration
4.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám z vlastní zkušenosti aneb proč jsou muslimští imigranti rizikem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MICHAL POLÁK

V současnosti se hodně diskutuje o přijímání muslimských imigrantů v Evropě. Před pár měsíci jsem se vrátil z ročního pracovního pobytu v Turecku a mohu tedy islám popsat z vlastní zkušenosti. Rád bych se pokusil objektivně vysvětlit, jaká rizika mohou pro nás plynout v případě masivního přijímání muslimských přistěhovalců.

Křesťanství prošlo za posledních pět století několika významnými změnami, zejména pak během reformace v 16. století a osvícenství v 18. století. Výsledkem těchto změn je, že křesťanství dnes již není převládající politickou ideologií v Evropě. Jinými slovy, náboženství již neovládá politiku ani soukromý život lidí. Jedná se již jen o soukromou duchovní věrouku, která se středověkým ideologickým pojetím nemá prakticky už nic společného.

Islám ovšem žádnou podobnou modernizací od svého vzniku v raném středověku neprošel. Islám byl a stále je nejen náboženstvím, ale zejména ideologií, která ovlivňuje politiku muslimských států i soukromý život muslimů. Podobně jako komunistická ideologie ovlivňovala každodenní život Čechů v nedávné minulosti.

Zastánci přijímání muslimských imigrantů často argumentují úspěšnou integrací Vietnamců u nás. Je ovšem chyba srovnávat Vietnamce s muslimy. Vietnamci nejsou od útlého věku vychováváni v souladu s islámskou ideologií, která prostřednictvím svých posvátných textů hlásá, že není boha kromě Alláha, nevěřící není roven muslimovi a žena není rovna muži.

Osobně jsem se od praktikujících muslimů několikrát setkal s nechápavou až opovrhující reakcí na mé přiznání, že nevěřím v Boha. Prostě nedokázali pochopit, jak může nějaký člověk nevěřit v boha a posmrtný život.

V Česku (stejně jako ve většině evropských zemí) dnes tvoří většinu lidé nevěřící v boha a nepraktikující křesťané. Opravdu chceme každý rok přijímat několik tisíc muslimských imigrantů, kteří se stěží integrují do české sekularizované a bezbožné společnosti? Integrovat se do naší společnosti by pro pravověrného muslima znamenalo otočit se k islámu zády, což je pro něj naprosto nepředstavitelné. Snaha státu o integraci do naší společnosti by ze strany pravověrného muslima byla vnímána jako snaha o zradu svého náboženského přesvědčení. Což by ještě více posílilo jeho odpor vůči naší společnosti.

Domnívám se, že útočiště muslimským imigrantům by mělo poskytnout především Turecko, Jordánsko či Maroko. Jsou to bezpečné fungující země se stejnou kulturou, náboženstvím i podnebím, jaké je v Sýrii, Iráku či Afghánistánu. Nikdo soudný přece nemůže myslet vážně, že se Sýrie a Afghánistán vylidní a jejich obyvatelstvo se přestěhuje do Evropy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.