21.7.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám v praxi: Devatenáctiletá žena, oběť znásilnění, odsouzena k 200 ranám bičem a 6 měsícům vězení

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED/MICHAEL STONE 21|07|2015

Devatenáctiletá žena, která se stala obětí znásilnění v Saúdské Arábii, byla odsouzena k 200 ranám bičem a šesti měsícům ve vězení poté, co byl shledána vinnou z toho, že v době útoku “chovala neslušně“, protože na veřejnosti nebyla doprovázena mužem – opatrovníkem.

Vláda obhajovala pobuřující rozhodnutí soudu, když konstatovala, že oběť byla vinna, a upozornila zároveň saudské soudy, že musí dodržovat právo šaría, které diktuje, že žena nemůže být na veřejnosti bez mužského opatrovníka.

Incident, který je sice již staršího data, ale velmi dobře vykresluje poměry na území kde vládne islám, proběhl tak, že oběť byla v autě s přítelem, když je přepadli dva muži  a odvezli je do odlehlé oblasti. Ona byla pak znásilněna sedmi muži, z nichž tři také napadli jejího přítele. Zpočátku, žena byla odsouzena k 90 ranám bičem, zatímco muži, kteří ji znásilňovali, dostali menší trest odnětí svobody.

Zjevně nespravedlivý rozsudek napadl ženin právník. Avšak místo toho, aby původní trest byl ženě zrušen, soud jej více než zdvojnásobil a odsoudil ji k 200 ranám bičem a dokonce šesti měsícům ve vězení poté, co byla shledána vinnou z obscénnosti a mluvením s médii.

10_02988_IGFM_Burka_18-1_engl_300 (1)

Obhájce znásilněné ženy Abdul Rahman Al-Lahem celý případ popsal novinářům. Soud mu pak od té doby zakázal dále bránit ženu, jakož jej i zbavil i licence a povolal ho k disciplinárnímu řízení.

Saúdská Arábie obhajovala kontroverzní rozhodnutí potrestat oběť slovy: “Ministerstvo spravedlnosti vítá konstruktivní kritiku, nikoliv však vlnu emocí.”

V Saúdské Arábii jsou ženy občané druhé kategorie, poměřované víc jako děti než dospělí. Ženy se tak akorát mohou obléknout do černého od hlavy až k patě, musí mít povolení od mužského opatrovníka k práci, k uzavření manželství, ale třeba i jen k jednoduchému k opuštění domova na vycházku, Saúdská Arábie také nedovoluje ženám řídit automobil.

V této islámské zemi tak není žádná politická svoboda, žádná náboženská svoboda, žádná svoboda projevu. Je to ve skutečnosti jeden z nejvíce represivních režimů v novodobé historii, který je urážkou lidských práv a lidské důstojnosti.

Saúdská Arábie je ošklivá islámská noční můra. Ta noční můra, která k nám přilétá pod sluníčkářským závojem záchrany afrických uprchlíků muslimského světonázoru. Ta noční můra, které se budeme jen těžko bránit, a před kterou ještě hůře budeme bránit naše děti a ženy. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.