MANCHSMRTTEROR
28.3.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám a terorismus

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/D.NEKOLA

Zajímavý text plný důležitých informací, jehož autorem je pan David Nekola. Námět vychází z jeho knihy Islám a terorismus. Data použitá v tomto textu jsou faktická a jejich zdroje jsou uvedeny v jeho původní knize.

V souvislosti s teroristickými útoky a muslimy slýchávám často, že podobných fanatiků je menšina, že ne všichni muslimové jsou fundamentalisté (tj. doslovně vykládají Korán, či důsledně dodržují některá nařízení islámu). Jistě to uslyšíme i po útocích ve Francii, a samozřejmě islám s tím nemá nic společného. Samozřejmě, že MÁ!

Pro doložení mého tvrzení je třeba nyní udělat menší odbočku a podívat se na některé statistické průzkumy věnující se této problematice. Terorismus způsobil v roce 2015 úmrtí téměř 30 tisíc osob po celém světě. Téměř tři čtvrtiny těchto osob mají na svědomí islámští teroristé. Jde o teroristické organizace Islámský stát, Boko Haram, Tálibán, al-Kájda a jednotlivce na ně napojené.

Na začátek je důležité říci, že ve světě žije kolem 1,6 miliardy muslimů, v Evropě pak kolem 44 milionů. Průzkum z roku 2008 provedený berlínským institutem WZB ukázal, že mezi Turky a Maročany v Evropě je 44 % procent fundamentalistů. Dle výzkumu PEW se více než polovina (téměř 57 %) muslimů domnívá, že právo šaría by mělo být oficiálním právem jejich země, kolem 22 % všech dotázaných muslimů požaduje aplikaci tohoto práva i na nemuslimy. 13,5 % muslimů říká, že sebevražedné teroristické útoky z důvodu obrany islámu jsou „často/někdy ospravedlnitelné“. Zbytek muslimů odpověděl „zřídkakdy/nikdy“. Téměř 22 % muslimů požaduje smrt pro odpadlíky od víry a kolem 30 % muslimů považuje za normální ukamenovat ženu za cizoložství. Podle jiného průzkumu se ve Francii až 50 % muslimů ve věku 15-25 let hlásí k radikálnímu islámu. 29 % všech dotázaných muslimů považuje zákony šaría za nadřazené zákonům Francie. Indonésie, Pákistán, Bangladéš a Egypt patří mezi země s největší muslimskou populací.

V roce 2010 měly dohromady kolem 612 milionů obyvatel muslimského vyznání, 44 % z nich požadovalo smrt pro odpadlíky od islámu, tj. celkem 269 milionů lidí. Přes 60 % všech muslimů v Africe a Asii požaduje právo šaría jako právo své země, 57 % z nich požaduje trest ukamenování za cizoložství. Na těchto dvou kontinentech žije kolem 1,55 miliardy muslimů a kolem půl miliardy z nich považuje za normální ukamenovat ženu. Podpora hnutí Islámský stát je mezi muslimy všeobecně považována za nízkou. Dle průzkumu PEW ve vybraných zemích, mezi kterými nejsou zahrnuty všechny země s největší muslimskou komunitou, má toto hnutí přes 44 milionu příznivců a přes 181 milionů muslimů nemá na Islámský stát názor.

Za děsivý považuji především počet muslimů, téměř pětinu dotázaných, kteří nemají ani pozitivní, ani negativní názor na teroristickou organizaci, vraždící nejen nevěřící, ale také muslimy. V případě islámského fundamentalismu a podpory násilí nejde rozhodně o okrajové názory a počty jejich příznivců nejsou zanedbatelné. Lze označit podporovatele ukamenování cizoložnic, Islámského státu a vraždění odpadlíků od islámu za umírněné muslimy? Odpověď nechám na čtenáři.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.