LETADLOIRAN
11.1.2020
Kategorie: Politika

Írán přiznal, že “neúmyslně” sestřelil ukrajinské letadlo

Sdílejte článek:

COM/HS

Írán přiznal, že jeho armáda “neúmyslně” sestřelila ukrajinské dopravní letadlo. Při tragédii nedaleko Teheránu zahynulo ve středu všech 176 lidí na palubě. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na státní média. Podle Íránu neštěstí způsobila “lidská chyba”.

Podle prohlášení, ze kterého citovaly státní média, bylo ukrajinské letadlo omylem považováno za “nepřátelský cíl” poté, co změnilo směr k “citlivému vojenskému středisku” íránských revolučních gard. Podle příslušného prohlášení byla v té době Íránská armáda “ve stavu nejvyšší pohotovosti”. 

V prohlášení se dále uvádí, že sestřelení letadla způsobila “lidská chyba”. Teherán se za tragédii omluvil s tím, že své systémy zmodernizuje, aby se takovým “chybám” v budoucnu zabránilo. Uvedl také, že osoby odpovědné za tragédii budou stíhány.

Letadlo ukrajinské letecké společnosti Ukraine International Airlines (UIA) havarovalo ve středu krátce po startu z letiště v Teheránu. Nehodu nikdo nepřežil.

Mezi oběťmi byli dva Ukrajinci a devět ukrajinských členů posádky, 82 íránských občanů, nejméně 57 Kanaďanů, deset Švédů, čtyři Afghánci, tři Němci a tři Britové. Kanadská vláda původně oznámila, že při nehodě zahynulo 63 jejích občanů.

Spojené státy a Kanada tvrdily, že podle špionážních informací Irán zasáhl Boeing 737-800 letecké společnosti UIA raketou, zřejmě omylem. Teherán toto tvrzení několik dní odmítal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 412 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
248 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.