iohry
12.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

IO hry dobývají svět, znáte ty nejlepší?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Z novoročních předsevzetí už jste vystřízlivěli a večery místo v posilovně trávíte zase spíš doma? Pak možná budete mít chuť se čas od času odreagovat. Ať si o tom myslíte cokoliv, počítačové hry jsou k odreagování ideální. Problém nastává v případě, kdy se od nich nejste schopní odtrhnout. U IO her se vám tohle vlastně docela dobře může stát.

Spousta her na internetu je zaregistrována na doméně .io, která vznikla už v roce 1997. Nedávno ale nabrala na popularitě zejména mezi startupy. Je krátká, chytlavá a stejně tak jsou chytlavé i IO hry, které na ní běží. Znáte ty nejlepší?

Agar.io

I kdybyste neslyšeli nic o IO hrách, určitě znáte Agar.io. Úkolem hráče je ovládat buňku a pohybovat s ní na mapě. Buňka musí sníst co nejvíce jiných menších buněk, tím se zvětšuje. Největší buňka vyhrává.

Slither.io

Vzpomínáte si na svůj starý telefon Nokia, na němž jste hrávali hada? Tak teď se dočkal zmodernizovaný. Je 3D a stal se z něj multiplayer. V Sliter.io hrajete jako had a jíte koule na obrazovce. Čím více jich sníte, tím budete ve finále růst. Můžete dokonce sníst ostatní hráče, ale musíte být opatrní, protože oni jdou po vás také.

Wormate.io

Baví vás klasický had? V trochu jiném pojetí si ho zahrajete na Wormate.io. Hrajete tam za červa, který roste tím, že pojídá donuty, croissanty, gumové medvídky a další pochoutky. U toho lze samozřejmě sbírat různé bonusy a jíst protihráče. Opět je tu ale i druhá stránka věci – oni mohou sníst vás.

Evowars.io

Evowars.io je o něco akčnější. Na začátku jste neandrtálec s kyjem a postupně se vyvíjíte, celkem je ve hře 23 úrovní postav. Během toho zabíjíte ostatní hráče a sbíráte svítící kuličky. Musíte se však mít na pozoru, protože všude kolem se potuluje spousta postav vyšší úrovně, které si na vás rády smlsnou.

Už z popisu jste si mohli všimnout, že všechny hry IO jsou velmi jednoduché a nepotřebujete na ně příliš času. Zabaví vás na chvilku, nemusíte čekat na dlouhé načítání, všechno je okamžité. Počítejte ale s tím, že u nich možná strávíte i dlouhé hodiny. Jsou docela návykové. Nejjednodušší hry mívají největší úspěch.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 204 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.