35341-goldrulicky1s
26.5.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Investiční zlato se ukázalo být opět dobrou volbou

Sdílejte článek:

Zatímco akciové trhy padaly, firmy krachují, jako nezajímavé se ukázaly být i investice do nemovitostí za účelem jejich pronájmu pomocí Airbnb, cena zlata rostla. Finanční poradci nelhali – mít tento drahý kov fyzicky v ruce, vlastnit jej jako zlatý slitek, lidově řečeno zlatou cihlu, je sázkou na jistotu. Obvykle na své investici do zlata nezbohatnete ze dne na den, i když zrovna v posledních týdnech přišel zisk i z této investice velice rychle.

Kdo potřebuje v těchto dnech rychlé peníze, své zlato prodává. Jiní zas pochopili, že je třeba zlato nakoupit, protože se ukázalo být nejméně rizikovým. Dokonce i v krizi na něm šlo vydělat. Problémem se může jevit aktuální nedostatek investičních slitků. Ale i to má své řešení, které navíc není kompromisem, ale naopak dobrou volbou. Pořídit si totiž místo investičních zlatých slitků můžete investiční zlaté mince.

O zlaté slitky je větší zájem, než se zvládne aktuálně vyrobit

Rostoucí cena zlata zvedla zájem o zlaté slitky. Žádná česká mincovna však investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Ty však byly v době krize uzavřeny. Cihly, tedy slitky, se nevyráběly a investiční zlato se přesto, že jej mnozí v době nouze prodávají, stalo nedostatkovým zbožím. Podobně je na tom trh s investičním stříbrem. Došlo totiž k dočasnému uzavření i takových rafinerií, jako jsou Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, které dohromady stojí za třetinou světové produkce. Provoz už byl sice obnoven, ale zlatých, a především stříbrných slitků je stále nedostatek.

Čeští zájemci však mají řešení

Jako investici si mohou pořídit investiční zlaté či stříbrné mince. Češi však objevují i investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata o hmotnosti troyské unce a menších. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny Pražské mincovny v pražském Obecním domě. Zde mají zájemci vedle Wiener Philharmoniker na výběr i kanadské mince s motivem javorového listu, americké s nádherným reliéfem indiána a bizona, nebo slavné australské „klokany“. To vše jsou mince z ryzího zlata nejvyšší ryzosti, 24 karátů.

Jsou investiční mince dobrou volbou?

Určitě ano, jejich cena je dokonce mírně levnější než u zlatého slitku, prodejní je přitom stejná. Tuto známou značku, Vídeňský filharmonik, přitom prodáte všude, kde se investiční zlato vykupuje. Má totiž dobré jméno a prestiž. Rozhodně jde o lepší investici než do ne příliš uznávaných značek zlatých slitků. Při jejich prodeji byste pak totiž mohli narazit.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 426 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...