peter-olexa-Ax6ggq8cSxw-unsplash
25.5.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Investice do zlata má smysl. V této době jde o velké peníze

Sdílejte článek:

Máte naspořené nějaké peníze a bojíte se, že ztratí značnou část své hodnoty v důsledku inflace, která se v posledních měsících stává strašákem v celé Evropě? Pak je nejvyšší čas přemýšlet o nějaké výhodné investici, díky níž svoje finanční prostředky ochráníte. Dobrou volbu jednoznačně představuje investiční zlato.

Pohyb cen zlata je zárukou, že na něm neproděláte

Pakliže jako investiční příležitost zvolíte právě zlato, rozhodně neprohloupíte, a to hned z několika důvodů. V první řadě je dobré si uvědomit, že investiční zlato patří k velmi stabilními komoditám. Neohrozí jej inflace ani další negativní aspekty, jeho cena v dlouhodobém horizontu roste, takže na něj inflace nemá prakticky žádný špatný vliv, ba spíše naopak. V každém případě jeho nákupem ochráníte své peníze a až jej za několik let prodáte, získáte finanční prostředky, za něž si pořídíte minimálně stejně množství zboží a věcí jako dnes, přestože reálná kupní síla peněz bude výrazně nižší. To je jednou z hlavních výhod a argumentem, proč zvolit právě investiční zlato.

U zlata nemusíte platit DPH

Zlato se vyplatí pořídit ještě z toho důvodu, že je osvobozeno od DPH. Jde o významné plus oproti jiným investičním příležitostem, například nákupu nemovitostí. K jejich pořízení navíc potřebujete miliony korun, zatímco zlato se dá získat i za mnohem menší obnos peněz, klidně už za pár desítek tisíc. Díky tomu jde o dobrou a dostupnou investici také pro drobnější střadatele.

Kde sehnat a později prodat investiční zlato v ČR?

Investiční zlato se dá zakoupit poměrně snadno. Dováží a prodává ho například specializovaný český prodejce se sídlem v Obecním domě v Praze, nedaleko Prašné brány v centru hlavního města. Kromě toho provozuje eshop zlate-mince.cz, kde si zlato jednoduše objednáte a pořídíte online. Na výběr zde máte řadu produktů v různých hmotnostech a cenových relacích, takže se můžete sami rozhodnout, kolik do zlata investujete finančních prostředků, jež by vám jinak doma či v bance ležely ladem a rychle ztrácely na své reálné hodnotě.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 614 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...