muslimove817
3.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Integrace selhala: Muslimové narození v Evropě jsou nebezpečnější než příchozí imigranti, ukázala studie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

Imigranti,  kteří v současnosti přicházejí do Evropy nejsou podle odborníků největší hrozbou. Muslimové narození v Evropě jsou totiž podle dánské studie mnohem více radikálnější. Integrace tedy zcela selhala a je předpoklad, že potomci nynějších imigrantů budou také radikálnější.

Mezinárodní tým výzkumníků, vedený Milanem Obaidim z univerzity v Uppsale, provedl dva průzkumy. Ty ukazují, že nejvíce extrémní jsou muslimové, kteří se narodili v Evropě a kteří nikdy nežili mimo tento kontinent. Rozčiluje je hlavně to, jak se zachází s muslimy v zahraničí a kvůli tomu zvažují provedení násilných činů. 

Výzkumníci porovnali postoje muslimů narozených v Dánsku se zahraničními přistěhovalci, kteří žili v konfliktních zónách během západních vojenských operací. Zabývali se tím, jak se sami muslimové identifikují a také skupinovým hněvem a vnímáním západních vojenských zásahů ve většinově muslimských zemích. Zaměřili se také na tendence k násilí a jejich úmysly bránit, nebo podporovat islám a jiné muslimy.

Ve srovnání s muslimskými přistěhovalci, muslimové z Dánska vykazovali vyšší skóre ve většině ukazatelů násilí a silnější se také identifikovali s muslimy po celém světě. Muslimové, kteří se narodili v Dánsku, “považují Západ a jeho zahraniční politiku za nespravedlivou, cítí více hněvu a projevují silnější záměry podporovat muslimy nenásilnými prostředky”, píše se v dokumentu. Uvádí se v něm také, že hněv může znamenat podporu násilí.

“Nedávné studie ukazují, že v důsledku vnímané diskriminace se muslimové oddělují více od hostitelských společností v porovnání se srovnatelnými menšinami patřícími k jiným náboženstvím, a zdá se, že tento účinek je pro muslimy druhé a třetí generace větší,” uvádí se v textu.

Teorie levicových “intelektuálů” o prosperující a mírumilovné multikulturní společnosti tedy zcela selhaly. Jak ukázala studie, značná část muslimů se není schopna integrovat a to ani ve druhé či třetí generaci, ale naopak ještě více se radikalizují.

Autor: Samuel Gdovin

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.