cikanideti
10.1.2020
Kategorie: Společnost

Inkluze stále pokračuje. Řízená likvidace chytrých a nadaných dětí

Sdílejte článek:

COM/GUSTÁV MURÍN

GUSTÁV MURÍN vidí v konceptu inkluze ve školství, jenž zaručuje, že se nic nenaučí ani zaostalé, ani nadané děti, dokonalou charakteristiku úpadku a dekadence Západu.

Když jsem se pokoušel tento článek publikovat na serveru pravda.sk, administrátor ho zablokoval s tím, že jej nejdříve musím důkladně promazat. Uvažte sami, zda tato fakta musí být zamlčena. To jako dlouholetý předseda PEN International (mezinárodní organizace spisovatelů) na Slovensku s povinností hájit základní lidské právo na svobodu projevu nemohu akceptovat.

Dlouhodobě jsem upozorňoval, že globalizační klika se bojí toho, že bychom svobodně vyjadřovali svůj názor. A udělají vše proto, aby umlčeli pravdu. Samozřejmě, nemohl jsem tušit, kdy to dorazí i sem, ale stalo se. Ale tak jako komunistům se nepodařilo umlčet nás, nepodaří se to ani jim.

Jen slepý dnes nevidí, že nám sem ze Západu kromě základních pravidel demokracie výsadkáři neo-liberalismu pašují i nezodpovědné experimenty. Uvědomme si také, že celý náš státní aparát není dostatečně sebevědomý – a tedy imunní – aby takovým experimentům odolával. A když se na Slovensku objevil někdo, kdo dokázal takovýmto “darům” neoliberalismu oponovat, například Robert Fico, nestačili jsme se divit, jaké štvanici byl vystaven od kavárenského tisku typu .týždeň, SME-tí, projektu N-ádor a Trend-u. A na neštěstí je zaděláno.

Pravidlo dopravní kolony

Experimentátoři ve školství v Česku i na Slovensku jsou v posledních letech přímo posedlí slovem “inkluze”. Mermomocí chtějí nacpat zaostávající či přímo debilní žáky do normálních tříd. Normální rodiče se bouří, protože jsou normální a chtějí mít své normální děti co nejlépe vzdělané.

A tady se porušují elementární pravidla. Jedno z nich říká, že rychlost kolony aut je úměrná rychlosti nejpomalejšího vozidla. Takže je iluzorní představa, že dobří žáci “potáhnou” ty zaostávající. Naopak, ti zaostávající stáhnou na svou úroveň ty perspektivních (praxe to ukázala nade vší pochybnost – ale jen málokterý učitel učitel si to dovolí říci nahlas – pozn. PP).

Vždyť, co si asi může myslet žáček čtvrtého ročníku základní školy, když jeho romská spolužačka o přestávce vyskočí na lavici, vyhrne si sukni a začne ječet “kdo mě bude (dosaďte si raději sami)”? Nebo když ho polodebilní spolužáci budou bít, povyšovat se nad něho, vysmívat se mu, že trčí z průměru? Vždyť primitiv kašle na ornamentální slniečkářské inkluzivní teorie. Jedná jako primitiv – a když se takových sejde “partička”, je ze školy a učení peklo.

A zvlášť pro administrátora pravda.sk (či jeho instruktora politické korektnosti) přidejme ukázku toho, s kým se mají české a slovenské děti “zinkluzivniť”:

(Topky.sk): Malou Vanesku (10) znásilnil romský gang. Hromadné znásilnění se odehrálo na nechvalně známém košickém sídlišti Luník IX. Na Vanesku se vrhl celý gang výrostků, z nichž nejstaršímu bylo 16 a nejmladšímu Kevinovi jen 10. Holčičku měli znásilnit všichni na trávě mezi paneláky. Zachránila ji až náhodná kolemjdoucí, která si bestiálního činu všimla a zavolala policii. Známý košický gang skončil na policii, ale jejich osud zůstal nejasný. Na vězení jsou totiž moc mladí a do polepšovny se prý nevejdou. Policie proto v tomto případě zpracovala podněty pro zahájení stíhání rodičů malých grázlů.”

Pane administrátore, až se toto stane Vaší nezletilé dceři, jsem zvědav, co budete ještě na toto téma zatajovat.

Degenerace školství

Výsledek? Celá staletí se společnost starala o své vynikající žáky a studenty. Stipendia dostávali od obcí, měst, mecenášů, církve, státu, podpůrných spolků. My máme jakýsi systém výuky mimořádně nadaných žáků. Ten je ale stále v ohrožení díky neoliberálním experimentátorům, kteří údajně nenávidí “elitářství”, ačkoli sami elitářsky manipulují se společností.

Tito inženýři lidských duší nakládají bezohledně na učitele úkoly, které nelze zvládnout. Vždyť pokud má ve třídě několik zaostávajících žáků (a nemusí být nutně agresivní, jen jsou mdlého rozumu), tak zákonitě nemůže postoupit s látkou, dokud nepochopí alespoň základní minimum. Takže se zákonitě nemůže věnovat těm bystrým a talentovaným, kteří se stejně zákonitě ve škole nudí a přestává je učení bavit. To je “inkluze”. Před lety mi kamarád říkal, jak neúspěšně učil skupinu Romů vyjmenovat tehdejší tři kraje Slovenska.

Uvědomme si, že zatímco díky experimentátorům naše kdysi světově kvalitní školství degeneruje, zároveň nám sem titíž pokrokáři cpou masu muslimských migrantů, jejichž školství je průzračně jednoduché – indoktrinace Koránem a žádná inkluze. Který koncept převáží?

1 + 1 nejsou dvě?

Nedávno mě někdo upozornil, že se sem k nám vnutil nějaký americký novátor, který tvrdí, že pokud žák prohlásí, že “1 + 1 nejsou dvě”, nemá mu to učitel vymlouvat. Co má tedy s takovou debilitou dělat? Podle “inovátora” má prý počkat až na správný výsledek přijde žák sám.

A když nepřijde?

Je to smutné, ale ze Západu jsme si jak v Česku, tak na Slovensku po roce 1989 adoptovali celou hromadu evidentních zhovadilostí. Jeden ministr dokonce chtěl na Slovensku zavést model amerického zdravotnictví, které je asi nejhorší ve světě. Vzít si příklad z amerického školství je stejná cesta do záhuby klasického vzdělání.

Můj dlouholetý přítel (a oponent v debatách) Dr. Ota Ulč už desítky let působí na college v Binghamptone ve  státě New York. Opakovaně ve svých článcích upozorňuje na absurdity “inkluzivity”. Řadu let se tam zavádí absurdita jménem pozitivní diskriminace, kdy jsou na střední a vysoké školy přijímáni přednostně příslušníci menšin (a to i pohlavních). Vede to k takovým bizarnostem, že se blondýna prohlásí za mentální černošku.

Thomas Sowell z kalifornského Hooverova institutu, Williams, a profesor na George Mason z univerzity ve Virginii, to nazvali “rakovinou multikulturalismu” (Townhall.com, 25.2.2015) a ty, kdo to prosazují (ani netřeba překládat) “college campus idiots”.

A zde jsou výsledky jejich dobročinnosti (Ulč): “žactvo ve dvanáctém školním roce úspěšně obstálo: ve čtení 38%, matematice 26%, v zeměpisu 24%, v dějepisu 12%. Pokrok není ve znalostech, ale pouze ve stále blahovolnějším známkování, Což zejména postihuje studenty na college levelWilliams v textu příhodně nazvaném “Educational Disaster” píše: “Zatímco  dosažené výsledky ve vzdělání mezi bělochy nejsou přílišným důvodem ke spokojenost, mezi černochy to je na úrovní katastrofy. Žactvo v osmé třídě obstojí ve čtení pouze na 16%, v matematice na 13%.“

Co s tím?

K tomu mohu dodat osobní zkušenost, když jsem během svého spisovatelského pobytu s překvapením zjistil, že na elitní Iowa University známé propagací studia tvůrčího psaní, musí v prvním ročníku univerzity učit studenty gramatiku.

Porovnejme si to s údaji Českého statistického úřadu:

  • 56 % Romů nemá ani základní vzdělání
  • 32,7 % Romů má základní vzdělání
  • 8 % Romů se vyučí v oboru
  • 2,5 % Romů má středoškolské vzdělání
  • 0,8 % Romů má vysokoškolské vzdělání

Ale pozor. Ne proto, že by jim někdo bránil vzdělávat se, naopak! Nedávno jsem měl besedu v obci, kde se školáky byla na besedě asi třetina romských dětí – pěkně upravených, pozorných a zvědavých. Jak je to možné? No přece tak, že celá ZŠ má dohromady 120 dětí a v celém devátém ročníku je jen devět žáků. Takže učitelé na ně mají čas.

Tento tzv. finský model dokážeme udělat i u nás třeba i hned a dokonce i za stejné platy, ale to bychom pak museli rozředit třídy na maximálně 10-12 žáků. Jsou si toho reformátoři vůbec vědomi? Mají schopnost se nad svými kopírovacími metodami zamyslet?

Takže zůstává otázka, kdo na Ministerstvu školství a dalších zodpovědných institucích si potřebuje šplhnout (tak jako si inovátoři za doby Sovětského svazu oblíbili z tělocvičných disciplín hlavně kazačok a gorodky) na úkor budoucnosti našich dětí? Kam tyto all-inclusive experimenty povedou?

Experiment

Celé šílenství s inkluzí je jen pokračováním aktivity novodobých inženýrů lidských duší v podobě režimních kariéristů, jejich bezhlavé kopírování cizích vzorů, případně účelová indoktrinace pro realizaci globálního sociálního experimentu. Vlastní návrhy nemají, tak si nechávají určit směr a ještě se tváří, jaké dobro nám to přinášejí. Ale protože jsou to kariérní ministerské rychlokvašky, vůbec nerozumí tomu, že takový cizí model nemusí být vůbec kvalitní, případně vychází z cizích specifik. Obětují budoucnost našich dětí svému experimentování výměnou za své kariérní postupy.

Není to z principu nic výjimečného. Každou společnost ohrožují takoví revolucionáři. Právě proto existuje svoboda slova, aby se společnost navzájem o nebezpečí takových experimentů informovala a logickou argumentací se jí ubránila. Ale k zákeřnosti neobolševické verzi neoliberalismu je cenzura kritiky, její umlčování.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 723 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
42 komentářů