skolainkluze
21.12.2019
Kategorie: Společnost

Inkluze je fiasko

Sdílejte článek:

RADIM FIALA 

Stalo se to, co se dalo čekat. Inkluze je fiasko. Rodiče často obcházejí inkluzi. Přehlašují děti na jiné školy, upozorňuje analýza Agentury pro sociální začleňování.

Děti s omezenou vzdělavatelností – tedy děti s duševními postiženími, by měly mít speciální výuku oddělenou od ostatních tak, aby se jim speciální pedagogové mohli individuálně a s maximální odbornou péčí věnovat, a co nejlépe je připravit na dospělý život. Jejich tempo totiž nejde sladit. To je dané přírodou a nijak to neznamená, že ten či onen je hodnotnějším nebo lepším člověkem.

Současná inkluze poškozuje jak běžné děti, tak i děti se speciálními potřebami, tak i učitele, pro něž je výuka a snaha udržet pozornost dětí a klid ve třídě nadlidským úkolem.

Není se čemu divit a poukazuje to na nesmysl celé inkluze. Rodiče prostě chtějí pro své děti kvalitní vzdělání, ale v okamžiku, kdy výuku narušuje několik mentálně retardovaných či psychicky narušených dětí, nezmůže nic ani kvalitní pedagog. Celé to povede k tomu, že rodiče, kteří si budou moci dovolit zaplatit kvalitní vzdělání, pošlou své děti do soukromých škol, a děti chudších rodičů budou odsouzeny dostávat kvůli inkluzi nekvalitní vzdělání. Příště se dočkáme toho, že sluníčkáři budou chtít, aby mentálně retardované děti studovaly vysoké školy. Inkluzi prosadila minulá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Záměrem neomarxistů z ČSSD je debilizovat národ a vytvořit z lidí masu tupých dobře ovládatelných ovcí. Ideologie ,která vyprázdní kvalitu obsahu ve školství.To je záměr neomarxistických globalistů

„Čím jsou lidé vzdělanější, tím méně podporují začleňování znevýhodněných dětí do tříd hlavního vzdělávacího proudu,“ píší autoři ve studii s názvem Analýza segregace v základních školách, kterou si nechala zpracovat Agentura pro sociální začleňování.

Inkluze v současné podobě je drahá a škodlivá. Není velký problém začlenit tělesně postižené děti, jejichž duševní schopnosti jsou v pořádku. Ale děti s mentálním handicapem logicky výuku svými výkřiky či záchvaty narušují. Inkluzí tedy trpí běžné děti i ty děti s mentální retardací. Pro normální děti je výuka příliš pomalá, retardované děti ji zase nemohou stíhat a jsou pod velkým tlakem prostředí.. A nepomohou jim ani asistenti. Dříve se jim věnovali pedagogové, kteří vystudovali obor speciální pedagogika.

Situace se zapojením dětí se speciálními potřebami by se třeba dala řešit tak, že by pro tyto děti byly v rámci jedné školy specializované třídy a tyto děti by byly ve styku s ostatními dětmi například na tělocviku,nebo výtvarné výchově, o přestávkách či různých školních akcích. Ale dávat je do jedné třídy je šílenství.

Snahy rozvrátit školství ze strany neomarxistů mají za cíl debilizovat společnost a z lidí vytvořit tupé, poslušné, manipulovatelné loutky s vymytými mozky bez základních vědomostí o světě a bez hodnotového ukotvení. Takoví lidé se mnohem lépe podřídí nové totalitě, kterou sluníčkáři a neomarxisté připravují. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 645 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.