TRUMPPROJEV
3.2.2021
Kategorie: Politika

Impeachement občana Trumpa aneb Synod mrtvých 2.0

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDPříští týden začne ve Washingtonu taškařice s obžalobou, tedy impeachementem prezidenta, který už není v úřadu. Podle obžaloby Sněmovny reprezentantů, ve kterém mají většinu Demokraté, „podněcoval pochybnosti o integritě prezidentských voleb v roce 2020 a poštval dav, který 6. ledna vnikl do amerického Kapitolu“. Obžaloba míří do Senátu, kde by ale pro impeachement muselo hlasovat 17 republikánských senátorů, což je krajně nepravděpodobné i vzhledem k tomu, že 45 se jich již vyjádřilo proti. Mnozí vyzývají Sněmovnu, aby obžalobu stáhla, protože je protiústavní. Impeachement je ústavní řízení o dovolání z funkce. Odvolat z funkce totiž nelze někoho, kdo v ní již není. Žalující strana tvrdí, že protiústavní není, protože existují precedenty odvolání po skončení funkčního období, ovšem ne u prezidenta. Podle ústavy má o odvolání prezidenta hlasovat Senát za řízení předsedy Nejvyššího soudu USA. Taškařice se sesazováním občana Trumpa se však předseda Nejvyššího soudu John G. Roberts odmítl účastnit.

.

Samozřejmě nejde o nic jiného než o to, aby Donald J. Trump, jsa obžalován a „impíčován“, už nikdy nemohl kandidovat na prezidenta. Zejména vůdce demokratů v Senátu Chuck Schumer (na obr.) se vedle předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové činí, co mu síly stačí.

Celé to poněkud připomíná podobné divadlo, které se odehrálo v 9. století v Římě. Tehdy tam, v papežském státě, bojovaly o moc dvě znepřátelené kliky, progermánská a profranská, které podle svých momentálních mocenských pozic měly velký vliv na volbu římského biskupa, tedy papeže. Poté, co roku 896 zemřel papež Formosus a jeho nástupce Bonifác byl v úřadu pouhý měsíc, nově zvolený papež Štěpán VI., podporován vítěznou stranou italského krále Lamberta ze Spoleta a ve snaze odstranit výnosy a církevní funkcionáře papeže Formosa, dal jeho mrtvolu vyhrabat z hrobu a uspořádal tzv. Synodu mrtvých – Synodus horrenda. Mrtvola stará devět měsíců byla oblečena do slavnostního papežského oděvu, posazena na trůn a takto souzena.

Mrtvý Formosus byl v této soudní frašce sesazen, jeho administrativní rozhodnutí i svěcení byla prohlášena za neplatná a jeho mrtvole byly useknuty tři prsty, jimiž žehnal. Pak byla Formosova mrtvola smýkána ulicemi a hozena do řeky Tibery. Historie však praví, že papež Štěpán VI. se z výsledku procesu dlouho netěšil. Následně totiž došlo ke zřícení baziliky svatého Jana v Lateránu, kde se soud konal, a římský lid v tom spatřoval trest za zohavení mrtvoly. Štěpán VI. byl zajat svými odpůrci, uvězněn a ve vězení zardoušen. V řece Tibeře, kam byl hozen rozzuřeným davem, skončil rovněž.
Papež Štěpán VI. se tímto činem, tedy „impíčováním“ mrtvého papeže, dostal mezi 8 nejšílenějších papežů historie.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 767 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)