13.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Imigranti ve Finsku: Nelíbí se jim ubytování, nechutná jim finské jídlo a je zde málo barů a klubů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EUGEN RUSNÁK 13|10|2015

Finská média zveřejňují dost rozhořčené komentáře na margo několika protestů skupin migrantů z Blízkého Východu. Nejčastěji si migranti stěžují na ubytovací podmínky, kvalitu jídla a na to, že ve finských městech není velký prostor na zábavu.

Například, finské noviny Iltalehti podrobně popisují protest migrantů ve městě Oulu (Severní Finsko). Asi 70 migrantů se shromáždilo před městskou policejní stanicí a bouřlivě vyjadřovali svůj protest. Tvrdili, že ubytovací podmínky jsou hrozné a jídlo, které jim podávají v ubytovně, je ještě horší.

Místní média uvádějí, že většina protestujících migrantů sem přišla z Iráku a Somálska. Někteří novináři tuto akci spojují s tím, že migrační služba dočasně stopla možnost požádat o azyl a mnozí přistěhovalci byli tímto rozhodnutím rozhořčeni. Na druhé straně, finská média píší, že podobnými protesty si migranti sami kopou jámu: demonstrativně ukazují, že nejsou spokojeni a podmínkami, které jim vytvořili ve Finsku. Radikálnější média toto dilema řeší jednoduše: nelíbí se jim to – ať odejdou pryč, vždyť nikdo je sem nevolal!

fin

Jak informuje finská tisková agentura YLE, zástupce policejního ředitele města Oulu Arto Karnaranta přizvukuje, že podobné akce migrantů zhoršují celkovou situaci ve městě a policie podnikne veškerá dostupná opatření, aby se podobné akce neopakovaly.

Zástupce ředitele ubytovacího zařízení pro migranty Janne Salmi prohlásil, že migrantům podávají běžné finské jídlo. Zdůraznil, že jídlo podobné kvality podávají na finských základních školách a mateřských školách. Zdůraznil, že kvalita jídla je absolutně dostačující a divil se, že migranti nejsou spokojeni s kvalitou jídla: “Co by ještě chtěli?” ptá se.

Několik finských médií s rozhořčením zdůrazňují, že tito “jakože váleční migranti” by se měli těšit, že utekli z válečných zón a určitě přežijí, ale mnozí uprchlíci si ještě stěžují, že ve finských městech je málo barů a klubů, kde by se mohli zabavit.

Mnoha obyvatelům Finska tyto novinky nevoní a začínají protestovat. Ve městě Lahti například skupina občanských aktivistů zaházela kameny a střílela zábavnou pyrotechnikou na autobus s migranty.

Ministr financí Finska Alexander Stubb vyzval obyvatele země, aby se snažili pochopit, že příchod migrantů je nutnost a s tím se už nic nedá udělat. A přidává, že “v tomto roce do Finska přijde 15 tisíc migrantů a to bez ohledu na to, jestli se to někomu líbí nebo ne.”

ZDROJ: Eugen Rusnák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
23 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.