Imigranti nejsou žádné Nastěnky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK 04|08|2015

Masmédia nás dnes a denně přesvědčují o tom, že imigranti jsou nebozí uprchlíci z oblastí zmítaných válkami, kteří svým útěkem zachraňují holé životy. Ovšem ve skutečnosti to vypadá úplně jinak. Je to jako v pohádce o Mrazíkovi.

Pusťte si televizní zpravodajství nebo otevřete denní tisk a zaručeně okamžitě natrefíte na nějaký pořad nebo článek o tom, že imigranti jsou nebozí uprchlíci z oblastí zmítaných válkami, kteří svým útěkem zachraňují holé životy a své děti a pokorně nás prosí o pomoc v jejich zoufalé situaci. Ovšem pravda v drtivé většině případů taková není a nasvědčuje o něčem úplně jiném.

mrazik_17

Imigrantské skupiny převážně mladých mužů s mobily a značkovým oblečením ani zdaleka nevypadají a nechovají se jako pracovitá a pokorná Nastěnka z filmové pohádky o Mrazíkovi, která časně ráno vstane, zamete dvůr a poklidí domácí zvířata a pak jde a trpělivě zalévá suchý pařez aby vykvetl a nakonec po jejím vyhnání z domova je pohádkovému Mrazíkovi vděčná za cokoli. Kdepak. Jejich předobrazem je spíše Nastěnčin úplný protipól – její zlá sestra Marfuša, která z domova vyhnána není, odešla dobrovolně, protože chce bezpracně a pokud možno ihned zbohatnout, chce jen brát a je jí úplně jedno proč a jak a co to koho stojí. Hlavně chce všechno brát hned a pro sebe jen to nejlepší.

Imigranti se v Evropě většinou chovají úplně stejně, jako ona. Když se Marfuša, ač doma sama celkem dobře zaopatřená, přesto plná závisti a požadavků vypravila za pohádkovým Mrazíkem aby jí dal bohatství, tak na jeho otázku, zda jí není na její cestě zima, mu hrubě odpovídá –  „Drž hubu, dědku, ruce a nohy mně mrznou!“ a pokračuje „Kde máš zlato a drahokamy, okamžitě mně je dej!“. Imigranti přicházejí se ve stejném duchu a v Evropě se pak bouří, rozbíjejí ubytovny, házejí jídlo po svých hostitelích (protože není dost „halal“ či není dost teplé), domáhají se převozu do bohatších částí Evropy (nejlépe přímo do Německa), požadují peníze a zabezpečení ubytování a další bezpracné výhody a vůbec je nazajímá, že na tyto věci zde nemají vůbec žádný nárok. Prostě jako zmíněná Marfuša jen arogantně a sprostě křičí – „Drž hubu, Evropo, a okamžitě nám naval blahobyt, nebo uvidíš!“. Nazajímá je, že vše musí někdo zaplatit a vytvořit a že i ten náš zdejší dnešní blahobyt tady někdo musel v potu tváře vybudovat a že nespadl z Měsíce.

Skutečně vidíme a každodenně se přesvědčujeme, co imigranti ve skutečnosti opravdu „umějí“ a dělají a ještě budeme vidět. Hlavně tehdy, když není a nebude po jejich. Tak se ptám – Nebylo by lepší (opět přesně podle vzoru pohádkového Mrazíka) tyto zlé a nevděčné “Marfušáky” urychleně posílat zpátky domů obrazně řečeno „na saních tažených prasaty a s truhlicemi namísto pokladů plnými kamení a černých vran“?

ZDROJ: Luděk Mazurek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
32 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.