italiemigranti
29.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Imigranti na Sicílii: Prostituce, drogy, bitky, nelegální obchod a výpalné …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MONIKA PILLONI

Itálie, Sicílie: obec Mineo má 5.203 obyvatel a přijímací středisko pro žadatele o azyl CARA Mineo kde je 3.800 vesměs nelegálních imigrantů. Chybí zdroje pro boj proti mafii, vše je soustředěno na imigranty. Svědectví policistů.

.
Mineo je obec má 5.203 obyvatel. Pár kilometrů odtamtud se nachází Residence degli Aranci – vilové městečko , kde od roku 2001 do roku 2011 bydleli Američané, rodiny vojáků z nedaleké základny USA – Sigonella. Dnes je to Přijímací středisko pro žadatele o azyl (CARA Mineo).CARA je v současné době domovem 3800 lidí: 2.300 svobodných mužů, 400 žen a zbývající část jsou rodiny. Stačí projít hlavní bránou, hlídanou permanentně čtyřmi vojáky, aby si člověk uvědomil co se tam děje. Potulují se tam stovky imigrantů. Většina jich hraje na ulicích fotbal. Jsou tam obchody – všechny nelegální, nikdo nevydává stvrzenku.

“Tady je to tak,”  vysvětlují zástupci SAP (Autonomní syndikát policie), kteří doprovází reportéry po středisku, “každý dělá, co se mu zlíbí. V Mineo jsou nejčastější trestné činy obchod s drogami, prostituce, bitky a hádky. Ke kontrole 3800 lidí je nás v průměru 100 (policie a carabinieri). A to je problém, protože když jsou tam případy násilí, není snadné je udržet na uzdě.”

V Mineo byly zahájeny před několika dny práce na hotspot (identifikační středisko žadatelů o azyl) a to navzdory negativnímu stanovisku každého, dokonce i generálního prokurátora. Budou se tam hostit příchozí migranti, které je třeba identifikovat předtím, než budou rozmístěni do jiných přijímacích zařízení. “Občas,” vysvětluje Giuseppe Coco, zástupce SAP Catania, “někteří nelegální imigranti udělají díru v plotě a bez dovolení vstoupí. Když je najdeme tak je vyhodíme. Hosté tohoto centra zde vytvořili nelegální Bed and breakfast, berou si od nich peníze za nocleh.

Přijatým “hostům” jsou garantované všechny služby a družstva, které řídí středisko berou 37 euro za imigranta za den: na stravu a ubytování a kapesné 2,50 € denně. Společnost PIZZAROTTI, které tento vilový komplex patří, dostává 8 milionů eur za pronájem tohoto střediska. Migranti mají stereo, WiFi a satelity , aby se mohli dívat na televizi. Válejí se celý den. Někdo chodí na černo do práce k zemědělcům v údolí.

Jsou vydržováni státem (čili daňovými poplatníky), zatímco policie ve čtyřech denních směnách je musí nepřetržitě hlídat. Lidské zdroje , které jsou touto prací odkloněny z území, na kterém mafiánská činnost jen roste. Není možné rozvíjet vyšetřovací činnost, protože veškeré zdroje musí řešit situaci v CARA. “Musíme pracovat,” pokračuje Coco, “v osmdesáti metrech čtverečních ve 42 lidech. Střecha policejní stanice Caltagirone se zhroutila a my jsme se museli přesunout do sídla dopravní policie. Možná bychom měli požádat o přesun do CARA – říká dále ironicky – aspoň bychom měli větší prostor.”

Reportéři s doprovodem se přesunuli do přístavního městečka Pozzallo, které má 19 582 obyvatel. Hotspot v Pozzallo je řízen tuctem zástupců policie a některých vojenských sil. Vstup zakázán: generální tajemník SAP, Gianni Tonelli, který reportéry doprovázel, dovnitř nesměl. Zákaz vydal prefekt Mario Morcone, vedoucí přijímacího odboru Ministerstva vnitra. Na druhou stranu, do identifikačního střediska žadatelů o azyl v Pozzallo mohou vstoupit různá sdružení, a to i se zástupci práv vězňů, o nichž ani nevíme, jakou funkci mají. Ale Tonelli ne, dle prefekta Morcone nemůže jít kontrolovat pracovní podmínky svých kolegů, což je právo zaručené zákonem. Takže můžeme vidět z hotspotu pouze bránu. “Je to špinavý a ostudný akt pomsty – říká Tonelli – protože jsem opakovaně kritizoval jeho hospodářskou politiku v oblasti imigrace. Takže mu chci položit jednu otázku: Nechápete, že už jste napáchal v této zemi škody dost? Nechcete se už tak vzdát křesla? Odstupte anebo odejděte do penze. Všichni bychom z toho měli značný prospěch.”

Generální tajemník Autonomního syndikátu policie – SAP, Gianni Tonelli je významnou osobností, bojující za práva policistů. Nikdo neřešil jeho opakované upozornění na nevhodné nebo prošlé pracovní pomůcky, jako např. plesnivé helmy, prošlé záchranné vesty, které už nebyli vhodné proti samopalu, který je v kriminálním podsvětí oblíbenou zbraní … např. v roce 1992 policie na uniformy 90 milionů eur , ale v roce 2014 to bylo jen 15 milionů atd …

Všeobecná hluchota institucí ho dohnala až k zahájení hladovky, která trvala 105 dní !!! Všichni vidíme, že kdykoliv začnou hladovku imigranti – kvůli jídlu, wifi, značkovému oblečení atd … vše se řeší okamžitě s tím, že nelegálním žadatelům je většinou vyhověno a nebo nabídnuta jiná alternativa … Tonelli ale musel držet v minulém roce hladovku celých 105 dní, tak dlouho trvala jeho hladovka (49. den omdlel) a to za naprostého ignorování tehdejším ministrem vnitra Alfano a všech institucí, dokud se s ním nesetkal, po občanském a medálním tlaku, nový šéf policie Gabrielli. Tonelli při hladovce pouze pil a dostával od lékaře vitamíny. Ke konci hladovky, lékaři prohlásili, že pokračování by přineslo nereversibilní škody na organismu. Až tak dalece občan musí zajít, aby uhájil svá práva a práva svých kolegů?!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.