migranti122018

Imigrační pakty v souvislostech

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Prožíváme turbulentní časy. Málo kdy v naší historii se tak často střídaly pocity zrady a zklamání s hrdostí a zadostiučiněním, jako v posledním týdnu. Po šoku z hnusného podrazu počátkem týdne, kdy ministr zahraničí podepsal Pakt OSN o uprchlících, odmítla ve středu, 19. prosince, delegace ČR schválení jeho „dvojčete”. Paktu OSN o imigraci.

Ze 164 států hlasovalo proti jen 5 (Česko, Maďarsko, Polsko, Izrael, USA).  A my se tak, alespoň jednou za čas, ocitli ve skutečně dobré společnosti. Dvanáct dalších zemí se hlasování zdrželo (Švýcarsko, Rakousko, Bulharsko, Itálie, Rumunsko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Chile, Singapur, Austrálie, Libye a Alžírsko). Taky slušný oddíl…

Tohle už bylo mnohokrát probráno. Zkusme se teď ale podívat na „světové” hlasování z úplně jiné strany. Velmi zajímavý a v mnohém poučný je pohled na některé z těch zbývajících 152 států světa, které hlasovaly pro Pakt. O Africe a muslimských Krachestánech se samozřejmě bavit nemusíme. Ty se radostně zbaví přebytku vlastních mladých, hormony nadupaných, bezperspektivních ničemů a potenciálních potížistů, zvláště když se bohaté státy zavážou, že je budou živit na své náklady. Pro to by nezvedl ruku jen blázen.

Spíše se podívejme na veliké, rozvinuté a relativně dobře situované státy, které to taky odmávly. Například na země typu Rusko, Čína, Japonsko… Ty hlasovaly pro. Zvláštní. Že by tam tak milovali muslimy? Že by nedočkavě vyhlíželi migranty a těšili se, až jim OSN pomocí svých neziskových orgánů (součást Paktu) přidělí jejich kvótu agresivních pasáků koz a bojem ostřílených džihádistů?

Realističtější je asi předpokládat, že ten „Pakt” brali jako skutečně neformální a nezávazný nesmysl, další z řady bezzubých a nevymahatelných výtvorů světových dobrotrusů, nad kterým se mávne rukou a život jde dál. Z jejich pohledu mají pravdu. Zkuste něco vnutit jaderné supervelmoci, proti její vůli! Zkuste obchodně průmyslovému (národně homogennímu a k tomu ostrovnímu) gigantu něco přikazovat. Pošlou vás, více či méně asertivně do Brusele. Tedy spíše do New Yorku, kde má OSN hlavní stan…

A že by jim hrozila migrace „spontánní a ilegální”, tedy hromadný nájezd podobný tomu, čemu čelí Evropa již čtvrtým rokem? Nenechte se vysmát. Nelegálního „překročitele” hranic do Číny či Ruska by už asi nikdo nikdy nespatřil, z Japonska by ho šupem poslali tam, odkud přišel. Ani kdyby to nějaký „obohatitel” zkusil oficiální cestou, nebyly by jeho šance o moc vyšší.

Třeba takové Japonsko obdrželo v roce 2016 celkem 8193 žádostí uprchlíků o azyl. Uspělo pouze 1% procento uchazečů, zbylých 99% japonské úřady striktně zamítly. V dalším roce tomu nebylo jinak. O azyl požádalo přes 19 600 lidí. Úřady však vyhověly jen 20 žadatelům. Odpor k cizincům je v japonské kultuře zakořeněný a na muslimy tu mají zvláště pifku. Ostatně jeden z ministerských předsedů hrdé Země Vycházejícího slunce to řekl natvrdo: „Japonsko je země s tisíciletou tradicí. A naším úkolem je udržet japonský charakter naší společnosti. Za to se nehodláme nikomu omlouvat.”

Ještě mnohem hůře by se vyznavači tzv. náboženství lásky (což je většina světových migrantů) vedlo v Číně. Ta má k islámu velmi specifický vztah. Čínské oficiální zdroje připouštějí, že islám v Čínské lidové republice vyznává asi 20 milionů obyvatel. Z toho celý jeden milion živoří v západní provincii Sin-ťiang, v převýchovných táborech, bez jakýchkoliv obvinění. Oficiální místa totiž tvrdí, že islám je psychická nákaza, kterou je třeba léčit.  Proto také nazývají převýchovné tábory nemocnicemi, ve kterých se léčí myšlení. Tvrdí, že tento „lékařský postup”, hodlají aplikovat na celou ujgurskou populaci a tak „zabít bakterie extremismu.”  Prozatím plošně, na všech územích s muslimskou menšinou, zakázaly mužům plnovousy a ženám šátky. Každý obchod v těchto oblastech pak musí veřejně nabízet alkohol…. O nějakých mešitách, saláfismu a radikalizaci si tu nemohou nechat ani zdát.

To Rusko je o něco demokratičtější. Domácích muslimů tu žije podobné množství, okolo 20 miliónů, což představuje už poměrně významnou minoritu. Mešity mají, hodně mešit a občas se tu i atentátuje. Ale jinak je rusové berou u huby, i když ne tak ostentativně, jako v Číně. Podle lidskoprávních aktivistů si muslimové žijící v metropoli stěžují na policejní šikanu ve formě neustálých kontrol dokladů. Objevují se i sporadické útoky na zahalené ženy. Policie také nijak zvlášť neskrývá, že pořádá periodické šťáry na „muže kavkazského vzhledu.”  Před pravoslavnými kostely hlídkují ruští „aktivisté” v přátelské spolupráci s milicionáři a podle lidskoprávníků jsou lidé muslimského vzhledu a původu: „cílem útoků různých nacionalistických ruských skupin a zastání nenajdou ani u ruských úřadů, z jejichž strany jsou vystaveni silné represi…” Zkrátka žádná výhra. Rusko má dost potíží s vlastními muslimy. Drží je ale na hodně krátkém řetěze a pod dohledem, o jakékoli další přírůstky nemá zájem a dovede to dát dost asertivně najevo.

Ne, takovéto země se skutečně následků nějakého podpisu „nezávazného”  Paktu OSN bát nemusí.  Proč tomu tak je? Proč oni můžou ledacos a my nic? Především proto, že jsou to velmoci. Což my nejsme a nic s tím neuděláme. I když s ostatními zeměmi V4, nebo spíše V5 s Rakouskem, tvoříme už taky docela slušný blok.  A dál? Ty zmíněné země jsou suverénní. Chrání své území a hranice. S tím máme v EU a Schengenu (zatím) taky smůlu. Ale je tu ještě jeden a to velice významný faktor – na jejich území neřádí žádné „lidskoprávní” neziskovky, žádní uřvaní aktivisti. V jejich orgánech státní správy nejsou zalezlí žádní „krtci” z tak zvaného „nevládního sektoru”. Což jsou věci, které by snad šlo ovlivnit i u nás.

Přinejmenším ten poslední. Proč mají velké, proimigrační a lidskoprávní neziskovky dostávat desítky a desítky milionů z našeho státního rozpočtu za rozvrat a škůdcovskou činnost? Proč BIS místo kádrování učebnic dějepisu neprověřuje jejich peněžní přítoky ze zahraničí, které jsou ještě mnohem vyšší? Od Sorosova OSF, od Norských fondů, od orgánů Rady Evropy…. Neboť nejen v hospodě to funguje tak, že kdo platí, ten poroučí. A proč mají velkou část ze zaměstnanců poradních orgánů vlády ČR, různých těch Rad vlády pro…. obsazovat lidé přímo z neziskovek, nebo aspoň personálně provázaní s tímto sektorem?

Bez této páté kolony globalistů bychom měli zas o něco blíže k suverenitě (v rámci evropských možností) a lid ČR byl o něco méně vzdálen od skutečného rozhodování. Není už proto fakt pět minut po dvanácté do toho hrábnout a vyčistit ten Augiášům, pardon, neziskový chlív? Oddělit tyhle cizí, nátlakové organizace od státních struktur a státní správy a vykázat je tam, kam patří?  V USA, Rusku, Izraeli, Maďarsku a z části i v Polsku už do toho hrábli. A to jsou, krom Ruska, právě ty státy z „našeho klubu”, tedy státy co před pár dny s námi hlasovaly proti paktu o migraci. Musíme být vždycky poslední?

 

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 46 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.