9.11.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Imigrace jako lék na stárnutí?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVÁ 09|11|2015

Mezi některými lidmi je rozšířený názor, že imigrace je lékem na stárnutí populace. Politici opakují, že potřebujeme mladé lidi z rozvojových zemí, aby se postarali o rostoucí množství důchodců. Tento argument je jedním z největších a nejpohodlnějších omylů. V podstatě je to triumf úvah v duchu, že přání je otcem myšlenky.

Přistěhovalci nejsou lékem na stárnutí populace, protože sami rovněž stárnou. Imigrace není dlouhodobým, ale pouze krátkodobým řešením. Předpokládejme, že do vyspělé země trpící demografickým stárnutím dovezeme mladé cizince.

landing_seniors

Pokud chce vláda poměr závislosti mezi mladými a starými udržet např. na hodnotě čtyř ku jednomu, a doveze milion mladých lidí, tak když oni zestárnou (na sociálních dávkách), bude potřebovat dovézt další 4 miliony, které je “zajistí”. Když tyto 4 miliony zestárnou, bude v logice tohoto uvažování nutné dovézt 16 milionů mladých, atd.

Imigrace je pouze iluzorním řešením, problém je v tom, že celý důchodový systém je založen na pyramidové hře, která nemůže jít donekonečna. Nemluvě o tom, že zkušenosti ukazují, že imigranti z jistých zemí jsou největšími pobírači sociálních dávek. Aby to nakonec nedopadlo tak, že důchodci budou pracovat na ně…

ZDROJ: Lea Vojteková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 1 700,00 Kč
Vybráno 4.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
27 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.