BABISVEZEN
20.4.2019
Kategorie: Politika

Imaginární cesta do Burešovy duše

Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

„Obvinili moji manželku. Prasárna“, řekl a prý neodstoupí, i kdyby ho obvinili. 

Roztomilé je, že na svoji obhajobu uvádí argument o tom, že Čapák by nikdo neřešil, kdyby nebyl v politice. Mně tímto sdělením potvrdil, že dle jeho vidění světa považují dravci jeho typu své Čapáky za zcela běžné a zároveň veskrze marginální příběhy, které jejich statutu dravců přináleží. Tento blog pátrá v Burešově duši, tudíž se nebude zabývat dušemi jeho ctitelů, o kterých se lze domnívat, že jsou taktéž přesvědčeni o neomezených právech dravců.

Bureš umí. Nepotřebuje žádné argumenty, stačí použít agresivní rétoriku, veřejnosti dát najevo jak „chrání svoji rodinu“ a ví, že to u lidu zabere. Co tedy umí? Vyhledávat a následně využívat mezírky v zákonech, které mu umožnily vybudovat Čapí hnízdo. On by ho vybudoval klidně ze svých zisků, ale dobrodružství přečůrávacího jednání je tak zábavné, že nešlo odolat. Stejně tak nešlo odolat korunovým dluhopisům. Pak se v politice objevily Věci veřejné, vedené malým dravečkem, které naslibovaly důvěřivcům transparentnost veřejné správy a předložili voličům několik progresivních myšlenek. Ukázali se však jako naprosto nepřipravení packalové, kteří se mezi sebou sami rozložili. A Bureš se nejen inspiroval, ale i poučil.

Žádné povolování otěží lidem ve svém týmu, naopak, jedině oddaný služebník až za hrob si může dovolit výnosné bokovky typu J.F.. Teče-li maličko nebo pořádně do bot, členové týmu se likvidují a nahrazují, s tím duše Burešova problém nemá. Také nemá problém do svých machinací zavléci příslušníky své rodiny, o kterých málokdo z nás ví, jaké mají charaktery. Zda jsou jim Burešovy manýry vlastní, nebo zda jsou jen loajální, nebo zda se musí podmanit z donucení.

Včera psali o tom, že byl udělen doživotní trest rodičům z amerického Domu hrůzy, kteří téměř 30 let nepředstavitelně týrali svých 12 dětí a dlouho u soudu zapírali, až nakonec potvrdili své jednání a dětem se omlouvají a tvrdí, že je milují. Také dvě nepochopitelné duše. Je to asi o tom, že když se po duši šlape, začne se ona skrývat co nejhlouběji, aby trpěla co nejméně. I Burešova duše by měla dostat prostor, aby se zase vynořila a nemařený soudní proces by jí dal k tomu šanci.

Autor: Olga Pavlíková


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 811 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.