igelitky
4.11.2019
Kategorie: Ekonomika

Igelitové tašky jsou čiré zlo a proto s nimi celá Evropa zuřivě bojuje až do roztrhání těla

Sdílejte článek:

TOMÁŠ STŘÍBRNÝ

Igelitové tašky jsou čiré zlo a proto s nimi celá Evropa zuřivě bojuje až do roztrhání těla. Jen si to představte — jedna malá igelitová taška má uhlíkovou stopu 10 gramů!

DESET GRAMŮ!!!!!!

Představte si, kolik ušetříte, když si na nákup vezmete papírovou ekobio tašku a pak na svou standardní denní dávku odpadků nepoužijete k vyhození toho odpadu tu igelitku z krámu, ale tlustý igelitový pytel na odpadky.

Ehmmm… Safra. Papírová taška má stopu jak 8 igelitek. A ten pytel má stopu asi 10x horší, protože je mnohem tlustší a těžší. Ten odpad má teda taky docela stopu. 1 kg odpadu je 700 g CO2.

No nic. Zkusíme spořit jinde.

Jedno utření prdele, obzvlášť pokud patříte k namotávačům, má větší stopu než igelitka, protože rule hajzlpapíru má 730 g CO2. Teď je otázka, chodíte častěji na nákup, nebo kadit? Omezte kadění, zachráníte svět! Nebo si utírejte řiť ručníkem a pak ho perte… Ojojoj, teď jsem se podíval na stopu pračky.

Neperte! Choďte co nejdýl ve smradlavým špinavým oblečení!

Recyklace jednoho výtisku novin The Guardian, kde se hodně píše o zachraňování planety a potřebě zničit kapitalismus, stojí 820 g CO2. To je stejně, jako 82 igelitek. Navíc je to Guardian, oficiální noviny komunistické internacionály. Tak tady bych jednoznačně šetřil a zakázal ho.

Používání mobilního telefonu 1 h denně po dobu jednoho roku už je trochu průser. 1,25 tuny za Instagram a chatování s kámoškama je dost. Navíc, kterej lůzr používá mobil jen hodinu denně, že?

Průšvih je i to dostupný vzdělávání různejch studies oborů pro každýho. Univerzita po dobu 1 roku 72 tisíc tun. Ooops. Asi se to bude muset zrušit. Zpátky na učňáky. Stejně je na smažení hranolek v mekáči vysokoškoláků škoda.

Flaška s půlitrem čistý vody je jak 16 igelitek. A pak si dodržujte pitnej režim.

A pokud máte rádi kafíčko, tak jedno použití varný konve 7 igelitek.

Hodinu čumění na televizi 9 igelitek.

No a nejhorší je, že ani s tím veganstvím to není žádná sláva. Kilo rajčat je jako 910 igelitek. To už je lepší kilo sejra, který je sice jako 1200 igelitek, ale na rozdíl od rajčat vám dá 11× víc energie, takže je vlastně 11× efektivnější.

Není to prostě lehký bejt dneska uvědomělej a zachraňovat planetu. Je to celý nějaký zmatený.

Kupříkladu já, když jedu autem do práce a ujedu za den 10 km, vyprodukuju se svým obřím Jaguárem 1,7 kg CO2, zatímco vy, když budete mezitím řešit globální klimatopokalypsu hoďku na mobilu, vyprodukujete 3,5 kg.

A kdo je teď ten nezodpovědnej hajzl?

Autor: Tomáš Stříbrný

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 600 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.