KOMIKS
22.1.2016
Kategorie: Společnost

Ideová indoktrinace nejmladší generace

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VANĚK 22|01|2016

Jak jinak nazvat snahu ministerstva školství  o zcela jednostranné  poučení dětí o migraci pomocí komiksů, dotazníků a různých pohádek. Naši multikulturalisté prostě pochopili, že dospělou populaci díky jejím zkušenostem nepřesvědčí,  tak se pokouší “zblbnout” alespoň mladší generaci.

Materiály pro to připravila  o.p.s. META (jaká ironie – o.p.s. znamená “obecně prospěšná společnost”) o které se více dozvíte zde.  Velice pozoruhodné jsou i její výroční zprávy – většinu prostředků spotřebuje na své vlastní platy. 

Nicméně informace o tom, proč by se zrovna tento zcela jednostranný pohled měl stát součástí výchovného procesu a kdo o tom rozhodl, zcela chybí.  Ale třeba nám to ministryně školství vysvětlí. 

Jsem velice zvědav, jak na tuto skutečnost zareagují rodiče.  Pokud  se totiž ve školách bude opět prosazovat jen ta jediná “správná ideologie”,  nezbyde než oprášit  běžnou praxi z dob reálného socialismu a vysvětlit dětem:

  • že jim ve škole lžou
  • že to co si myslí mohou říkat jen doma 

A všem nám zůstane pochopení, že protože jsme se dostatečně nepoučili ze své vlastní nedávné minulosti, jsme odsouzeni k tomu ji prožít ještě jednou.

A tak tady závěrem uvádím básničku pro děti z pera Jiřího Pištory publikované v časopise Mateřídouška v roce 1969, kterou tehdejší režim vyhodnotil jako  nebezpečnou. Jak to bude dnes? Posuďte sami.

LAPKOVÉ

Žije, žije ve stepi
jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem,
třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou.
Ať sem na nás
nelezou.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
25 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.