gold-163519_960_720
27.7.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Ideální investice? Zkuste zlato a stříbro

Sdílejte článek:

Do čeho investovat, abyste se nezavázali na dlouhé roky dopředu, a přesto mohli profitovat ze slušného výnosu? Tohle zajímá snad každého, kdo má trochu peněz nazbyt. Odpovědí by podle všeho mohly být investiční zlato a stříbro.

Investovat do drahých kovů je dnes podobně jednoduché jako si založit spořicí účet. Také to zvládnete z domova a nepotřebujete k tomu nic speciálního. Zlaté cihly a mince už doma dávno nemají jen podnikatelé a zbohatlíci, investice do zlata a stříbra jsou otevřeny všem. Nemalou měrou se na tom v ČR podílí společnost AuPortal.

Investiční stříbro a zlato nakoupíte v e-shopu

Společnost AuPortal provozuje internetový obchod, kde si prostě vyhlédnete zboží, objednáte a ono vám přijde až domů. Princip je úplně stejný, jako kdybyste objednávali cokoliv jiného. Případně, pokud byste toužili po pár dobrých radách, se můžete vydat do kamenných prodejen v Praze a v Brně. Ochotný personál vám v začátcích investování do zlata a stříbra pomůže.

Nemusíte zůstávat jen u slitků

Většina lidí si zřejmě při čtení tohoto textu představí investiční zlaté slitky – tedy zlaté cihličky, které se vyskytují ve filmech. Skutečně si takovou domů lze pořídit, ale pokud vás zajímá i umělecká hodnota, zaměřte se spíš na investiční mince. Jejich cenu určuje nejen hmotnost a ryzost, ale i motiv. Pokud se vám podaří koupit nějakou minci ze série vydané v malém počtu kusů, získáte unikát, za nějž vám budou sběratelé ochotni zaplatit vysokou částku.

Propadněte sérii African Wildlife

Koneckonců možná se i vám zalíbí sbírat mince. Velmi povedená je například série African Wildlife, letos byla k 15. výročí vydána stříbrná mince se slonem africkým. Mince, která stojí 999 korun, bylo vyrobeno pouze 15 000 ks pro celý svět. Jednou po ní tedy může být velká poptávka.

Mimochodem společnost AuPortal nabízí také výkup stříbra a zlata. Svoje drahé kovy lze tedy kdykoliv proměnit zpět na peníze. A to na vyšší částku, než za jakou jste je pořizovali. Hodnota zlata a stříbra dlouhodobě roste. Dává to smysl, protože jejich zásoby se tenčí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 162 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
Zádný komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.