pistole118
22.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

I zbraně bez zbrojního průkazu mají svá pravidla

Sdílejte článek:

V Česku naštěstí nemůže nosit zbraň kdekdo. Zbraně, a nejen ty střelné, rozdělujeme v podstatě do čtyř kategorií označovaných písmenky a na většinu z nich potřebujete zbrojní průkaz. Výjimkou je kategorie D. Jenže i tady platí určitá pravidla, která je třeba dodržovat.

Do kategorie D řadíme například historické zbraně, expanzní přístroje, některé plynové či perkusní pistole. Právě o ty poslední je značný zájem. Najdete mezi nimi jak kousky kopírující historické zboží (např. brokovnice), tak současné pistole plné nejmodernějších technologií. Jestliže sháníte pistoli bez zbrojního průkazu, perkusní varianta bude dobrou volbou.

Perkusní zbraně jsou přesné

Perkusní zbraně se hodí pro případy nouze jako prostředek sebeobrany, ale například i pro sportovní střelbu. Záleží na tom, jaký model si vyberete. Pro sebeobranu budete určitě chtít nějakou dobře skladnou pistoli. Pak se podívejte na sortiment českého výrobce CzechGun a zaměřte se konkrétně na řadu C. Ta obsahuje menší pistole, co se dají schovat do kabelky či kapsy. Stále však platí, že byste je neměli jen tak nosit s sebou.

Nošení zbraně veřejně je zakázané

Perkusní pistole jsou perfektní i při divadelních představeních či rekonstrukcích historických bitev. Tam je vytáhnout můžete. Jinak by je člověk neměl nosit viditelně, a pokud je pod vlivem omamných látek, měl by je nechávat úplně doma. Střílet z nich je povolené jen na střelnici či při kulturních akcích.

Pro vlastnictví zbraně existuje několik dobrých důvodů. Těmi nejčastějšími jsou záliba ve sportovní střelbě nebo touha mít doma nějaký prostředek k sebeobraně. CzechGuns zbraně se hodí k oběma těmto účelům, výborný je nový model Czechgun Gladiator vyrobený pomocí CNC technologie z hodnotných materiálů. Sehnat se dá třeba v e-shopu KentaurZbraně.cz, a to včetně koženého pouzdra a střenek.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 715 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.