tee-1685847_960_720
17.5.2018
Kategorie: Kultura a tipy

I černý čaj má pozitivní účinky na naše zdraví

Sdílejte článek:

Většinou je v souvislosti s pozitivními účinky na lidské zdraví zmiňován zelený čaj, přičemž černému čaji není věnovaná taková pozornost, což je obrovská škoda, protože i on prospívá lidskému organismu. Pokud jste doposud nepřišli zelenému čaji na chuť, vůbec nevadí, neboť na scéně je spousta dalších bylinek. V následujících řádcích se konkrétně podíváme, co všechno černý čaj obsahuje a jak ho připravit.

Černý čaj je charakteristický obsahem kofeinu, který však nemá stejné účinky jako kofein v kávě. Dále vyluhováním směsi bylinek dostanete do těla ještě flavonoidy a fluor.

Černý čaj snižuje vysoký krevní tlak

Většinou se kofein, respektive káva, doporučuje, když trpíte nízkým krevním tlakem. U černého čaje je to opačně. Podle dosavadních studií dokáže černý sypaný čaj krevní tlak snižovat, sice jen o pár jednotek, ale přece. Ovšem je nezbytné pít černý mok pravidelně, nikoliv pouze jednou za čas.

Výčtem pozitivních účinků zdaleka nekončíme. Působí jako prevence proti rakovině, a to díky obsaženým flavonoidům, posiluje imunitní systém a zlepšuje stav cév. Stává se i perfektním pomocníkem při nachlazení, protože látky v černém čaji rozšiřují průdušky.

O zeleném čaji je známo, že se doporučuje při hubnutí. Věděli jste, že proti obezitě můžete bojovat také s čajem černým? Urychluje spalování útrobního tuku, kterého byste se měli zbavit, protože pro zdraví vůbec není prospěšný, ba naopak je až nebezpečný.

Správná příprava černého čaje

Vyhněte se klasickým sáčkovým čajům, které jsou běžně dostupné v supermarketech. Spíše oslovte renomované obchody, které mají v nabídce prodej čajů, jako je například internetový obchod Chlivkanacaj.cz. Vždy je na čaji napsané, jak přesně se má připravovat, tedy kolik lžiček bylinek na kolik decilitrů vody. Černý čaj se louhuje maximálně tři minuty. Po překročení doporučené doby by se mohly uvolnit třísloviny a další látky, které už nemají tak pozitivní účinky na zdraví.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.